ایران برای گردشگران چینی جذابیت دارد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، گردشگران چینی به هنگام بازدید از ایران تحت تاثیر تاریخ، فرهنگ و مهمان نوازی ایرانیان قرار گرفته و خود مبلغ گردشگری ایران می شوند.

ایران برای گردشگران چینی جذابیت دارد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

چینی ها از جمله گردشگرانی هستند که به هنگام بازدید از ایران، تمامی اطلاعات و گزارش سفر خود را در محیط های مجازی منتشر می نمایند و از این طریق تبلیغ گردشگری خوبی برای ایران می شوند. حسین خلیفی، نماینده اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در شانگهای چین در این باره گفت:

چینی ها در ایران احساس غربت نمی نمایند، چرا که با ورود به ایران، فرهنگ و تمدنی را پیش روی خود می بینند که در زمینه های بسیاری از جمله تعارفات، احترام به بزرگترها، اشتراکات و نوع پوشش و تعامل اجتماعی شباهت زیادی به چین دارد. آن ها همچنین علاقه خاصی به خرید جنس اصیل ایرانی مثل فرش، زعفران و یا صنایع دستی دارند.

او همچنین اضافه نمود:

در بعضی از موارد چینی ها به دلیل شناخت نادرست در خصوص ایران، به صورت هیات های تجاری به ایران سفر می نمایند، اما پس از آسوده خاطر شدن ردباره فضای امن ایران، به تنهایی یا در گروه های کوچک تر به ایران باز می گردند.

ایران با داشتن ظرفیت های سرمایه گذاری مختلف، می تواند پذیرای سرمایه گذاران چینی در زمینه های مختلف صنعتی باشد. چینی ها به راحتی می توانند در زمینه های صنعتی، توریستی، کشاورزی، و گردشگری در یاران سرمایه گذاری نموده و از مزایای معافیت مالیاتی بهره مند شوند.

معرفی هر چه بیشتر ایران به جهانیان به ویژه گردشگران چینی، در جذب گردشکر و بی اثر کردن تبلیغت منفی غرب موثر است. خلیفی در سرانجام گفت:

توریست های چینی به دلیل درگیری روزانه با تکنولوژی های جدید در چین، دوست دارند در سفر، زندگی در شرایط سخت مثل زندگی در چادر یا خانه های محلی را تجربه نمایند.

منبع: کجارو / خبرآنلاین / ایرنا
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 406

به "ایران برای گردشگران چینی جذابیت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران برای گردشگران چینی جذابیت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید