خبرنگاران آمریکا چهار نفر را با ادعای دخالت در انتخابات این کشور تحریم کرد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، تهران- خبرنگاران- وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد چهار فرد مرتبط با روسیه را به دلیل آنچه تلاش برای دخالت در انتخابات این کشور گفته شد، به فهرست تحریم ها افزوده است.

خبرنگاران آمریکا چهار نفر را با ادعای دخالت در انتخابات این کشور تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا پنجشنبه شب در بیانیه ای گفت سه فرد روسی را به همراه آندری لئونیدوویچ درکاچ نماینده مجلس اوکراین و از مقام های ارشد پیشین دولتی این کشور را به اتهام مشارکت در تلاش ادعایی روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 ایالات متحده تحریم کرده است.

پیشتر گروهی از سناتورهای دموکرات از استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا خواسته بودندبه خاطر قصد روسیه برای مداخله در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا، تحریم هایی را علیه این کشور وضع کند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم ماه نوامبر (13 آبان ماه) برگزار می شود و دونالد ترامپ رییس جمهوری کنونی با جو بایدن نامزد دموکرات ها رقابت می کند.

برخی نهادهای اطلاعاتی آمریکا در گزارش های خود مدعی شدند که روسیه به همراه چین و ایران تلاش هایی را برای دخالت یا اثرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری این کشور ترتیب داده اند.

بیل اوانینا مدیر مرکز ملی ضدتروریسم و امنیت جمعه شب در بیانیه ای گفت که چین، ترامپ را غیرقابل پیش بینی می داند و امیدوار است وی در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر پیروز نشود.

وی همچنین ادعا کرد که روسیه تلاش می کند تا بایدن نامزد حزب دموکرات را بدنام کند؛ زیرا مسکو وی را بخشی از تشکیلات ضدروس در آمریکا می داند.

اوانینا با تکرار ادعاهایی علیه ایران نیز گفت که این کشور به دنبال تضعیف نهادهای دموکرات آمریکا و ترامپ است و احتمالاً تلاش های این کشور بر کارزارهای آنلاین متمرکز خواهد بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1145

به "خبرنگاران آمریکا چهار نفر را با ادعای دخالت در انتخابات این کشور تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا چهار نفر را با ادعای دخالت در انتخابات این کشور تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید