مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته

به گزارش مجله فوتبال دوستان، در خلیج سنت لورنس در آنسوی سواحل استان کبک کانادا جزیره ای به نام مگدالن (Magdalen) وجود دارد که حدود 12 هزار نفر در آن زندگی می نمایند. نکته جالب درباره افراد این جزیره این است که تقریبا همه کسانی که در این جزیره ساکن هستند نوادگان بازمانده های کشتی های غرق شده هستند.

مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته

امروز بیشتر افراد این جزیره به زبان فرانسوی حرف می زنند و فقط حدود 550 نفر آن ها انگلیسی زبان هستند. ساکنان این جزیره نوادگان افرادی هستند که از انگلیس، ایرلند و اسکاتلند به این جزیره آمدند. این جزیره کاملا از نقاط دیگر دنیا جدا افتاده است، به خصوص در فصل زمستان که انجماد این خلیج، سفر به دیگر نقاط با کشتی و قایق را غیرممکن می نماید.

یکی از ماجراهای معروفی که در خصوص کشتی های غرق شده جزیره مگدالن وجود دارد کشتی مهاجرانی است که افرادی را از ایرلند به کانادا می آورد این کشتی با 446 مسافر در 18 می 1847 در طوفان شدید آب های این جزیره گرفتار و غرق شد اما تقریبا همه مسافرین پیروز شدند خودشان را نجات دهند، پس از آن بود که ناخدای این کشتی اصرار کرد که باید در این محل فانوس دریایی ساخته شود.

داستان جزیره مگدالن با کشتی های غرق شده پیوند خورده است. با شنیدن ماجرای این جزیره با این واقعیت روبرو می شوید که در قرن 18 و 19 حدود 500 کشتی، قربانی آب های کم عمق و غیرقابل پیش بینی جزیره مگدالن در استان کبک کانادا شدند. در آن سال ها هیچ فانوس دریایی ای در این محل وجود نداشت و دقیق نبودن نقشه های دریایی، کاپیتان کشتی ها را مجبور می کرد تا در هنگام بادهای سنگین، مه و امواج پرتلاطم با حدس و گمان و مهارت های قبلی جهت یابی نمایند. شرایط سخت و سخت آب های این جزیره باعث شد که کشتی های زیادی به همراه مسافرین خود در این آب ها غرق شوند و آن هایی که نجات پیدا می کردند نزدیک ترین جزیره یعنی مگدالن را برای ادامه زندگی خود انتخاب می کردند.

منبع مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته

انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1776

به "مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: جزیره مگدالن (Magdalen) کانادا، مامن کشتی های شکسته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید