تروریسم آمریکا بر مسائل لاینحل ناتو افزوده است

به گزارش مجله فوتبال دوستان، خبرنگاران : سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مورد سخنان اخیر دبیرکل ناتو گفت، اعضای ناتو بهتر است به فکر حل مسائل خود باشند.

تروریسم آمریکا بر مسائل لاینحل ناتو افزوده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس؛ سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه یکشنبه درمورد اظهارات ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو درزمینه ابراز نگرانی از همکاری بین مسکو و مینسک گفت، برنامه ناتو دخالت در امور کشورهای متحد است.

به گزارش خبرگزاری تاس ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت:این سئوال وجود دارد که چرا غرب با بلاروس چنین خصمانه برخورد می نماید. همکاری موثر طبیعی بین دو کشور از برنامه های ناتو نیست. ناتو باید مدام در امور داخلی یک کشور یا یک کشور دیگر و یا به طور همزمان دخالت کند.

این دیپلمات ارشد در زمینه اعلام آمادگی ناتو برای محافظت ازهر یک از اعضای این ائتلاف برابر تهدیدات از جانب مسکو و مینسک گفت که این مسئله متاثر ازهراس قدیمی بین سران ناتو است.

این دیپلمات روس اضافه کرد :تروریسم داخلی در ایالات متحده بر مشکلاتی که ناتو برای چندین دهه حل ننموده، اضافه نموده است. این همان چیزی است که کشورهای عضو ناتو برای مقابله فوری به آن به جای تهدیدهای جعلی احتیاج دارند.

دبیرکل ناتو روز یکشنبه در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی به مسکو و مینسک در خصوص فعالیتهایی که باعث بی ثبات شدن جناح شرقی ناتو می گردد، هشدار داد. این هشدار پس از آن رخ داد که بلاروس پرواز شرکت رایان ایر را متوقف کرد.

استولتنبرگ گفت: ما البته در شرایط اضطراری آماده ایم که از هر متحدی برابر هر نوع تهدیدی که از طرف مینسک و مسکو، محافظت و دفاع کنیم.

وی با اشاره به اینکه ناتو آنچه در بلاروس اتفاق می افتد را از نزدیک کنترل می نماید ، مدعی شد: ما باید در گذشته یاد بگیریم که روسیه به طور گسترده تمامیت ارضی کشورهایی مانند اوکراین، گرجستان و مولداوی را نقض نموده است.

استولتنبرگ که موضوع بلاروس در دستور کار اجلاس آینده ناتو قرار خواهد گرفت و توافقنامه همکاری فعلی با بلاروس نیز کاهش یافته و دوباره ارزیابی می گردد.

دبیرکل ناتو به تازگی گفت که دسترسی کارکنان نمایندگی دیپلماتیک بلاروس به مقرهای ناتو را پس از ماجرای فرود هواپیمای مسافربری در فرودگاه بین المللی مینسک محدود می نماید. دبیر کل ناتو در یک نشست مطبوعاتی در شهر بروکسل در بلژیک بدون ارائه جزئیات بیشتر در رابطه با این تصمیم گفت: ما تصمیم گرفته ایم دسترسی پرسنل بلاروسی به مقرهای ناتو را محدود کنیم.

ناتو و بلاروس از سال 1992 با هم رابطه دارند و بلاروس از آوریل 1998 مقر دیپلماتیک در ناتو داشته است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1628

به "تروریسم آمریکا بر مسائل لاینحل ناتو افزوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروریسم آمریکا بر مسائل لاینحل ناتو افزوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید