تنوع بخشی در حوزه گردشگری اهمیت ویژه ای دارد، بهانه ماندن برای گردشگران را در استان ها فراهم کنیم

به گزارش مجله فوتبال دوستان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تنوع بخشی در حوزه گردشگری از اهمیت بالایی برخودار است و باید بتوانیم با استفاده از این ظرفیت، بهانه ماندن بیشتر گردشگران را در استان ها فراهم کنیم.

تنوع بخشی در حوزه گردشگری اهمیت ویژه ای دارد، بهانه ماندن برای گردشگران را در استان ها فراهم کنیم

به گزارش خبرنگار میراث آریا، علی اصغر شالبافیان معاون توریستی کشور عصر امروز سه شنبه 4 مرداد 1401 در آخرین بخش از نشست معاونان سرمایه گذاری ادارات کل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی 31 استان کشور که در محل سالن فجر این وزارتخانه برگزار گردید، با اشاره به اهمیت فعالیت مدیران استانی در بخش های مختلف، توضیح داد: اگر هر معاونتی نتواند استان ها را فعال کند در هیچ حوزه ای پیروز نخواهد شد. در تمام وزارتخانه ها این گونه است و این موضوع در وزارتخانه ما نقش پررنگ تری دارد.

شالبافیان اضافه نمود: در حوزه توریستی بخش زیادی از اتفاقاتی که قرار است انجام گردد اجرای آن با استان ها است و این استان است که نقش بی بدیلی در اجرای سیاست ها و برنامه ریزی ها دارد.

او ادامه داد: بهانه ماندن برای توریستان را باید ایجاد کنیم. به عنوان مثال استان هایی داریم که سالانه چند میلیون توریست عبوری دارد اما این استان نتوانسته از این سیل چند میلیونی توریست بهره مند گردد و اندازه اقامت آن ها را در استان بالا ببرد.

معاون توریستی کشور در ادامه گفت: سرمایه گذاری بسیار مهم است اما تنوع بخشی در حوزه سرمایه گذاری اهمیت بیشتری دارد. توجه به تامین زیرساخت ها و سرمایه گذاری در حوزه های توریستی می تواند بیش از پیش به توسعه توریستی یاری کند.

او با بیان این که باید سراغ موضوعاتی برویم که پیشران توسعه توریستی در هر استان باشد، اظهار کرد: یکی از نکات مهمی که معاونان سرمایه گذاری در استان های گوناگون باید به آن توجه داشته باشند، تقویت هم افزایی و همکاری است. همین همکاری و هم افزایی می تواند کارها را پیش ببرد.

او در ادامه به موضوع توریستی دریایی اشاره نمود و اضافه نمود: این موضوع هم در نگاه توسعه ای دولت واقع شده است و هم جزو تاکیدات مهندس ضرغامی است . از این رو در استان های دارای ظرفیت، این حوزه باید برجسته گردد.

تنوع بخشی به سرمایه گذاری با هدف افزایش اندازه اقامت توریستان

سید مصطفی فاطمی مدیرکل دفتر توسعه توریستی داخلی نیز در این نشست گفت: تنوع بخشی توریستی با هدف افزایش اندازه اقامت یکی از موضوعاتی است که در تمام استان ها باید مورد توجه قرار گیرد.

او با بیان این که توجه به توریستی خانواده محور در ایران از اهمیت بالایی برخودار است، افزود: توجه به سرمایه گذاری و تامین زیرساخت ها می تواند موجب افزایش جذب توریست و افزایش اندازه اقامت باشد.

یحیی نقی زاده محجوب مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات توریستی نیز در این نشست گفت: اهمیتی که معاونان سرمایه گذاری دارند بر کسی پوشیده نیست و این موقعیت ایجاب می نماید که معاونان سرمایه گذاری اشراف کامل به موقعیت بازار توریستی داشته باشند تا بتوانند اطلاعات کامل در اختیار سرمایه گذار قرار دهند.

او اضافه نمود: نیازمند همکاری بین دو بخش سرمایه گذاری و توریستی هستیم و باید در کارها با هم هم پوشانی داشته باشیم و ارتباط خوبی بین زمان احداث تا زمان بهره برداری برقرار کنیم.

نقی زاده محجوب اظهار داشت: خوشبختانه نسبت به بروزسانی ضوابط و مقررات اقدام شده و هماهنگی های خوبی بین معاونان سرمایه گذاری و معاونان توریستی به وجود آمده است.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2048

به "تنوع بخشی در حوزه گردشگری اهمیت ویژه ای دارد، بهانه ماندن برای گردشگران را در استان ها فراهم کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنوع بخشی در حوزه گردشگری اهمیت ویژه ای دارد، بهانه ماندن برای گردشگران را در استان ها فراهم کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید