گوگل در برابر اتحادیه اروپا تسلیم شد ، تغییرات برای کاربران اروپایی به زودی شروع می شوند (تور اروپا)

به گزارش مجله فوتبال دوستان، گوگل اعلام نمود برای متوقف کردن جریمه 5 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا حاضر است تمامی برنامه های مورد مناقشه را متوقف نموده و رویکرد خود را تغییر دهد.

گوگل در برابر اتحادیه اروپا تسلیم شد ، تغییرات برای کاربران اروپایی به زودی شروع می شوند (تور اروپا)

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب پس از آن که گوگل از سوی اتحادیه اروپا به نقض حقوق مصرف نمایندگان و جریمه 5 میلیارد دلاری محکوم شد تصمیم گرفت به سرعت رویکرد جبرانی در پیش گرفته و با مسئله روبرو گردد.

بر این اساس، گوگل وعده داد که اقدام متوقف کردن برنامه های خود روی گوشی های اندرویدی اتحادیه می نماید. دلیل این واکنش به طرح شکایت اتحادیه اروپا مرتبط است. چرا که کمیسیون نظارت بر حقوق مصرف نماینده اتحادیه اروپا مدعی شده بود گوگل بدون کسب اجازه از کاربران و با هدف های تجاری برنامه های اندرویدی را به شکل پیشفرض وارد گوشی کاربران می نماید. موضوعی که حتب به سازندگان گوشی های هوشمند نیز اجازه تقلب و اعمال فشار بر کاربران را می دهد.

این شرکت از هم اکنون باید برای دریافت مجوز ارسال برنامه هایی مثل جی میل، یوتیوب، نقشه اندروید و ... هزینه پرداخت کند. افزون بر این گوگل محدودیت هایی را برای فراوری نمایندگان تلفن های همراه اعمال نموده است.

تا پیش از این، گوگل مجموعه ای از 11 برنامه مختلف را که سازندگان تلفن همراه باید نصب می کردند، تعیین نموده بود. اما اکنون بر اساس قوانین اتحادیه اروپا موظف است این قوانین را لغو کند.

گوگل در یک پست وبلاگی، بیان کرد که آغاز به ارائه مجوزهای جداگانه برای جستجوگر کروم و البته مجوز برای مجموعه برنامه های خود مانند نقشه ها، جیمیل و Docs خواهد نمود. این بدان معنی است که اگر سازندگان تلفن می خواهند این برنامه ها را از قبل نصب نموده و از بخش های جستجو و کروم جدا شوند، باید مبلغی را پرداخت نمایند، گرچه میزان آن تعیین نشده است.

گرچه گوگل به وسیله اندروید به طور مستقیم درامد ندارد اما درامد حاصل از تبلیغات را به وسیله جستجوگر خود مرورگر کروم و البته نقشه های خود و جیمیل جذب می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 دی 1401 بروزرسانی: 8 دی 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2123

به "گوگل در برابر اتحادیه اروپا تسلیم شد ، تغییرات برای کاربران اروپایی به زودی شروع می شوند (تور اروپا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل در برابر اتحادیه اروپا تسلیم شد ، تغییرات برای کاربران اروپایی به زودی شروع می شوند (تور اروپا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید