گلاره عباسی: مردم مرا بدجنس خطاب می کردند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، گلاره عباسی، بازیگر سینما و تلویزیون درباره حضورش در نقش های تلویزیونی مثل سریال برادر سخن گفت. او از وقتی گفت که مردم، نقش او در سریال برادر را بدجنس خطاب می کردند.

گلاره عباسی: مردم مرا بدجنس خطاب می کردند

به گزارش مهر، گلاره عباسی بازیگر سینما و تلویزیون که این روز ها سریال برادر با بازی او و به کارگردانی جواد افشار از شبکه آی فیلم پخش می گردد درباره حضورش در این سریال گفت: من در این سریال نقش نازی را ایفا کردم که در قیاس با سایر نقش هایم یک نقش متفاوت و متمایز بود. دوست ندارم در قالب یک سری نقش های خاص و همیشگی کلیشه شوم و از تجربه های تازه هم ترسی ندارم و حاضرم هزینه اش را بدهم.

وی اضافه نمود: من تا قبل از سریال مدینه، همواره نقش های مثبت را بازی می کردم، اما خوشبختانه آقای سیروس مقدم شجاعت به خرج دادند و یک نقش منفی را برایم در نظر گرفت. این رویه را در کیمیا هم ادامه دادم تا رسید به سریال برادر و نقش نازی.

نقش های مثبت با فیزیک چهره ام بیشتر هم خوانی دارد

بازیگر شهرزاد درباره ماندگاری نقش های مثبت خود در فکر مخاطب یادآور شد: شاید به دلیل فیزیک چهره ام باشد که نقش های مثبت بیشتر با آن همخوانی دارد و به دل مخاطب هم می نشیند. به هر حال، این یک واقعیت است که به بعضی از بازیگران نقش مثبت بیشتر می آید و بعضی دیگر، نقش منفی. یکی از عواملی که باعث کلیشه شدن یک بازیگر می گردد هم همین است. خیلی از بازیگران این شانس را در طول عمر بازیگری شان به دست نمی آورند که نقش های متفاوت را بیازمایند، اما خوشبختانه من این شانس را داشته ام.

عباسی در پاسخ به این که خودش بیشتر نقش های مثبت را می پسندد یا منفی؟ اظهار کرد: هر چقدر کاراکتر از خود واقعی من دورتر باشد ایفای نقشش برایم مجذوب کننده تر است. طبیعتاً با این نگاه، نقش های منفی برایم مجذوب کننده تر و چالش برانگیزتر به نظر می رسند. اصولاً کاراکتر های منفی و خاکستری، پیچیدگی شخصیتی بیشتری دارند و ایفای نقش شان، علاوه بر دشواری بیشتر، مجذوب کنندهیت زیادتری هم دارد.

وی درباره این که چرا بعضی بازیگران در یک نقش باقی می مانند، گفت: شاید هر بازیگری حاضر نباشد این ریسک را بپذیرد و تصویری را که مخاطب از خودش دارد تغییر دهد یا نابود کند. وقتی تماشاگر شما را به اسم بازیگر نقش های مثبت پذیرفته است، تغییر این نگاه کار آسانی نیست و شجاعت و ریسک پذیری بالایی را می طلبد. به شخصه از این ریسک ترسی ندارم و حاضرم نقش های متفاوتی را که از خودم دور هستند و فاصله دارند بازی کنم.

کاراکتری پر از عقده های فروخورده

این بازیگر درباره نقش خود در برادر هم یادآور شد: نازی از آن شخصیت هایی است که می تواند با کارهایش مخاطب را غافلگیر کند که به نظرم این اتفاق واقعاً هم می افتد. او یک کاراکتر خاکستری و مرموز است که شاید در ابتدا تکلیفش در قصه تعیین نباشد و مخاطب با او احساس سردرگمی نماید، اما هرچه داستان پیش می رود، نازی بهتر جا می افتد و نقش آفرینی می نماید. او به لحاظ شخصیتی هم دارای ابعاد مختلف و متفاوتی است که در طول قصه، بازتاب آن را در رفتار و مواجهه اش با آدم های اطرافش می بینیم. نازی پر از عقده های فروخورده است که هر کدام از آن ها به وقتش سرباز می نماید. همه رفتار های او در مواجهه با آدم های اطرافش دارای یک عقبه است. این قاعده حتی در نوع رفتار او با پدرش هم نمود دارد و قابل مشاهده است.

وی درباره واکنش مردم به این نقش هم یادآور شد: همین قدر که مردم در مواجهه با خودم می گفتند نازی چقدر دختر بدجنسی است یعنی من توانسته بودم کارم را در حد قبولی انجام دهم. مردم معمولاً با نقش های مثبت ارتباط بهتری می گیرند و این حس مثبت یا منفی را در مواجهه با بازیگران نشان می دهند. سریال برادر از جمله آثار تلویزیونی پرمخاطب بود و در زمان پخشش نظرات مختلف مردم را هم درباره خود سریال و هم در مورد نقش نازی دریافت می کردم.

بازیگر کیمیا در انتها درباره همکاری خود با جواد افشار اسم کرد: اصولاً هر گاه که با یک کارگردان همکاری خوبی داشته ام مایل بوده ام که این تجربه را تکرار کنم. به نظرم، این گونه خیلی در کار جلوتر هستید. همکاری خیلی خوبی را با آقای افشار در کیمیا داشتیم و وقتی پیشنهاد بازی در سریال برادر را دادند با کمال میل پذیرفتم.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1672

به "گلاره عباسی: مردم مرا بدجنس خطاب می کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلاره عباسی: مردم مرا بدجنس خطاب می کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید