مقاله: استادیوم سن سیرو یا جوزپه مه آتزا در تور ایتالیا

به گزارش مجله فوتبال دوستان، اگرچه این زمین بسیار خوب بود، اما به دلیل اینکه برای طرفداران پرشمار آن بسیار کوچک بود خیلی زود از رده خارج شد و معمار مشهوری با نام استاکینی (Staechini) که مسئول ساخت ایستگاه مرکزی میلان هم می باشد، برای طراحی یک استادیوم کاملا جدید به خدمت گرفته شد.

مقاله: استادیوم سن سیرو یا جوزپه مه آتزا در تور ایتالیا

استادیوم سن سیرو به طور رسمی با یک بازی دوستانه بین اینتر و آث میلان (6-3) در 19 سپتامبر سال 1926 افتتاح گردید. این استادیوم دارای چهار جایگاه جداگانه بود و 35 هزار نفر تماشاچی دارد.

استادیوم برای مسابقات لیگ اروپا در سال 1968 برگزیده نشد، اما برای بازی های یورو 1980 یکی از ورزشگاه های انتخابی بود. در همان زمان به طور رسمی و برای گرامیداشت بازیکن اسبق دو تیم اینتر و میلان نامش به استادیوم جوزپه مه آتزا تغییر نام پیدا کرد.

در طول بازی های لیگ قهرمانان اروپا در سال 1980، سن سیرو برای سه بازی از مرحله گروهی میزبان بود. پس از این مسابقات، ایتالیا میزبان جام جهانی 1990 شد و واضح بود که استادیوم سن سیرو به یک تغییر و بروزرسانی بزرگ نیاز دارد. تفکر ساخت یک استادیوم جدید مطرح شده بود، اما انتخاب معماران آن جیانکارلو راگاتزی (Ragazzi)، انـریکو هافـر (Hoffer) و لئـو فینتری (Finzi) نقشه ای برای پیشرفت امکانات همین ورزشگاه به جای ساخت یک ورزشگاه جدید بود. برای تجربه یک سفر متفاوت با تور اروپا بهره مند شوید.

منبع مقاله: استادیوم سن سیرو یا جوزپه مه آتزا در تور ایتالیا

انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1798

به "مقاله: استادیوم سن سیرو یا جوزپه مه آتزا در تور ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: استادیوم سن سیرو یا جوزپه مه آتزا در تور ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید