فعال سازی 25 معدن راکد استان سمنان در دو ماه ابتدایی پاییز

به گزارش مجله فوتبال دوستان، خبرنگاران/سمنان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از فعال سازی 25 معدن راکد این استان در دو ماه ابتدایی پاییز اطلاع داد.

فعال سازی 25 معدن راکد استان سمنان در دو ماه ابتدایی پاییز

علی تشنه دل، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:

بر اساس بخشنامه های موجود در مورد فعال سازی معادن، پس از اینکه مجوز برای بهره برداری از معادن صادر شد، در صورتی که سرمایه گذار پس از مهلت مشخص شده نسبت به تحقق تعهد های خود اقدام نکند، اقدامات باطل سازی مجوز های بهره برداری در دستور کار قرار میگیرد.

شناسایی معادن تعطیل و علت یابی و آسیب شناسی این واحدها در استان در دستور کار نهاده شده است.

اجرای دقیق بخشنامه های ابلاغی در حوزه فعال سازی معادن از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به صورت ویژه در حال اجرا است.

بر اساس ارزیابی هایی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت، از 648 معدن موجود در استان بالغ بر 23.5 درصد به تعداد 274 مورد غیر فعال است.

وی از شناسایی معادن راکد فصلی این استان در مردادماه با هدف فعال سازی این معادن، اطلاع داد و اضافه کرد: با شناسایی این معادن، فعال سازی آنها در دستور کار نهاده شد و پس از انجام این اقدامات، میزان واحدهای معدنی غیرفعال در استان به 23 .4 درصد کاهش یافت.

این عضو کارگروه اشتغال استان ادامه داد: در مهرماه و آبان ماه امسال و به واسطه اقدامات صورت گرفته، تعداد 25 واحد معدنی دیگر در استان فعال شد و این فرایند همچنان در دستور کار نهاده شده است.

وی گفت: برنامه ها و سیاست های ما در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان مبتنی بر تصمیمات و سیاست های شورای معادن کشور و استان، بر این موضوع است که پس از شناسایی معادن غیرفعال و راکد و باطل شدن پروانه بهره برداری آنان، معادن نباید بلوکه شوند.

تشنه دل توضیح داد: در ضمن هدف اصلی از فعال سازی معادن در استان. بسترسازی برای بهره برداری مجدد از این معادن است.

وی یادآوری کرد: با توجه به شرایط مالی موجود و فشار تحریم های دشمنان، مزیت نسبی ما در بحث برون رفت از این شرایط در استان، توجه به معادن و فعال سازی این واحدها است.

رئیس سازمان صمت استان اظهار کرد: باید همراهی و همکاری بین تمامی دستگاه ها وجود داشته باشد تا فرایند شناسایی و فعال سازی معادن راکد، منجر به تعطیلی دائم نشود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1305

به "فعال سازی 25 معدن راکد استان سمنان در دو ماه ابتدایی پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال سازی 25 معدن راکد استان سمنان در دو ماه ابتدایی پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید