خبرنگاران امکان تشخیص تست کرونای انگلیسی در آزمایشگاه ملکولی کردستان فراهم شد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، سنندج - خبرنگاران - معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: پنجمین دستگاه اهدایی سازمان بهداشت جهانی برای انجام تست کرونای انگلیسی در آزمایشگاه ملکولی وابسته به فعالیت این دانشگاه راه اندازی شد.

خبرنگاران امکان تشخیص تست کرونای انگلیسی در آزمایشگاه ملکولی کردستان فراهم شد

به گزارش خبرنگاران، دکتر ابراهیم قادری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: با توجه به شیوع ویروس جهش یافته کرونا موسوم به کرونای انگلیسی در جهان، پنجمین دستگاه اهدایی سازمان بهداشت جهانی در راستای تکمیل و تجهیز آزمایشگاه ملکولی کووید 19 در استان راه اندازی و نزدیک به یک ماه با کار بی وقفه، طراحی و انجام آزمایش متعدد سرانجام پیروز به شناسایی بیماران مشکوک به کرونای جهش یافته و تشخیص آن شد.

وی افزود: در این آزمایشگاه کرونای جهش یافته در نمونه سه بیمار مبتلا به کووید 19 مورد شناسایی قرار گرفت که همه آن موارد از نوع B.1.1.7 و از سوی انستیتو پاستور ایران مورد تایید است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: این نتایج نشان می دهد که سایر واریانت های دیگر هم ممکن است همراه این نوع جهش یافته در جامعه وجود داشته باشد.

دکتر قادری افزود: پیش از این، نمونه افراد مشکوک به انستیتو پاستور ایران ارسال می شد و یک هفته بعد جواب تست به دست ما رسید اما در شرایط جدید امکان این وجود دارد که پاسخ تست را 24 ساعت بعد از آزمایش در اختیار داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه چهار بیمار قطعی مبتلا به کرونای انگلیسی در استان شناسایی شده است، افزود: تست های نهایی از 20 بیمار مشکوک به ابتلا به کرونای انگلیسی در استان در حال انجام است که تا به امروز چهار مورد آن قطعی شده است.

قادری تاکید کرد: شهروندان باید استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیرند تا از شیوع بیشتر گونه های جهش یافته کرونا جلوگیری شود.

در 24 ساعت منتهی به روز شنبه 16 اسفند 38 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی و 2 نفر دیگر جان باختند.

در حال حاضر 114بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که 21 نفر در بخش آی سی یو تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

از اسفند سال گذشته تا به امروز کرونا در کردستان یک هزار و87 قربانی داشته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1459

به "خبرنگاران امکان تشخیص تست کرونای انگلیسی در آزمایشگاه ملکولی کردستان فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران امکان تشخیص تست کرونای انگلیسی در آزمایشگاه ملکولی کردستان فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید