ضرغامی درباره قطع ارتباط اینترنتی پلتفرم های خارجی نگاه و اقدام خود را تشریح کرد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، ایسنا/ براساس خبرهای واصله، ضرغامی درباره قطع ارتباط اینترنتی پلتفرم های خارجی نگاه و اقدام خود را تشریح کرد.

ضرغامی درباره قطع ارتباط اینترنتی پلتفرم های خارجی نگاه و اقدام خود را تشریح کرد

عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی در حاشیه اختتامیه هفته توریستی در پاسخ به پرسش درباره اقدام و پیگیری او به عنوان عضو شورای عالی فضای مجازی و وزیر کابینه دولت سیزدهم برای برطرف نگرانی های ناشی از محدودیت دسترسی به پلتفرم های خارجی که توریستان را نگران و از سفر به ایران منصرف نموده، اظهار کرد: به توییت های قبلی ام اشاره میکنم، من تنها کسی بودم که در این باره حرف زده است، مثل اینکه کارهای سخت گردن من افتاده است. من اعتقاد خودم را دارم و شخصا به هیچ وجه موافق نیستم.

در ادامه، این پرسش از ضرغامی پرسیده شد که سوای نظر شخصی، به عنوان عضو شورای عالی فضای مجازی و متولی توریستی در کشور که همیشه تاکید بر مقابله با ایران هراسی دارد، اقدام شما برای برطرف این نگرانی چه بوده است، ضمن اینکه اکنون با فضایی که ایجاد شده و قطع ارتباط اینترنتی و دسترسی به پلتفرم های خارجی، امکان و فضایی برای مقابله با ایران هراسی وجود ندارد. او پاسخ داد: من حرف هایم را به صراحت در توئیت هایم زده ام. به توئیت مار و پله مراجعه کنید. همین حرف زدن خیلی اقدام است، در جایی که کسی موضع نمیگیرد. حرف های روشن زدن بخشی از راهکار است.

او ادامه داد: من عضو شورای عالی فضای مجازی هستم و چون مسئولیت دارم باید کوشش کنم و در جلساتی که مسئولیت دارم ایده هایم را جلو ببرم و دفاع کنم.

ضرغامی اضافه کرد: طبیعی است هر شورایی وقتی به جمع بندی خاصی می رسد، باید مؤید و مقوم آن جمع بندی باشم. نگویم چون نظر خاصی دارم و آن شورا چیز دیگری تصویب نموده، حرف های خودم را بزنم. این یک منطق مدیریتی است و باید حرف هایم را آنجا بزنم. این روش درست و مستدل مدیریتی است.

او بعلاوه گفت: من در جاهایی اعتقادات شخصی دارم و آنجاهایی که ضروری است، با استدلالی که دارم، وقتی مطرح می کنم، می تواند چراغ راهی باشد برای کسانی که می خواهند مسائل را واقعی تر ببینند. این روش را برای خودم انتخاب نموده ام و همانطور که بارها گفته ام هزینه های آن را مرتب می دهم.

ضرغامی سپس اظهار کرد: وقتی آشوب می گردد، دستگاه ها باید وظیفه خود را انجام دهند، باید دنبال جاسوس های خارجی باشند. یکی از توریستان اسپانیایی را که در حال عکس گرفتن از خیابان ها بود دستگیر می نمایند، با من تماس گرفتند و اطمینان دادند ایشان هیچ قصد خاصی نداشته و همراه با بقیه توریستان عکس میگرفته، خوب خیابان ها هم شلوغ است، از شلوغی خیابان ها عکس گرفته، برای خود من مسجل شد که این مورد می تواند مصداق جاسوسی نباشد. وقتی مسجل شد، تا ساعت دو بعد از نیمه شب پیگیری کردیم و خوشبختانه نیروهای انتظامی که این توریست را دستگیر نموده بودند قانع شدند، البته خودشان تحقیق نموده بودند و این توریست نیمه شب آزاد شد. این اتفاق خیلی خوب بود، ما نمی خواهیم در کار دستگاه های امنیتی دخالت کنیم.

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: من اگر معتقدم بخاطر اغتشاشات دستگاه های امنیتی باید فضای مجازی را مدیریت نمایند که امنیت مردم حفظ گردد، اصلا امنیت با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست، اما اگر کسانی بخواهند از این مسأله استفاده نمایند و بگویند چون ما مخالف فضای مجازی هستیم حتی مسأله امنیتی هم که حل شد، باید دنبال محدودسازی در سطوح وسیع تری برویم، حتما من جز مخالفان هستم و با صدای بلند هم گفته ام.

من سالهاست معتقدم فضای مجازی برای تقویت انقلاب اسلامی آمده است. حرف ها، شعارها و آرمان های انقلاب اسلامی شفاف است و ما اصلا تعارف نداریم. اگر در برخی جاها تعارض داریم و در رسانه های رسمی این تعارض ها ممکن است بخاطر مجموعه مصلحت ها مطرح نگردد در مجموعه فضای مجازی این کار انجام می گردد، بنابراین من از مدافعان درجه اول فضای مجازی هستم. من همه حرف هایم را در فضای مجازی می زنم. بنابراین من جز مدافعان هستم و در شورای عالی فضای مجازی مواضعم صریح است، ولی به مصوبات آنجا پایندی دارم.

ضرغامی بیان نمود: امیدوارم انشالله مجموعه کشور و اتفاقات بگونه ای رقم بخورد که شاهد فضای باز در کشور باشیم.

منبع: همگردی
انتشار: 12 مهر 1401 بروزرسانی: 12 مهر 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2087

به "ضرغامی درباره قطع ارتباط اینترنتی پلتفرم های خارجی نگاه و اقدام خود را تشریح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرغامی درباره قطع ارتباط اینترنتی پلتفرم های خارجی نگاه و اقدام خود را تشریح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید