نمونه دی ان ای مجرمان گرفته می گردد ، ایجاد پروفایل ژنتیکی برای مشاغل حساس و پرخطر

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور از آمادگی این سازمان برای تشکیل پروفایل ژنتیک مشاغل حساس و پرخطر اطلاع داد.

نمونه دی ان ای مجرمان گرفته می گردد ، ایجاد پروفایل ژنتیکی برای مشاغل حساس و پرخطر

به گزارش مجله فوتبال دوستان به نقل از ایسنا، عباس مسجدی آرانی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور درباره تشکیل پروفایل دی ان ای (DNA) برای گروه های شغلی حساس مانند پرسنل و کادر پروازی، آتش نشانان، مجله فوتبال دوستان و... گفت: ما بر اساس برنامه ششم توسعه تکالیفی را در خصوص بانک ژنتیک بر عهده داریم و براساس آن باید اطلاعات ژنتیک مجرمان را اخذ کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پزشکی قانونی جلوتر از برنامه است، اضافه کرد: نمونه گیری ما از 90هزار مجرم تکمیل شده و تا به امروز بیش از 20هزار پروفایل ژنتیک داریم و اقدامات در این حوزه در حال اجرا است.

مسجدی درباره پروفایل دی ان ای برای مشاغل حساس و گروه هایی مانند کادر پروازی و ... نیز اظهار کرد: سازمان پزشکی قانونی این آمادگی را دارد که برای این اقشار هم پروفایل ژنتیکی تشکیل دهد و از آنان نمونه گیری کند. البته باید هماهنگی های مربوط به آن انجام گردد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: یک مشکل ما در این خصوص در خصوص کیت هاست و مشکلاتی که درپی تحریم ها به وجود آمده است. ما باید بتوانیم راهی پیدا کنیم که این کیت ها را وارد کنیم. البته گروهی از دانشمندان داخلی هم به دنبال فراوری این کیت ها هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 771

به "نمونه دی ان ای مجرمان گرفته می گردد ، ایجاد پروفایل ژنتیکی برای مشاغل حساس و پرخطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه دی ان ای مجرمان گرفته می گردد ، ایجاد پروفایل ژنتیکی برای مشاغل حساس و پرخطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید