آیا نوزاد من به اندازه کافی غذا می خورد؟

به گزارش مجله فوتبال دوستان، هر نوزادی منحصربه فرد است، اما دستورالعمل های اساسی وجود دارد که باید هنگام شیر دادن به آن توجه داشت.

آیا نوزاد من به اندازه کافی غذا می خورد؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از وب ام دی، مهم نیست که چقدر آماده هستید، پس از تولد کودکتان همچنان سوالاتی خواهید داشت. یکی از رایج ترین نگرانی هایی که والدین دارند این که است آیا کوچولوی آن ها به اندازه کافی غذا می خورد؟

نوزادان چقدر غذا می خورند؟

در ماه اول، نوزادان باید 8 تا 12 بار در روز غذا بخورند. یعنی هر 2-3 ساعت یکبار. با این حال، برخی از نوزادان، می توانند هر 1.5 ساعت و تا 15 بار در روز غذا بخورند. اگر کودک شما در چند هفته اول به تنهایی از خواب بیدار نمی شود، باید او را مجبور کنید تا طبق برنامه غذا بخورد.

اگر شما شیر می دهید، کودک شما حدود 10 تا 20 دقیقه را روی سینه شما صرف می کند. برخی ممکن است برای مدت طولانی تری شیر بخورند، اما مطمئن شوید که در واقع تمام مدت قدرت مکیدن و قورت دادن دارند.

برنامه ریزی کنید که کودکتان 1.5 تا 3 اونس در هر شیر خوردن بنوشد. بعد از حدود یک ماه، آن ها شروع به خوردن حداقل 4 اونس در هر شیردهی می کنند.

چه در حال شیردهی باشید و چه از شیشه شیر کودکتان را تغذیه کنید، با رشد کودک، اشتهای او نیز افزایش می یابد.

در 2 ماهگی: آن ها ممکن است 4-5 اونس در هر شیردهی با فاصله 3-4 ساعت بنوشند.

در 4 ماهگی: ممکن است هر بار تا 6 اونس نیاز داشته باشند. متخصص اطفال ممکن است شما را تشویق کند که شروع به معرفی غذا های جامد کنید یا به شما توصیه کند که اگر نوزاد شما هنوز به طور انحصاری با شیر مادر تغذیه می شود صبر کنید.

در 6 ماهگی: برخی از نوزادان به اندازه 8 اونس شیر مادر یا شیر خشک می نوشند، حتی اگر فاصله زمانی بین شیردهی بیشتر باشد.

به یاد داشته باشید: اندازه دقیق نوشیدنی کودک شما روز به روز فرق دارد. برای مثال، ممکن است زمانی که در حال جهش رشد هستند، بخواهند بیش از حد معمول غذا بخورند. به کودک خود اعتماد کنید تا بداند به چه اندازه غذا نیاز دارد.

شما می توانید چند نشانه سیر شدن آن ها را مشاهده کنید:

آن ها از سینه یا شیشه شیر خود دور می شوند.

آن ها در حین تغذیه به خواب می روند

سرشان را تکان می دهند یا دهانشان را بسته نگه می دارند

این علائم همچنین می تواند به شما کمک کند که بدانید بیش از حد به کودک خود غذا نمی دهید؛ و در معاینات منظم، پزشک اطفال به شما اطلاع می دهد که آیا رشد کودک شما (قد و وزن) در مسیر درستی قرار گرفته است یا خیر.

هنگامی که آن ها اندازه مناسب غذا را دریافت می کنند، خواهید دید:

پوشک خیس فراوان: چند روز اول پس از تولد، ممکن است هر روز فقط یک یا دو پوشک را خیس کنند. پس از آن، آن ها باید هر 24 ساعت به 6 تا 8 پوشک پارچه ای (پنج یا شش بار مصرف) تعویض کنند، به علاوه هر روز 2 تا 5 عدد پوشک مدفوعی داشته باشند.

افزایش وزن ثابت: پس از 2 هفته اول، نوزاد شما باید تا ماه ششم حدود 4 تا 7 اونس در هفته و از 6 تا 18 ماهگی 3 تا 5 اونس وزن اضافه کند.

کودک شما فعال و شاد است: کودکی که خوب غذا می خورد هوشیار و فعال به نظر می رسد. آن ها همچنین بعد از غذا خوردن راضی به نظر می رسند.

نشانه هایی که نشان می دهد کودک شما به اندازه کافی غذا نمی خورد:

کریستال های تیره ادرار یا نارنجی در پوشک آن ها

آن ها ترجیح می دهند بخوابند تا غذا بخورند

آن ها به سینه شما نمی چسبند، یا از شما دور می شوند

آن ها بلافاصله پس از شیردهی بی قرار هستند

آن ها پوشک های کمتری را خیس می کنند

به عنوان والدین تازه، مهم است که یاد بگیرید به غرایز خود اعتماد کنید. اگر در مورد غذا خوردن کودک خود نگرانی دارید، با پزشک او مشورت کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 9 آذر 1401 بروزرسانی: 9 آذر 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2110

به "آیا نوزاد من به اندازه کافی غذا می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا نوزاد من به اندازه کافی غذا می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید