به درک بروید و بهشت را تجربه کنید

به گزارش مجله فوتبال دوستان، اگر یک روز از زندگی خسته شدید و امیدتان رو به کم سو شدن رفت، به درک سفر کنید و زندگی را از سر بگیرید. به راستی این درک است که به شما امید تازه می دهد.

به درک بروید و بهشت را تجربه کنید

بسیاری از افراد با شنیدن نام درک، حس بدی پیدا می کنند و به فکر مردن می افتند. در حالی که نمی دانند گاهی درک، می تواند امیدبخش بهشتی زیبا باشد. اگر از چابهار 170 کیلومتر از جاده را پیش بروید، به یکی از دورترین نقاط ایران می رسید. در آنجا روستایی است که به نام بدترین طبقه جهنم، یعنی درک معروف است، این درحالی است که گشت و گذار در روستا، تجربه بودن در بهشت را زنده می کند.

شاید توصیف روستای درک کار آسانی نباشد، زیرا باید این مکان را از نزدیک با چشم دید و آن را لمس کرد. جاده پر پیچ و خم این روستا جذاب است و پستی و بلندی بسیار دارد. باید از میان کوه های پایدار این روستا، که هر کدام شکلی زیبا و خاص دارند بگذرید، تا به نخلستان های سر به فلک کشیده درک برسید. درک در زبان محلی به معنای عمق، گودی یا سکونت در کنار دره است. به دلیل اینکه این روستا در یک دره واقع شده به آن درک می گویند. درک روستایی است که شهریان می گویند اقامت در آن بهشت را تداعی می کند و برای آن ها بکر است، چون در شهر کویری وجود ندارد که به دریا برسد.

روستای درک، که نامش برای بسیاری آشنا و برای اکثر ایرانیان، ناآشناست، کویری است، پر از نخل های بلند، که در دوردست آن سراب دیده می شود. سرابی که برخی فکر می کنند سراب واقعی است، در حالی که سراب نیست کرانه دریای عمان است که به ساحل مکران می رسد. چهار نمونه ساحل صخره ای، ماسه ای، شنی و مرجانی به فاصله کمی از هم قرار داشتند و این موضوع جدا از تلاقی کویر و دریا، منحصر به فرد بودن آنجا را دوچندان می کرد.

در این روستا، دریای آرام، شن های نرم و طلایی رنگ در کنار آسمان صاف و نخل های سر به فلک کشیده، تصویری شبیه به کارت پستال های فانتزی ساخته است، در حالی که یک طبیعت زیبا و واقعی است. این روستا پر از تضاد و زیبایی است و می توان آن را یکی از بکرترین جاذبه های طبیعی چابهار، دانست.

کنار ساحل این روستا، ماهیگیران محلی، قررا دارند. ماهی گیرها لباس سفید با شلوارهای لیفه دار بر تن دارند و همه چیز آن منطقه برایشان عادی جلوه می کند. گویش مردم این روستا بلوچی غلیظ است و هر کسی متوجه سخنشان نمی شود. ساحل دریا و به طور کل روستای درک تمیز است و علت آن این است که این روستا تا چندین سال قبل تنها مختص به 350 نفر بود که همدیگر را می شناختند و باهم زندگی می کردند، اما به ناگاه، بعد از آن، مردم از شهرهای مختلف به این منطقه سرازیر شدند. یکی از اهالی روستای درک بر این اعتقاد است که با وارد شدن افراد مختلف به روستا، روستا رونق گرفت اما طبیعت درک در حال از بین رفتن بود. لاک پشت های ساحل در حال مرگ بودند و هیچ کاری از کسی برنمی آمد.شاید حرف های این فرد بومی صحیح باشد.

زیبایی های این روستای کویری در کنار ساحل، غیرقابل وصف است. این روستا، شب زیبایی دارد و یکی از زیباترین شبهای عمرتان را می توانید در آن تجربه کنید. استان سیستان و بلوچستان از آن دست مناطقی است که علیرغم دیدنی های بسیاری که در خود جای داده، همچنان مهجور باقی مانده است. این استان جاذبه هایی دارد که برای بسیاری از ایرانیان ناشناخته است و فقط مردم بومی از آن مطلع هستند.

روستای درک، بهشتی است که این روزها به دلیل نزدیکی به چابهار، به مقصد پر ترافیک مسافران و گردشگران شده است.

منبع: کجارو / ایلنا
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 487

به "به درک بروید و بهشت را تجربه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به درک بروید و بهشت را تجربه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید