قیمت انواع لبنیات نباید بیشتر از 2 برابر نرخ شیر خام باشد!

به گزارش مجله فوتبال دوستان، عضو هیأت مدیره اتحادیه دامداران ایران گفت: قیمت انواع لبنیات در بازار نباید بیشتر از 100 درصد نرخ شیر خام باشد.

حسین نعمتی در تبادل نظر با خبرنگار مالی خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه نرخ شیر خام در بازار از دو هزار تومان تا دو هزار و سیصد تومان برای هر کیلوگرم متغیر است، گفت: متأسفانه در چند ماه گذشته قیمت انواع بسته بندی مواد لبنی به شدت افزایش داشته است که وقوع این اتفاق موجب شده است تا شاهد گرانی محصولات لبنی در بازار باشیم.

قیمت انواع لبنیات نباید بیشتر از 2 برابر نرخ شیر خام باشد!

وی با بیان اینکه بعضی از محصولات لبنی در پاکت های بسته بندی تتراپک که وارداتی هستند به مردم عرضه می شوند، اضافه نمود: با توجه به اینکه بعضی از مواد اولیه برای بسته بندی انواع محصولات لبنی وارداتی هستند، به نظر می رسد حداقل بیش از 50 درصد از گرانی محصولات لبنی ناشی از افزایش قیمت پاکت های بسته بندی باشد.

عضو هیأت مدیره اتحادیه دامداران ایران توضیح داد: وقتی نرخ شیر خام حداکثر کیلویی دو هزار و 300 تومان است، قیمت هر کیلوگرم محصول لبنی نباید بیشتر از دو برابر نرخ شیر خام باشد.

نعمتی با انتقاد از قیمت گذاری انواع محصولات لبنی در کارخانه های فراوریی افزود: متأسفانه با توجه به تنوع بسیار زیاد محصولات لبنی در کارخانه ها، شاهد قیمت گذاری های متفاوت و حتی دور از انتظار از سوی کارخانه های فراوری محصول لبنی هستیم که وقوع این اتفاق نشان از نبود نظارت کافی در بازار لبنیات است.

منبع: اُکالا
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1886

به "قیمت انواع لبنیات نباید بیشتر از 2 برابر نرخ شیر خام باشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت انواع لبنیات نباید بیشتر از 2 برابر نرخ شیر خام باشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید