تشریح 5 مطالبه فعالان گردشگری از رئیس سازمان امور مالیاتی کشور

به گزارش مجله فوتبال دوستان، ایلنا/ براساس خبرهای واصله، تشریح 5 مطالبه فعالان گردشگری از رئیس سازمان امور مالیاتی کشور صورت پذیرفت.

تشریح 5 مطالبه فعالان گردشگری از رئیس سازمان امور مالیاتی کشور

یکی اعضای انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با تشریح مطالبات مطرح شده در جلسه معاون گردشگری کشور با رئیس سازمان امور مالیاتی، راه اندازی شعبه تخصصی مالیات گردشگری در تهران را در راستای تشخیص و محاسبه دقیق مالیات صنعت گردشگری یکی از موارد مطرح شده در این جلسه مطرح کرد.

امیرحسین جعفری (عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران) بیان نمود: در این جلسه مقرر شد برگه های قطعی مالیاتی مربوط به مالیات عملکرد، تکلیفی، حقوق و ارزش اضافه نموده که از دی 1398 تا 31 شهریور 1402 صادر خواهند شد، مشمول جریمه نشوند.

او با اشاره به مالیات عملکرد سال 99.1400 و 1401 اضافه نمود: با توجه به زیان ده بودن صنعت گردشگری، این درخواست از سوی فعالان گردشگری مطرح شد که مدارک مالیاتی مبتنی بر اسناد دقیق هزینه ای و پرداختی پذیرفته گردد که در صورت معین شدن زیان ده بودن مشمول پرداخت مالیات نشوند. بعلاوه مقرر شد اسامی همراه با اظهارنامه ها اعلام شوند.

این عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ادامه داد: درخواستی مطرح شد که ماخذ محاسبه ارزش اضافه نموده در آژانس ها مبلغ خرید و فروش نباشد بلکه فاصله خرید و فروش باشد و ارزش اضافه نموده در یک مرحله پرداخت گردد که این مورد فعلا در حال آنالیز است.

این کارشناس رسمی دادگستری رشته ایرانگردی و جهانگردی از راه اندازی شعبه تخصصی مالیات گردشگری در تهران به عنوان دیگر مطالبه مطرح شده در این جلسه اشاره نمود و اضافه نمود: در راستای تشخیص صحیح و محاسبه دقیق مالیاتی صنعت گردشگری طرح راه اندازی این شعبه با حضور کارشناسان گردشگری مطرح و مقرر شد که اجرای آن مورد آنالیز قرار بگیرد.

تدوین بخش نامه ای مدون که تمام رویه های کار مربوط به صنعت گردشگری در آن لحاظ شده باشد به وسیله کارگروهی متشکل از تیم فنی مالیاتی و گردشگری، دیگر مطالبه ای بود که این فعال گردشگری به آن اشاره نمود.

منبع: همگردی
انتشار: 8 آذر 1401 بروزرسانی: 8 آذر 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2109

به "تشریح 5 مطالبه فعالان گردشگری از رئیس سازمان امور مالیاتی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح 5 مطالبه فعالان گردشگری از رئیس سازمان امور مالیاتی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید