پادشاه کشتی ایران تاوان پس می دهد؟

به گزارش مجله فوتبال دوستان، کشتی ایران اگرچه تا سه، چهار سال قبل فقط دلخوش به یک نام بود، ولی چند سالی می گردد که ظهور چندین پدیده به این رویه انتها داده و حالا چندین چهره سرشناس معرفی شده اند که علاوه بر شانس همیشگی مدال، کشتی های تماشاگرپسندی هم می گیرند. امیرحسین زارع دقیقا یکی از همین چهره هاست. جوان 22 ساله ای که با حضورش در دسته سنگین وزن تیم ملی کشتی آزاد، دوباره در این وزن تبدیل به یکی از مدعیان جدی شده و اتفاقا بعد از سال ها ناکامی ایران در این دسته، توانست مدال طلای دنیا را به ارمغان بیاورد.

پادشاه کشتی ایران تاوان پس می دهد؟

او در شرایطی حالا مدال دنیا را در کارنامه دارد که در عین جوانی توانست ایران را در بازی های المپیک 2020 توکیو صاحب مدال برنز کند و ارزش های فنی اش را نشان دهد. امیرحسین به غیر از این موارد، شادی منحصربه فردی هم دارد و بعد از برد های مهمش، ادای تاج گذاری و بستن کمربند طلایی را درمی آورد تا از همین حالا لقب پادشاه را برای خودش به کناری گذاشته باشد.

حال با توصیف همین چند خط، انتظار ایجاد حاشیه از جوانی مثل او که طبیعتا الگوی بسیاری از نوجوانان کشتی دوست است، نمی رود یا اینکه کمتر می رود. دست بر قضا، ولی این روز ها نام او به سرخط خبر ها رسیده و از اردوی تیم ملی کشتی ایران، همین روز گذشته، اخراج شده است!

ماجرا مربوط به یک روز قبل یعنی سیزدهم فروردین است. او در کنار سایر ملی پوشان مشغول تمرین بود و در بخش بازی بسکتبال که کادر فنی برای کشتی گیران ایرانی در نظر گرفته بود، کامران قاسم پور، کشتی گیری که همین چند وقت پیش به عنوان برترین کشتی گیر سال انتخاب شد، روی او خطایی مرتکب می گردد. امیرحسین، ولی کنترل اعصاب را از دست می دهد و طبق گزارشی که یکی، دو رسانه داخلی نوشته اند ضربه ای به سینه و صورت کامران قاسم پور می زند و با او کتک کاری می نماید. اگرچه این موضوع ادامه دار نشده و ادعا شده که طرفین اندکی بعد با یکدیگر آشتی نموده اند، ولی پژمان درستکار، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران، امیرحسین زارع را به عنوان کسی که آغاز نماینده این دعوا بوده و اصولا جنجال اصلی را رقم زده از تیم ملی اخراج می نماید.

همین روز گذشته گفته شد که حتی امیرحسین زارع در اختیار کمیته انضباطی فدراسیون کشتی قرار گرفته تا درباره اش تصمیم گیری گردد.

روز گذشته بعلاوه محمدابراهیم امامی، سخنگوی فدراسیون کشتی، در گفت وگویی که با سایت فدراسیون کشتی انجام داده، به این مسئله ورود نموده و هرگونه تصمیم درباره آینده امیرحسین زارع را بر عهده کادر فنی گذاشته است. درگیری امیرحسین زارع با کامران قاسم پور که از کشتی گیران بااخلاق و عنوان دار ایران و دنیا محسوب می گردد و سال جاری نیز به عنوان برترین کشتی گیر ایران شناخته شده است، پیش آمده که با توجه به جوانی کشتی گیران و هیجانات به وجودآمده در تمرینات و لاکتیکی شدن بدن های آنها، در بعضی مواقع و خیلی کم در ورزش این اتفاقات پیش می آید. این حرکت زارع با تذکر جدی پژمان درستکار سرمربی تیم ملی همراه بود و علی رغم عذرخواهی این کشتی گیر از کامران قاسم پور و کادر فنی، او با توجه به چرخه انتخابی تیم ملی از اردو اخراج شده است. البته هم خود امیرحسین زارع و هم پدرش برای پیگیری این موضوع در فدراسیون حضور یافته اند و امیرحسین زارع ضمن ندامت از اقدامی که انجام داده عذرخواهی نیز نموده است. با توجه به بند 10 چرخه انتخابی تیم ملی و تأکید کادرفنی، هرگونه بی انضباطی در اردو ها منجر به خارج شدن کشتی گیر از چرخه می گردد و درباره زارع نیز تصمیم با کادر فنی است. فدراسیون کشتی منتظر گزارش کادر فنی درمورد امیرحسین زارع است تا تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ و به اطلاع عموم رسانده گردد. در این خصوص پژمان درستکار و کادر فنی درخصوص گزارش تصمیم گیری نموده و مطلب به اطلاع عموم خواهد رسید.

امیرحسین زارع در حالی اولین اتفاق جنجالی سال را در کشتی رقم زده که پیش از این هم حداقل یک مورد درگیری در اردوی تیم ملی کشتی رقم خورده، ولی رسانه ای نشدن آن درگیری باعث بخشش طرفین در فاصله کوتاهی شد تا آن ها دوباره پیراهن تیم ملی را به تن نمایند.

این بار، ولی با توجه به جایگاه دو کشتی گیر و از همه مهم تر، الگو بودن امیرحسین زارع، شاید سخت گیری بیشتری درباره اش اعمال گردد. اتفاقی که اگر بیفتد، او تاوان سختی خواهد پرداخت و احتمال اینکه رقابت های سال 2023 را به همراه تیم ملی از دست بدهد زیاد است. بدترین اتفاق برای او که می تواند حکم یک کابوس را برایش داشته باشد، محرومیت از مرحله انتخابی کشتی برای المپیک 2024 است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 فروردین 1402 بروزرسانی: 15 فروردین 1402 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2167

به "پادشاه کشتی ایران تاوان پس می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه کشتی ایران تاوان پس می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید