برندگان مسابقه عکاس سفر سال 2018 نشنال جئوگرافی معرفی شدند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، نشنال جئوگرافی، برندگان مسابقه جایزه بزرگ عکاس سفر 2018 را معرفی کرد.

برندگان مسابقه عکاس سفر سال 2018 نشنال جئوگرافی معرفی شدند

منظره ای منحصربه فرد از یک بچه نهنگ کوهان دار پیروز شد که جایزه بزرگ معتبر مسابقه عکاس سفر سال 2018 نشنال جئوگرافی را برای خانم ریکو تاکاهاشی (Reiko Takahashi) به ارمغان بیاورد. این عکس جالب توجه و بسیار زیبا، دم نهنگی را نشان می دهد که در حال شنا در آب های ساحلی جزیره کومیجیما در ژاپن (Kumejima Islan) است.

تاکاهاشی، عکاسی باتجربه است که شغل دفتری خود را ترک کرد تا بتواند به علاقه خود، یعنی عکاسی زیر آب، روی بیاورد. او با هدف عکاسی از نهنگ های کوهان دار به این جزیره سفر کرد و عکسی که حاصل این سفر است، جایزه 10٬000 دلاری (8614 یورو) را برای او به همراه آورد. عکس وی از میان 13000 عکسی انتخاب شده است که از سرتاسر جهان برای شرکت در این مسابقه ارسال شده بودند.

تاکاهاشی می گوید که او در یک لحظه خاص پیروز شد که این عکس را از نهنگی که در آب های ملایم ساحلی آرام گرفته بود، بگیرد:

واقعا نمی توانم باور کنم. برنده شدن در این جایزه رویای من بود. به آن افتخار می کنم و این جایزه، انگیزه ای برای عکاسی های آینده ی من خواهد بود.

مسابقه سالانه نشنال جئوگرافی، عکس های دو سال گذشته را در سه دسته بررسی می کند: طبیعت، انسان ها و شهرها. عکس تاکاهاشی، پیروز به کسب جایزه بزرگ مسابقه شد و همچنین، به عنوان برترین عکس در دسته طبیعت انتخاب شد. هیرو کوراشینا (Hiro Kurashina) از ژاپن با عکسی به نام یک روز بارانی دیگر در ناگاساکی، کیوشو در دسته شهرها در جایگاه اول قرار گرفت؛ و عکس فرهنگ چای از طریق از طریق آلساندرا منیکونزی (Alessandra Meniconzi) از سوئیس نیز در دسته مردم به رتبه نخست دست یافت.

عکس کوراشینا از یک تراموای قدیمی در ناگاساکی و به صورت سیاه و سفید گرفته شده است. او می گوید که این صحنه خاموش و آرام که در تضاد با شهرهای شلوغ ژاپن مثل اوساکا است، توجه او را به خود جلب کرد. عکس منیکونزی در کوه های آلتای مغولستان غربی گرفته شده است که او در پی خانواده ای از شکارچی های عقاب بود که در حال کوچ از کمپ زمستانی خود به کمپ بهاره بودند.

رتبه برتر جایزه بزرگ؛ پری دریایی

ریکو تاکاهاسی می گوید:

من خوش شانس بودم که در اولین روز غواصی در نزدیکی جزیره کومیجیما با یک نهنگ کوهان دار و بچه اش روبه رو شدم. این بچه نهنگ بیشتر وقت ها نزدیک مادرش بود. در یک لحظه، او در فاصله ای نزدیک به ما، شروع به بالا و پایین پریدن و تکان دادن دمش کرد؛ رفتار او خیلی صمیمی و کنجکاو بود. بالاخره، مادر بچه نهنگ که مشغول تماشای توله اش بود، برای بردن او نزدیک شد و با هم از آنجا دور شدند. من عاشق بچه نهنگ و دم پر جنب وجوش، بزرگ و زیبای او شده بودم.

رتبه دوم در دسته طبیعت؛ برخاستن فلامینگوها

هائو جی می گوید:

در این عکس هزاران فلامینگو دیده می شوند که در حال برخاستن از دریاچه رنگارنگ ناترون در تانزانیا هستند. آن ها قبل از پرواز کردن باید کمی روی آب بدوند تا سرعت بگیرند و همین دویدن باعث می شود که پاهای بزرگ و قرمز رنگ آن ها امواجی از آب را روی سطح دریاچه ایجاد کند. وقتی که از هلی کوپتر به پایین نگاه می کردم، این خطوط موج دار مانند گیاهان آبزی غول پیکری دیده می شدند که در آب حرکت می کردند. این عکس از داخل یک هلی کوپتر گرفته شده است.

رتبه اول در دسته شهرها؛ یک روز بارانی دیگر در ناگاساکی، کیوشو

هیرو کوراشینا می گوید:

این عکس، نمایی از خیابان اصلی است که از داخل تراموایی در ناگاساکی در یک روز بارانی گرفته شده است. این تراموا، یک تراموای قدیمی اما بازسازی شده است که تجهیزات فروش بلیط مدرن روی آن نصب شده است. دیگر هیچ بلیط فروشی در آن حضور ندارد و راننده به تنهایی آن را هدایت می کند. بخشی از خیابان آرامی که از پنجره جلوی تراموا دیده می شد تا میزان ای نظر من را به خود جلب کرد. این منظره ، در تناقض کامل با مراکز شهری شلوغ ژاپن، مانند توکیو و اوساکا، بود. سواری در یک تراموای قدیمی در خیابانی بزرگ و نسبتا آرام تجربه ای خاطره انگیز در طی بازدید ما از شهر تاریخی ناگاساکی بود.

رتبه اول در دسته انسان ها؛ فرهنگ چای

آلساندرا منیکونزی می گوید:

سال های زیادی بود که من مجذوب روش باستانی مغول ها برای شکار عقاب های طلایی بودم. در اوایل سال 2018، یکی از خانواده های شکارچیان عقاب را در طول کوچ از کمپ زمستانی به کمپ بهاری دنبال می کردم. مغولستان، کشور پرجمعیتی است و ساکنانش از یک فرهنگ غنی و مهمان نواز بهره می برند. چای در فرهنگ قزاق ها یکی از ویژگی های مهم مهمان نوازی است. چای، فقط یک نوشیدنی نیست؛ بلکه ترکیبی از سنت، فرهنگ، آرامش، تشریفات و لذت است. دامل، که در این عکس لباسی خزدار و سنگین به تن کرده است، در حال نوشیدن یک فنجان چای است تا خود را از هوای سرد مغولستان غربی مصون نگه دارد.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1932

به "برندگان مسابقه عکاس سفر سال 2018 نشنال جئوگرافی معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برندگان مسابقه عکاس سفر سال 2018 نشنال جئوگرافی معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید