خصالی: پدیده هیات علمی خاموش به معنای رایج در دانشگاه مازندران نمود ندارد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، معاون پژوهشی دانشگاه مازندران گفت: باتوجه به برنامه های وزارت علوم، پدیده هیات علمی خاموش در دانشگاه های دولتی مخصوصا دانشگاه مازندران دیده نمی شود.

خصالی: پدیده هیات علمی خاموش به معنای رایج در دانشگاه مازندران نمود ندارد

خصالی، معاون پژوهشی دانشگاه مازندران در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران گفت: باتوجه به برنامه های وزارت علوم و دانشگاه مازندران پدیده هیات علمی خاموش که شامل اساتیدی است که زمان کمتری برای کار می گذارند هیچ زمان در دانشگاه دولتی دیده نمی شود.

خصالی اضافه کرد: اساتید برای ترفیع سالیانه خود مجبور به انجام اموری هستند که بتوانند کار خودشان را حفظ کنند. مقدماتی را انجام بدهند و حداقل ها را انجام داده و به استاندار ها قائل باشند. درس می دهند، دانشجو می گیرند و مقاله می دهند.

معاون پزوهشی داننشگاه مازندران یادآور شد: حالا در این میان ممکن است بعضی از اساتید، تعداد زیادی دانشجوی دکتری داشته باشند و بعضی هم تعداد کمتری. اما به معنای این نیست که اساتیدی در هیات علمی باشند که فعالیتشان ضعیف است یا به اصطلاح خاموشند.

وی ادامه داد: در پدیده ارتباط با صنعت نیز بعضی از اساتید کارشان صنعتی نیست. نباید انتظاری از مجموعه بخش اعظمی از اساتید علوم انسانی و نظری داشت. درصد محدودی هستند که شامل بحث ارتباط به صنعت می شوند. مثل رشته های مهندسی.

خصالی گفت: البته استان مازندران صنعتی نیست و یک اشکال عمده دیگر استان این است که اگر صنعتی داشته باشد، دفتر آن در تهران است. با این حال دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه مازندران بسیار قوی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1286

به "خصالی: پدیده هیات علمی خاموش به معنای رایج در دانشگاه مازندران نمود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خصالی: پدیده هیات علمی خاموش به معنای رایج در دانشگاه مازندران نمود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید