عطش برای سفر نوروزی زیاد است

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر استان تهران گفت: قطعا سفر تابع تصمیم گیری ستاد کرونا است اما عطش برای سفرهای نوروزی زیاد است.

عطش برای سفر نوروزی زیاد است

ایسنا: امیرپویان رفیعی شاد با اشاره به پیش بینی ها و برآورد دفاتر خدمات مسافرتی از استقبال زیاد از سفر در تعطیلات نوروز به ایسنا گفت: تعطیلات بهمن گویای این واقعیت است؛ به محض کاهش محدودیت تردد، حجم سفر به جنوب کشور زیاد شد. عطش مردم پس از یک سال خانه نشینی و محدودیت برای سفر زیاد است و این احتمال می رود که سفر در نوروز حتی با تور بیشتر گردد.

او اضافه نمود: درست است که پروازهای داخلی در بعضی مسیرها کاهش پیدا نموده اما اقبال برای سفر وجود دارد و در مسیرهای دیگر پروازها با حداکثر ظرفیت و حتی تکمیل شده انجام می گردد.

رفیعی شاد درباره تغییرات هزینه های سفر در نوروز با وجود این پیش بینی و با توجه به افزایش نرخی که به بهانه کرونا و کاهش ظرفیت رخ داده است، اظهار کرد: شرکت های هواپیمایی اعلام نموده اند افزایش نرخی روی بلیت های نوروز ندارند. حمل و نقل ریلی هم چند وقت پیش افزایش نرخ داشت که به خاطر کاهش ظرفیت مسافر بود. بعید است بخش ریلی برای نوروز بار دیگر قیمت ها را تغییر دهد. هتل ها هم قرار است افزایش نرخ نداشته باشند. قیمت تور تابع این بخش ها است که اگر با همین منوال پیش برویم هزینه های تور مثل حالا خواهد بود و تغییر چشم گیری را در بخش سفر شاهد نخواهیم بود.

ستاد ملی کرونا برقراری سفرهای نوروزی را به شرایط کرونا در کشور مشروط نموده است. ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نموده که بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده دو مدل سفر به ستاد کرونا پیشنهاد شده که نسبت به آن متقاعد شده اند؛ مدل اول سفر با تور است که گردشگران از خدمات تور استفاده می نمایند و حتما در مراکز اقامتی مجاز اقامت خواهند داشت که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است. در مدل دوم سفر افراد تور خریداری نمی نمایند اما در سفر به شهر مقصد حتما باید در مراکز اقامتی مجاز و تحت نظارت این وزارتخانه اقامت نمایند تا تمام پروتکل های بهداشتی رعایت و سلامتی مردم حفظ گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1452

به "عطش برای سفر نوروزی زیاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطش برای سفر نوروزی زیاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید