شنا، شیرجه و واترپلو در سال 99، آبی برای ایران گرم نشد!

به گزارش مجله فوتبال دوستان، شنا، شیرجه و واترپلو ایران در سال 99 اتفاقات ناخوشایندی را تجربه کرد.

شنا، شیرجه و واترپلو در سال 99، آبی برای ایران گرم نشد!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، بعد از شیوع ویروس کرونا و بسته شدن اماکن ورزشی در سال 99، هنوز استخرها مجوز بازگشایی نگرفته اند و بسیاری از مربیان، ناجیان غریق و استخرداران متضرر شدند.

با پیگیری و رایزنی های فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو مجوز تمرینات ملی پوشان گرفته شد، چرا که ملی پوشان مسابقات مهم انتخابی المپیک را در پیش داشتند و باید تمرینات آبی خود را تحت نظر مربیان شروع می کردند. در این میان خبری روی خروجی سایت فدراسیون دنیای نهاده شد که ملی پوشان و کادرفنی واترپلو را متعجب کرد. خبر مربوط به عدم برگزاری مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا و معرفی قزاقستان برای حضور در المپیک توکیو بود.

محسن رضوانی پس از اقدام فدراسیون دنیای شنا و انتخاب قزاقستان برای حضور در المپیک توکیو به خبرنگار خبرنگاران گفته بود: هیچ نامه ای برای ما ارسال ننموده اند و این موضوع قابل پیش بینی بود. از فدراسیون دنیای خواسته بودیم پس از انتخاب ژاپن به عنوان میزبان مسابقات، بین تیم ما و قزاقستان مسابقه برگزار نمایند که آنها موضوعاتی مثل کشور میزبان و زمان برگزاری مسابقات را مطرح کردند. منتظر پاسخ فدراسیون دنیای بودیم که هیچ نامه ای برای ما ارسال نکردند اما در سایت فدراسیون دنیای تصمیم خود را اعلام کردند.

در نهایت دست واترپلوی ایران از المپیک 2020 کوتاه ماند تا آبی برای ایران گرم نگردد .

در ادامه موضوع حضور تیم ملی شنا در مسابقات انتخابی المپیک توکیو مطرح شد که خشایار حضرتی، مربی تیم ملی شنا گفت: اگر شرایط فراهم گردد خردادماه در یکی دو مسابقه شرکت خواهیم کرد. تعدادی مسابقه در لیست فینا نهاده شده که حکم سهمیه المپیک را دارند. ترجیح می دهیم اواسط و خاتمهی خردادماه که آخرین فرصت انتخابی المپیک است در مسابقات شرکت کنیم. 5 شناگر داریم که شرایط فدراسیون و رکوردهای مورد نظر را قبلا کسب نموده بودند. در یکی دو مسابقه دیگر نیز شرایط و آمادگی ورزشکاران را می سنجیم و در نهایت نفرات را به مسابقات انتخابی المپیک اعزام خواهیم کرد.

فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو همچنین مجوز برگزاری مسابقات لیگ باشگاهی واترپلو را با توجه به شیوه نامه های بهداشتی گرفت و سی امین دوره مسابقات لیگ برتر واترپلو سال 1399 را برگزار کرد که با قهرمانی دانشگاه آزاد اسلامی به خاتمه رسید، تیم های شهید نوفلاح و رعد پدافند هم به ترتیب دوم و سوم شدند.

نخستین مسابقات شنای رسمی بانوان کشور در سال 1399 به میزبانی استان اصفهان برگزار گشت و در مسابقات شنا رکوردگیری بانوان در خاتمه سال 1399 که به صورت غیرمتمرکز در سه شهر اصفهان، تهران و خراسان رضوی برگزار گشت، 9 رکورد جدید به ثبت رسید.

مسابقات لیگ شنا و شیرجه هم از برنامه هایی بود که برگزار نشد. لیگ برتر شنا طبق اعلام کمیته فنی شنا با توجه به شرایط اپیدمی ویروس کرونا در کشور به تعویق افتاد و رقابت های لیگ شیرجه هم به دلیل مشکوک بودن تست کرونا یکی از مربیان حاضر در مسابقات و پس از آنالیز جوانب لغو شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1487

به "شنا، شیرجه و واترپلو در سال 99، آبی برای ایران گرم نشد!" امتیاز دهید

910 کاربر به "شنا، شیرجه و واترپلو در سال 99، آبی برای ایران گرم نشد!" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنا، شیرجه و واترپلو در سال 99، آبی برای ایران گرم نشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید