با اعلام اتاق اصناف ایران وضع خرده فروشی در اسفند ماه بهبود یافت

به گزارش مجله فوتبال دوستان، تهران (پانا) - بر اساس اعلام معاونت مالی و برنامه ریزی اتاق اصناف ایران، فروش خاتمه سال، اهدای کارت خرید به کارکنان ادارات و ارائه تخفیفات فروشگاهی موجب شد تا شرایط خرده فروشی در اسفند نسبت به بهمن 1399 بهبود پیدا کند.

با اعلام اتاق اصناف ایران وضع خرده فروشی در اسفند ماه بهبود یافت

به گزارش اتاق اصناف ایران، معاونت مالی و برنامه ریزی این نهاد هر ماه گزارش طرح شاخص مدیران خرید (PMI) که شامخ نامیده می گردد را منتشر می نماید. بر اساس این گزارش عدد شامخ کل 58.33 نشان دهنده بهبود شرایط خرده فروشی در اسفند ماه نسبت به بهمن ماه 1399 که بر روی عدد 56.73 بوده، است.

شاخص میزان سفارشات جدید مشتریان 53.13 در اسفند، بیشترین میزان درصد تغییر شاخص ها در بین پنج مولفه اصلی شامخ بوده است.

کاهش 99 صدم درصدی قیمت خرید مواد اولیه و همچنین افزایش میزان فروش کالاها و خدمات نسبت به ماه قبل منجر به افزایش 8.33 شاخص انتظارات در ارتباط با فعالیت ها شرکت در ماه آینده شده است.

با توجه به نتایج به دست آمده از طرح شامخ اسفند ماه شاهد رونق نسبی شرایط خرده فروشی نسبت به ماه قبل بودیم.

شاخص میزان سفارشات جدید مشتریان نسبت به بهمن ماه افزایش 28.49 درصدی داشته که دلیل عمده این افزایش می تواند ناشی از افزایش تقاضا در ماه های سرانجامی سال باشد.

با توجه به افزایش شاخص فوق، شاهد رونق و افزایش در شاخص های میزان استخدام و به کارگیری نیروی انسانی با 11.34 درصد افزایش نسبت به ماه قبل شاخص میزان فروش کالا با 16.26 درصد افزایش نسبت به ماه قبل و همچنین کاهش 14.58 درصدی شاخص موجودی محصول نهایی در انبار هستیم.

افزایش رقم شاخص در اسفند ماه متاثر از نزدیک شدن به ایام نوروز و فروش سرانجام سال واحدهای صنفی است. همچنین با توجه به اینکه در بعضی از سازمان ها و ادارات کارت خرید فروشگاه های زنجیره ای به عنوان پاداش آخر سال به کارکنان اهدا شد همین امر سبب افزایش فروش این قبیل فروشگاه ها شد.

همچنین بعضی از سیاست های فروشگاه های زنجیره ای در مورد اعمال تخفیفات سرانجام سال بر روی محصولات خود، سبب افزایش شاخص فروش کالا و شاخص میزان سفارشات جدید مشتریان شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1593

به "با اعلام اتاق اصناف ایران وضع خرده فروشی در اسفند ماه بهبود یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اعلام اتاق اصناف ایران وضع خرده فروشی در اسفند ماه بهبود یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید