مدارس و دانشگاههای مشهد در هفته نخست مهر تعطیل شدند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، فرماندار مشهد گفت: مدارس و دانشگاه های مشهد در هفته نخست مهر تعطیل هستند و این اماکن به اسکان زائران دهه پایانی صفر اختصاص یافته اند.

مدارس و دانشگاههای مشهد در هفته نخست مهر تعطیل شدند

محسن داوری در حاشیه افتتاح قرارگاه عملیاتی خدمات سفر مشهد در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس ابلاغ شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی همه مدارس شهر مشهد تا پنج مهر تعطیل هستند و مدارس در اختیار اسکان زائران خواهد بود.

او اضافه نمود: در نشستی که هفته قبل معاون اول رییس جمهور در مشهد داشتند، ایشان به وزیر علوم اعلام کردند دانشگاه ها در مشهد در هفته اول مهر تعطیل است و ظرفیت دانشگاه ها به اسکان زائران اختصاص می یابد.

فرماندار مشهد با اشاره به فعالیت قرارگاه خدمات سفر در مشهد ادامه داد: در این روز هایی که امام رضا (ع) میهمان زیادی دارد، میهمان نوازی شایسته را به همگان نشان خواهیم داد و در این راستا قرارگاهی در قالب چهار کمیته و 12 کارگروه تشکیل داده ایم.

داوری بیان نمود: کمیته اسکان و رفاه زائر زیر نظر معاونت سیاسی و کمیته تامین و تنظیم و نظارت بربازار زیر نظر معاونت توسعه و برنامه ریزی فرمانداری فعالیت دارد.

او توضیح داد: حمل و نقل بین شهری و درون شهری و ارائه خدمات به زائران و هیات ها در موکب ها در قالب کمیته زیرساخت و حمل و نقل و زیر نظر معاونت عمرانی خواهد بود و از آنجایی که مهمترین مقوله در این ایام امنیت و نظم زائر و عزادارای است کمیته امنیتی نیز زیر نظر معاونت امنیتی و انتظامی فرمانداری فعالیت خواهد نمود.

فرماندار مشهد تاکید نمود: هیات های مذهبی به وسیله شورای هیات مذهبی به عنوان نهادی مردمی مدیریت می شوند و از طرف دیگر همه هیات ها از سوی بخش های حاکمیت مورد حمایت می باشند.

داوری با اشاره به برنامه ریزی برای بازگشت همه زائران از جمله زائران پیاده از مشهد اظهار کرد: زائران هیاتی و گروهی در مکان های عمومی مشهد مانند مدارس، مساجد و حسینیه ها اسکان می یابند و از هم اکنون این اماکن برای آن ها رزرو شده است.

او اضافه نمود: 600 هزار اقامت شبانه شامل اماکن رسمی و اضطراری نیز برای افرادی که به صورت خانوادگی به مشهد می آیند نیز در نظر گرفته شده است.

فرماندار مشهد ادامه داد: در دهه پایانی صفر ارزاق عمومی مورد احتیاج جمعیت زائر و مجاور در مشهد تامین شده است و برای توزیع این اقلام 500 مرکز و واحد صنفی اقلام 16 گانه را با قیمت مصوب توزیع می نمایند، چهار پایگاه نیز در اطراف حرم مطهر رضوی وظیفه نظارت برای عرضه صحیح این اقلام را برعهده دارند.

داوری بیان نمود: جمعیتی که در روز های پیش روی به مشهد سفر خواهند کرد، قابل پیش بینی نیست، اما قاطعانه می گوییم هر ظرفیتی در استان بوده برای این میزبانی پای کار آمده و کوشش داریم برترین خدمات در حد توان ارائه دهیم.

او توضیح داد: با همکاری مساجد در محلات مردم برای میزبانی از زائران دهه پایانی صفر پای کار آمده اند و هر کس بخواهد می تواند در سامانه مربوطه ثبت نام کند.

پویش هم محله امام رضا (ع)

فرماندار مشهد تاکید نمود: مردم مشهد در پویش هم محله امام رضا (ع) با خدمت به زائران رضوی در سه عرصه اسکان در منازل، حمل و نقل رایگان و نذر خدمت و مهارت، به آستان ملک پاسبان رضوی خدمت می نمایند.

داوری اظهار کرد: بر اساس این پویش که با موضوع مساجد برنامه ریزی شده است، در هر محله حداقل هشت خانواده مجاور برای خدمت به زائران امام رضا (ع) ساماندهی می شوند.

او اضافه نمود: مجاوران بارگاه رضوی برای شرکت در پویش هم محله امام رضا (ع) می توانند به آدرس www.zaer.masjedona.ir مراجعه نمایند.

خبرنگاران خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 شهریور 1401 بروزرسانی: 29 شهریور 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2080

به "مدارس و دانشگاههای مشهد در هفته نخست مهر تعطیل شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس و دانشگاههای مشهد در هفته نخست مهر تعطیل شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید