هزینه سفر به کیش چقدر است؟

به گزارش مجله فوتبال دوستان، یکی از مجذوب کننده ترین مقاصد سفر داخلی که امکان تفریح و تفریح در آن بی نهایت است، جایی نیست مگر جزیره کیش. درباره هزینه های سفر به کیش برای شما نوشته ایم.

هزینه سفر به کیش چقدر است؟

کیش یکی از جزیره های زیبای استان هرمزگان است که تعداد زیادی از امکانات سرگرمیی، هتل های متنوع و رستوران های مجذوب نماینده را در کنار آب های خلیج فارس گرد هم آورده است.

خوشبختانه تنوع هتل ها و سرگرمی های کیش زیاد است. با توجه به بودجه سفرتان، همه گزینه ها را آنالیز کنید و مناسب ترین را برگزینید. ممکن است تمایل داشته باشید که در برنامه ای تعیین و تعریف شده در پکیجی از سفر هتل، غذا و رستوران، حمل ونقل و بعلاوه بازدید از جاذبه های گردشگری کیش یا سرگرمیات مجذوب نماینده به این جزیره سفر کنید.

هزینه سفر به کیش

ساده ترین و البته برترین راه رسیدن به کیش آن است که به فرودگاه مهرآباد بروید، سوار هواپیما شوید و حدود یک ساعت و نیم بعد در فرودگاه کیش پیاده شوید. بلیط هواپیما تهران به کیش قیمت های متفاوتی دارد و با توجه به اینکه چه فصلی از سال باشد و از کدام شرکت هواپیمایی بلیط خریداری کنید، بالا و پایین می گردد.

راه های سخت تری نیز برای رسیدن به کیش وجود دارد. اگر بخواهید زمینی سفر کنید، ابتدا به بندرعباس و از آنجا به بندر چارک بروید. فاصله بندرعباس تا بندر چارک حدود 290 کیلومتر و فاصله دریایی چارک تا کیش حدود دو ساعت و نیم است. اما آنچه بعد از این همه سختی به دست خواهید آورد، حمل خودرو با لندینگ کرافت و استفاده از ماشین شخصی در کیش است.

هزینه انتقال ماشین شما از چارک به کیش حدود 400 هزار تومان و از کیش به چارک 165 هزار تومان است. 20 هزار تومان هم عوارض ورود خودرو به کیش را می پردازید. شما این هزینه را برای اقامت 5 روزه در کیش خواهید پرداخت. به ازای هر یک روز اقامت بیشتر، مبلغ 70 هزار تومان نیز باید علاوه بر هزینه اصلی بپردازید.

نباید فراموش کنید مدارک کامل خودرو و برگ معاینه فنی را همراه داشته باشید. بهتر است پیش از ورود به کیش، شرایط ویژه رانندگی در کیش را مانند بیشترین سرعت مجاز و موارد دیگر را بپرسید.

اگر نخواهید با ماشین شخصی سفر کنید، با اتوبوس یا قطار به بندر عباس و از آنجا زمینی به بندر لنگه و در نهایت به بندر چارک یا بندر آفتاب می رسید.

بلیط قطار تهران به بندرعباس از 90 هزار تومان آغاز شده و نرخ آن پیوسته در حال تغییر است. به وسیله اتوبوس نیز می توانید از تهران به بندرعباس برسید.

قیمت بلیط شناور مسافربری از چارک به کیش زیاد نیست و می توانید با هزینه پایین آن را تهیه کنید. قیمت بلیط شناور مسافربری از آفتاب به کیش نیز به همین شکل خواهد بود.

میانه هزینه اقامت در کیش

بازده قیمتی هتل های لوکس کیش از شبی 220 هزار تومان تا شبی یک و نیم میلیون تومان آغاز می گردد. قیمت هتل های میان رده از شبی 220 تومان آغاز شده و تا 600 تومان هم خواهد رسید. اگر مقرون به صرفه سفر می کنید، حدود 180 تا 280 هزار تومان را برای هر شب اقامت در هتل های مقرون به صرفه کیش در نظر داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم لیستی جامع از هتل های کیش را خبرنگاران ببینید، اطلاعات و قیمت های آن ها را آنالیز کنید و در سرانجام برترین هتلی را که با بودجه شما هم خوانی دارد انتخاب کنید.

میانه هزینه خورد و خوراک در کیش

وقتی به جزیره سفر می کنید، باید توقع قیمت بالای مواد غذایی را داشته باشید. اما خوشبختانه در کیش آن قدر رستوران های جورواجور خواهید یافت که می توانید متناسب با بودجه سفرتان غذا میل کنید.

قیمت یک وعده غذا در رستوران های کیش به نسبت سایر جاهای ایران کمی زیاد است و در رستوران های لوکس کیش برای صرف یک غذای با کیفیت دست کم باید 100 هزار تومان بپردازید. پیشنهاد می کنیم غذاهای دریایی انتخاب کنید که از سلامت و تازگی آن ها خیال تان راحت باشد.

هزینه حمل ونقل در کیش

کرایه تاکسی در کیش مقرون به صرفه نیست. اما شما بین تاکسی خطی زرد، تاکسی تلفنی دربستی سفید رنگ و مینی بوس امکان انتخاب دارید.

تاکسی ها بر اساس تاکسی متر کار می نمایند و نرخ آن ها در روز و از نیمه شب به بعد فرق دارد؛ نرخ آن ها از 6 صبح تا نیمه شب و از ساعت 12 بامداد تا 6 صبح متغیر است. قیمت اجاره ماشین بدون راننده از حدود 100 هزار تومان آغاز خواهد شد.

تور کیش

همواره این امکان وجود دارد که به تنهایی برای سفرتان برنامه ریزی کنید. اما گزینه دیگر رزرو تور مسافرتی است. در این صورت چه اتفاقی می افتد و چه تفاوت هایی دارد؟

با توجه به شرایطی که تور برای شما در نظر گرفته است، بخشی از هزینه های رفت و آمد مانند ترانسفر فرودگاه و بازدید از جاذبه های گردشگری رایگان یا به قیمت کمتر خواهد بود. ضمن این که از امکان تخفیف هتل ها بهره مند می شوید و درمجموع سفر مقرون به صرفه تری خواهید داشت.

هزینه بازدید از جاذبه های کیش

هزینه پارک آبی اوشن برای نصف روز حدود 160 هزار تومان، و هزینه بازدید از باغ پرندگان، پارک دلفین ها و کلاسیک شو از 180 هزار تومان آغاز می گردد.

هزینه سرگرمی و سرگرمی در کیش

اگر اهل سرگرمی های آبی و ورزش های دریایی باشید، کیش بهشت سرگرمی برای شما است. فلای بورد، پدل بورد، پاراسل، قایق بنانا، جت اسکی، شاتل و اسکوتر زیردریایی بخشی از سرگرمی های آبی در کیش هستند.

برای بهره بردن از این سرگرمی ها، از حدود 35 هزار تومان برای بنانا تا 200 هزار تومان برای فلای بورد می پردازید. می توانید با انواع قایق از بادبانی، پدالی، پارویی تا تندرو روی آب های آبی خلیج فارس گردش کنید.

دوچرخه سواری در کیش یکی از آن کارهایی است که اصلا نباید از لیست سرگرمی ها خط بزنید. هزینه چندانی ندارد و بین 10 هزار تومان تا 20 هزار تومان است.

تور سافاری از آن تجربه های تکرارنشدنی است که قیمت آن 65 یا 100 هزار تومان است. اما مجذوب نماینده ترین کاری که می توانید در کیش انجام دهید، تجربه غواصی است. قیمت آن حدود 150 تومان برای یک سانس است.

بلیط ورودی کشتی های سرگرمیی از 50 تا 150 هزار تومان است.

بودجه پیشنهادی گذراندن یک روز در کیش

اگر در هتل لوکس اقامت کنید و به رستوران لوکس بروید، حدود یک میلیون و 200 هزار تومان هزینه یک روز اقامت شما در کیش است.

در یک سفر میانه به کیش هزینه یک روز اقامت و خورد و خوراک حدود 500 هزار تومان است. اگر بخواهید هزینه ها را در سطح پایین نگه دارید، می توانید با 250 هزار تومان یک شب و یک روز را بگذرانید.

طبیعی است که استفاده از سرگرمی های آبی و غیر آبی هزینه های خودش را دارد.

هزینه سفر سه روزه به کیش

اگر بخواهید لوکس سفر کنید، در کیش همه چیز برای لذت بردن شما فراهم است. می توانید در هتل های لوکس 5 ستاره کیش اقامت کنید، در رستوران های لوکس همراه با موسیقی زنده غذا میل کنید، ماشین لوکس بدون راننده اجاره کنید، غواصی، سافاری، پاراسل، شاتل، قایق سواری و پارک آبی را تجربه کنید و خستگی مدت ها کار و کوشش را از تن بیرون کنید. چنین سفری می تواند بیشتر از چهار میلیون تومان برای دو شب و سه روز هزینه داشته باشد.

برخی ها ترجیح می دهند در هتل تمیز و میانه اقامت نمایند و در کنار لذت بردن از هوای پاک جزیره و تماشای ساحل کیش، غواصی و قایق سواری را تجربه نمایند و به تماشای جاذبه های تاریخی کیش بروند. هزینه سفر سه روزه میانه به کیش حدود یک میلیون و دویست هزار تومان خواهد بود که بخشی از آن مربوط به سرگرمیات آبی کیش است.

هدف از سفر کردن بیرون ریختن خستگی ها، چشیدن مزه های تازه، آشنایی با مردم محلی و گذراندن اوقاتی خوش است. همواره می گردد هزینه ها را پایین آورد.

با اقامت در اقامتگاه های مقرون به صرفه، سفارش دادن غذاهای مقرون به صرفه منو و خط زدن برخی از سرگرمی های پرهزینه می توانید به کیش بروید و کمتر هزینه کنید.

اگر اهل خرید هستید و حتما به مراکز خرید کیش سر می زنید، هزینه خرید و سوغات را جداگانه در نظر بگیرید.

در کیش می توانید از اپلیکیشن های سفارش غذا استفاده کنید و مقرون به صرفه تر غذا سفارش بدهید یا شب ها غذای بیرون بر بگیرید. برخی از سایت های آنلاین برای سرگرمی های آبی کیش تخفیف پیشنهاد می نمایند، آن ها را هم چک کنید.

منبع: کجارو / asangardi.com / kishgardi.net / kishclub.com / financialtribune.com / سیری در ایران / financialtribune.com / kish-takhfif.com / اسنپ تریپ / i-tours.co / kishisland24.ir / foursquare.com / eghamat24.com / علی بابا
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2011

به "هزینه سفر به کیش چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه سفر به کیش چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید