9 اشتباه رایج هنگام استفاده از تردمیل

به گزارش مجله فوتبال دوستان، فیت لیدی/ استفاده از تردمیل این روزها به یکی از آسان ترین شیوه های تمرینی تبدیل شده است. بسیاری از افراد که حتی حوصله ورزش کردن را هم ندارند به استفاده از تردمیل به عنوان یک ورزش هوازی علاقه مندند. اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که اگر از روش درست و اصولی از این وسیله استفاده نکنید ممکن است در درازمدت موجب آسیب به شما گردد. پس تا جاییکه می گردد باید نسبت به اشتباهات استفاده از تردمیل مطلع باشید.

9 اشتباه رایج هنگام استفاده از تردمیل

در این مطلب قصد دارم هشت اشتباه رایج هنگام استفاده از تردمیل را به طور کامل مورد آنالیز قرار دهم.

پوشیدن کفش نامناسب

یکی از اصولی ترین نکات برای آغاز هر ورزشی استفاده از کفش مناسب ویژه آن ورزش است. وقتی هدف شما پیاده روی یا دویدن روی تردمیل یا در هر جای دیگری است باید به انتخاب کتانی مناسب بسیار دقت کنید.

در بسیاری از موارد افرادیکه تازه کار با تردمیل را آغاز نموده اند از دردهایی در ناحیه پا و جلوی ساق شکایت می نمایند. انتخاب کفش مناسب می تواند تا حد زیادی مانع از آسیب های مربوط به زانو یا کمر گردد. پس یکی از اشتباهات استفاده از تردمیل که بسیار رایج است پوشیدن کفش نامناسب در هنگام پیاده روی و یا دویدن روی این وسیله است.

اگر قصد استفاده از این وسیلۀ ورزشی را دارید به پوشیدن کفش مناسب دقت کنید.

گرم نکردن مفاصل مچ پا، زانو و ران

بسیاری از افراد قبل از استفاده از تردمیل اصلاً توچهی به اصل گرم کردن ندارند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به محض اینکه روی تردمیل می روید آغاز می کنید به دویدن یا حتی از روش تمرینات اینتروال روی تردمیل استفاده می کنید.

اگر قرار است که روی تردمیل بدوید و یا حتی پیاده روی سریع داشته باشید این موضوع بسیار مهم است که قبل از آغاز، حتماً بدنتان را گرم کنید. به ویژه گرم کردن مفاصل مچ پا، زانو و ران قبل از استفاده از تردمیل بسیار حائز اهمیت است. پس اشتباه شایع دیگر هنگام استفاده از تردمیل گرم نکردن بدن پیش از استفاده از آن است.

یادتان باشد برای دفعۀ بعد که خواستید از این وسیله بهره ببرید با حرکات نرمشی سبک به ویژه مفاصل پایین تنه خود را گرم کنید تا از احتمال آسیب روی مفاصل پایین تنه خود پیشگیری نمایید.

خیره شدن به صفحه نمایش تردمیل

این مورد هم از دیگر اشتباهات استفاده از تردمیل است که بسیار شایع است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تمام حواستان روی اعداد نوشته شده روی تردمیل باشد. این کار باعث می گردد سرتان کمی به سمت پایین خم گردد و این موضوع باعث می گردد که فرم پیاده روی و دویدن تان تغییر کند و حتی روی نفس گیری تان تاثیر منفی بگذارد.

در بیشتر موارد افراد به خاطر اینکه می خواهند کالری سوزانده شده حین پیاده روی و دویدن خود را چک نمایند به صفحه نمایش تردمیل خیره می شوند. به جای تمرکز روی کالری سوزانده شده در حین تمرین روی ورزش تان تمرکز کنید و شدت تمرین تان را افزایش دهید.

طول گام خیلی کوتاه یا خیلی بلند

فرقی نمی کند روی تردمیل باشید یا در پارک یا در پیست دو و میدانی باید طول گام تان را با سرعت خود تنظیم کنید. عدم توجه به این موضوع راندمان کارتان را تحت تاثیر قرار می دهد و در بیشتر موارد باعث خستگی زودرس می گردد. در نتیجه مجبورید زودتر از آنچه که باید تمرینتان را به اتمام برسانید.

بسیاری از افراد عادت دارند یا با طول گام کوتاه و یا با طول گام بلند پیاده روی نمایند یا بدوند. اگر شما هم این عادت اشتباه را دارید سعی کنید که با تمرین طول گامتان را با سرعت خود تنظیم کنید.

استفاده بیش از حد از شیب

استفاده بیش از حد از شیب تردمیل برای افرادی که مسائل اسکلتی عضلانی خاصی ندارند مسئله ای ایجاد نمی کند. اما موضوع حائز اهمیت این است که حتی اگر مسئله ای هم نداشته باشید استفاده بیش از حد از شیب می تواند در دراز مدت باعث درد در کمر و زانو گردد.

پس بهترین روش استفاده از شیب این است که تعادل را رعایت کنید. یعنی هفته ای یک تا دو بار به تناسب تعداد جلساتی که از تردمیل استفاده می کنید آن را روی شیب بگذارید. اما اگر کمردرد یا زانو درد دارید استفاده از شیب را به شما توصیه نمی کنم.

پس یکی دیگر از اشتباهات استفاده از تردمیل که بسیار رایج است استفاده بیش از حد از شیب آن است.

دریافت مداوم دسته های تردمیل

یکی از راهکارهایی که عملکرد شما را در پیاده روی و دویدن افزایش می دهد این است که دست ها باید هماهنگ با پاها در کنار بدن حرکت نمایند. در غیر این صورت ریتم راه رفتن و یا دویدن به هم می خورد.

از دیگر اشتباهات استفاده از تردمیل دریافت مدام دسته های تردمیل است. کسانی که به طور مداوم دسته های تردمیل را نگه می دارند ریتم حرکت در آنها به هم می خورد.

اما اگر فرد مبتدی هستید و به تازگی کار با تردمیل را آغاز نموده اید اشکالی ندارد که برای حفظ تعادل خود در چند جلسه ابتدایی آغاز کار، از دستگیره های تردمیل بهره ببرید. اما به تدریج سعی کنید که دست ها را هماهنگ با ریتم گام خود حرکت دهید و از دستگیره ها استفاده نکنید.

خم شدن بیش از حد به جلو و قوز کردن

از دلایل خم شدن بیش از حد به جلو حین تردمیل زدن دریافت دسته های آن و یا خیره شدن به مانیتور تردمیل است. البته بعضی افراد در حالت عادی هم بدون این که روی تردمیل باشند هنگام پیاده روی و یا دویدن عادت دارند خود را به سمت جلو خم نمایند.

همانطور که موقع ایستادن سعی می کنید قوز نکنید موقع پیاده روی و یا دویدن نیز باید شانه هایتان را عقب نگه دارید. خم شدن بیش از حد به سمت جلو و قوز کردن باعث می گردد که شما نتوانید به درستی نفس گیری کنید و می تواند موجب خستگی زودرس در تمرین گردد.

تمرین بی هدف و بدون برنامه

خیلی از افراد فکر می نمایند دستگاه های هوازی احتیاج به برنامه ندارند و همین که عرق آن ها در بیاید، پس تمرین خوبی داشته اند. در صورتی که متاسفانه باید بگویم که برای دستیابی به نتایج بهتر از تردمیل، دوچرخه ثابت، الپتیکال و یا هر وسیلۀ هوازی دیگر باید با توجه به اهداف تان برنامه ویژه داشته باشید.

شاید شما عادت دارید هر روز نیم ساعت روی تردمیل پیاده روی کنید اگر یک مربی متخصص به شما برای این نیم ساعت با توجه به هدف تان برنامه تمرینی بدهد مطمئناً شما خیلی زودتر به نتیجه دلخواه تان خواهید رسید.

استفاده بیش از حد از دست ها

یکی دیگر از اشتباهات استفاده از تردمیل استفاده بیش از حد از دست ها است. اینکار باعث صرف انرژی زیادی زیاد و خستگی زودرس می گردد. سعی کنید هنگام پیاده روی یا دویدن روی تردمیل دست هایتان را هماهنگ با گام هایتان حرکت دهید و از انها بیش از حد استفاده نکنید.

منبع: همگردی
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1082

به "9 اشتباه رایج هنگام استفاده از تردمیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 اشتباه رایج هنگام استفاده از تردمیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید