فرانسه؛ اختصاص یک میلیون یورو برای منع تسلیحات شیمیایی در سوریه

به گزارش مجله فوتبال دوستان، سازمان منع سلاح های شیمیایی گفت که دولت فرانسه مبلغ یک میلیون یورو را به حمایت از صندوق حمایت مالی فعالیت های هیئت های این سازمان در سوریه اختصاص داد.

فرانسه؛ اختصاص یک میلیون یورو برای منع تسلیحات شیمیایی در سوریه

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس روسیه، سازمان منع سلاح های شیمیایی امروز (دوشنبه) در بیانیه ای مطبوعاتی ضمن اشاره به اختصاص مبلغ یک میلیون یورو از سوی دولت فرانسه به حمایت از صندوق حمایت مالی فعالیت های هیئت های این سازمان در سوریه، اعلام کرد: این صندوق از فعالیت های هیئت های وابسته به خود حمایت کرده و بودجه لازم برای اجرای عملیات های فوق العاده منحصرا مرتبط با سوریه را تامین می کند.

این سازمان افزود: این صندوق بودجه فعالیت های گروه تحقیق درباره بیانیه اول سوریه (درباره برنامه سلاح شیمیایی که دمشق هنگام پیوستن به این سازمان ارائه کرد) و هیئت حقیقت یاب درباره سلاح های شیمیایی سوریه را تامین می کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این مشارکت به سازمان منع سلاح های شیمیایی کمک خواهد کرد به فعالیت حساس خود در سوریه ادامه دهد چرا که هیئت های آن در سوریه با چالش های مختلفی روبه رو بودند که به واکنش های بین المللی هماهنگی جهت تضمین اجرای اصول و قواعد توافقنامه منع سلاح های شیمیایی نیاز داشتند.

نماینده دائم فرانسه در سازمان منع سلاح های شیمیایی اظهار کرد: این اقدام دولت فرانسه به سازوکارهای سازمان منع سلاح های شیمیایی اجازه خواهد داد تحقیقات مستقلی را در سوریه انجام دهد و این امر با خواست جدی فرانسه برای سرانجام یافتن خطر استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه هماهنگ است.

او افزود: کنفرانس کشورهای عضو سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی نیز به تازگی این مساله را با طرحی که هیئت فرانسه به نمایندگی از 46 کشور ارائه کرد، نشان داد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1594

به "فرانسه؛ اختصاص یک میلیون یورو برای منع تسلیحات شیمیایی در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه؛ اختصاص یک میلیون یورو برای منع تسلیحات شیمیایی در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید