فیلم، شکست آزمایش موتور موشک ماهواره بر در آمریکا

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رسانه های آمریکایی از شکست آزمایش موتور موشک ماهواره بر و انفجار آن در سایت موشکی تگزاس خبر دادند.

فیلم، شکست آزمایش موتور موشک ماهواره بر در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل مجله فوتبال دوستان، رسانه های آمریکایی از شکست تست موتور پرتاب ماهواره Starship SN4 متعلق به سازمان فضایی آمریکا(ناسا) لحظاتی پس از شلیک در تخته پرتاب در روز جمعه خبر داده اند.

براساس گزارش techcrunch، این چهارمین نمونه آزمایش ایستای این نوع موتور پرتاب موشکی بود که در سایت پرتاب بوکا چیکا در ایالت تگزاس انجام شد. موتور موشک در لحظه پرتاب دچار انفجار شدید شد.

با این حال رسانه ها می گویند که به دلیل شعاع زیاد ایمنی به کسی در این انفجار آسیب ندیده است.

براساس این گزارش، این آزمایش برای توسعه Starship انجام شده است که قرار است جایگزین موشک فالکون-9 و فالکون هِوی برای پرتاب ماهواره بر شود. با این حال به دلیل شکستهای مکرر کارشناسان میگویند که هنوز خیلی زود است که این موشک را بتوان وارد فاز عملیاتی کرد.

روز پنج شنبه نیز ناسا قصد داشت که دو فضانورد خود را به فضا بفرستد که به دلیل بدی آب و هوا لحظاتی قبل از پرتاب لغو شد و پرتاب آن به روز شنبه موکول شد.

قرار بود این مأموریت توسط موشک فالکون 9 و کپسول دراگون از پایگاه پرتاب 39A در مرکز فضایی کندی ناسا واقع در فلوریدا در ساعت 01:03 بامداد پنجشنبه به وقت تهران انجام شود و طی آن دو فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی بروند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 990

به "فیلم، شکست آزمایش موتور موشک ماهواره بر در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم، شکست آزمایش موتور موشک ماهواره بر در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید