اقامتگاه های بوم گردی قشم ؛ تجربه ماندن در خانه های بومی مردمان جنوب

به گزارش مجله فوتبال دوستان، اگر کوله بار سفرتان را جمع کنید و به سمت جنوب ایران بروید، مجموعه ای از جزایر زیبا و کمیاب پیش چشمتان نمایان می گردد. انتخاب جزیره ها و تماشا تکه هایی از بهشت ایران کار ساده ای نیست. زیبایی های جنوب ایران آنقدر زیاد و متنوع است که گاهی انتخاب را برای توریست سخت می نماید. جدای از منظره ها زیبا و شگفتی های طبیعی، اقامتگاه ها هم نقش زیادی در انتخاب مکان مورد نظر دارند. به جرات می توان گفت که اقامتگاه های بوم گردی قشم ، یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین اقامتگاه های جزایر ایران هستند. خانه های بومی، همراه با بافت سنتی و گرمای محبت مردم قشم ، غذاهای محلی و عطر و طعم خوراکی های جنوبی و لذت شب نشینی و هم صحبتی با صاحب خانه در شب های پر ستاره، همگی باعث شده است که اقامتگاه های بوم گردی این منطقه به سرعت رشد نمایند. برای آشنایی بیشتر با اقامتگاه های بوم گردی قشم ، ویژگی ها و شناختن زیبایی آن ها، در ادامه با خبرنگاران همراه باشید:

اقامتگاه های بوم گردی قشم ؛ تجربه ماندن در خانه های بومی مردمان جنوب

درباره اقامتگاه های بوم گردی چه میدانید؟

بوم گردی قشم

بوم گردی برای بسیاری از افراد واژه آشنایی است اما شاید چندان به طور دقیق به معنای آن توجه نشده باشد. در چند سال اخیر، تعداد بوم گردان برای بازدید از منطقه ها دیدنی به شدت توسعه پیدا نموده است. این دسته، در واقع افرادی هستند که با هدف آشنایی بیشتر با محیط طبیعی، و ارتباط گسترده تر با مردم منطقه، و دیدن فرهنگ آن ها از نزدیک، به مکان های مختلف سفر می نمایند. کار یک بوم گرد در حقیقت آشنایی با فرهنگ و نوع زندگی میزبان است و در این میان سعی می نماید با انتخاب اقامتگاه های بوم گردی ، کمترین آسیب را به محیط زیست و طبیعی برساند.

اقامتگاه های بوم گردی، خود مکان های مجذوب کننده و دیدنی ای هستند که می توان آن ها را جزئی از جاذبه منطقه ها به حساب آورد. جهانگردانی که به جای هتل و مهمان سرا، اقامتگاه های بوم گردی را برای ماندن انتخاب می نمایند، در حقیقت چرخه اقتصاد یک مکان را نیز به حرکت در می آورند. اقامتگاه های بوم گردی قشم ، از جمله همین اقامتگاه ها هستند که با مجذوب کنندهیت ها و ویژگی های متنوع، و بعلاوه محیط دنج و زیبا، برای پذیرایی از جهانگردان به وجود آمده اند.

اگر مسافر جزیره قشم هستید، برترین انتخاب برای شما، انتخاب یکی از اقامتگاه های جزیره قشم و چند روز زندگی در کنار مردم مهربان این جزیره است تا سفرتان را به یادماندنی تر کند.

اقامت زیر آسمان قشم

بوم گردی قشم

برای آن که با اقامتگاه های بوم گردی در جزیره زیبای قشم آشنا شوید و سفر مجذوب کنندهتان را به این جزیره شروع کنید، اقامتگاه های زیر را با دقت آنالیز نموده و نام آن ها را در دفتر سفرتان یادداشت کنید.

اقامتگاه حسینی

اقامتگاه حسینی

یکی از معروف ترین و برترین اقامتگاه های بوم گردی قشم این جزیره، اقامتگاه حسینی است که در روستای سهیلی جزیره قشم قرار گرفته است. روستایی کوچک اما زیبا که جاذبه های دیدنی زیادی را در دل خودش جای داده.

این اقامتگاه در دل روستای زیبای سهیلی، مکانی آرام و راحت برای ماندن و اقامت است. اقامتگاه سنتی حسینی، هشت اتاق مجزا دارد که در مجموع 60 نفر را در خودش جای می دهد. همه اتاق های اقامتگاه دارای سرویس بهداشتی مجزا، رخت خواب و وسایل لازم است. اگر این اقامتگاه را انتخاب کنید، صاحب خونگرم و مهربان خانه، شما را به کوچه رنگین کمان روستا می برد که یکی از کوچه های زیبا و نقاشی شده سهیلی است.

همه آنچه از یک اقامتگاه خوب انتظار دارید، در اقامتگاه حسینی پیدا می شود! حیاط بزرگ و باصفا، اتاق های دلباز با دکورهای با سلیقه، صاحب خانه پرمحبت، کار هنرمندانه نقش حنا و لذت بردن از هم صحبتی با میزبان!

یکی از مهم ترین ویژگی های این اقامتگاه، این است که می توانید انواع غذاهای محلی و بومی مردم قشم را در خوش طعم ترین حالت آن سفارش دهید و نوش جان کنید.

اقامتگاه پرطرفدار حسینی، در روستای سهیلی قرار گرفته است که شرقی ترین نقطه جزیره به حساب می رود و از سمت شرق، جنوب و غرب به جزایر هرمز، لارک، هنگام و ابوموسی منتهی می شود.

موقعیت جغرافیایی این اقامتگاه و دسترسی آسان به مکان های دیدنی قشم، آن را در زمره محبوب ترین اقامتگاه های بوم گردی قشم قرار داده است. اگر مسافر جزیره قشم هستید، این اقامتگاه زیبا و صمیمی را از دست ندهید.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، روستای سهیلی.

اقامتگاه ناخدا علی صالح

اقامتگاه ناخدا علی صالح

از دیگر اقامتگاه های بوم گردی قشم ، می توان به اقامتگاه ناخدا علی صالح در روستای دیدنی سهیلی اشاره نمود.

این اقامتگاه پرطرفدار، 12 اتاق دارد که با متراژ های متفاوت و گنجایش مختلف پذیرای مهمانان و مسافران جزیره است. سرویس بهداشتی و حمام این اقامتگاه مشترک است. بعلاوه میزبانان به زبان انگلیسی تسلط دارند و اگر با میهمان خارجی به آنجا سفر می کنید، شما را به خوبی هدایت می نمایند. اگر این اقامتگاه را برای ماندن در قشم انتخاب می کنید، می توانید صبحانه رایگان و محلی را نوش جان کنید و طعم تازه و واقعی نان محلی و محصولات بومی را بچشید. اگر هوس قلیه ماهی، میگو پلو، ماهی کبابی و سایر غذاهای سنتی جنوبی را کردید، می توانید در اقامتگاه ناخدا علی صالح سفارش دهید و خوشمزه ترین آن ها را امتحان کنید!

اقامتگاه ناخدا علی صالح | اقامتگاه های بوم گردی قشم

چنانچه دوست داشته باشید، میزبان مهربان اقامتگاه، شما را برای بازدید از مکان های دیدنی و زیبای جزیره همراهی می نماید و راه را نشانتان می دهد.

از قلم نیاندازید که اقامت در این خانه روستایی زیبا برای بچه ها زیر چهار سال رایگان است.

برای ماندن در جزیره زیبای قشم و تجربه اقامتی مجذوب کننده، اقامتگاه ناخدا علی صالح را از قلم نیاندازید.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، روستای سهیلی.

اقامتگاه دریای جنوب

اقامتگاه دریای جنوب

یکی از مجذوب کننده ترین اقامتگاه های بوم گردی قشم ، اقامتگاه بوم گردی دریای جنوب است که به علت نزدیکی به دریا، هواداران بسیار زیادی دارد. این اقامتگاه زیبا در روستای شیب دراز قشم قرار گرفته است و دارای 10 واحد اقامتی است.

اقامتگاه دریای جنوب

سبک سنتی، وسایل و چیدمان روستایی، محیط صمیمی اقامتگاه و … حس نوستالژی لذت بخشی را برای شما ایجاد می نماید. میزبان اقامتگاه، آنقدر خونگرم و مهربان است که لذت سفر را برایتان چندین برابر می نماید. اگر در پی محیطی آرام، دلنشین و متفاوت برای ماندن در جزیره قشم می شد، اقامتگاه دریای جنوب مناسب ترین گزینه برای شماست.

اقامتگاه بوم گردی کلودنگ

اقامتگاه بوم گردی کلودنگ

اگر در پی یک خانه روستایی سنتی با ظاهر کاهگلی و چیدمان سبک قدیمی و بومی می شد، حتما به اقامتگاه کلودنگ بروید. این اقامتگاه در روستای دهخدای جزیره واقع شده و دارای 9 اتاق با ظرفیت های مختلف است.

زیبایی این اقامتگاه، نزدیکی آن به جاذبه های جهانگردی منطقه همانند جنگل های حرا و دره ستارگان، میزبانی فوق العاده و گرم، اقامتگاه کلودنگ را در گروه اقامتگاه های پرطرفدار بوم گردی در قشم قرار داده است.

اقامتگاه بوم گردی کلودنگ

اگر این اقامتگاه را انتخاب می کنید، می توانید طعم لذیذ غذاهای جنوبی را بچشید و صبحانه محلی را همراه با نان تازه نوش جان کنید.

اقامتگاه کلودنگ به علت زیبایی،نزدیکی به جاذبه های جهانگردی و میزبانی فوق العاده صاحب خانه بسیار معروف است. اقامت در کلودنگ، یکی از لذتبخش ترین تجربیات سفری شما خواهد شد، پس آن را از دست ندهید.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، روستای دهخدا.

اقامتگاه خالو منصور

اقامتگاه خالو

از دیگر اقامتگاه های بوم گردی قشم که در زمره محبوب ترین ها قرار گرفته است، باید اقامتگاه خالو منصور را نام برد. این اقامتگاه در روستای زیبای نقاشه در جزیره قشم قرار گرفته است و قدمت آن به حدود 80 سال پیش باز می شود. ایوان زیبای اقامتگاه برترین مکان برای استراحت و دیدنی غروب با شکوه خورشید است. اتاق های اقامتگاه خالو منصور به شکلی سنتی و هنرمندانه تزیین شده است و محیطی آرام و مجذوب کننده را برای استراحت و جدا شدن از محیط خشک و خسته نماینده شهری برایتان فراهم می نماید.

اقامتگاه سنتی خالو

میزبان اقامتگاه خالو منصور، میزبان خوشرویی است که شما را برای گشت و گذار در جزیره و تجربه آنچه که دوست دارید همراهی می نماید. اگر قصد سفر به جزیره قشم را دارید، نام این اقامتگاه بوم گردی مجذوب کننده را در فهرست اقامتی سفرتان بنویسید.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، روستای نقاشه، 5 کیلومتری غرب فرودگاه بین المللی قشم.

اقامتگاه خالو منصور

اقامتگاه بومگردی فردیس قشم

اقامتگاه فردیس

اگر در پی اقامتگاهی متفاوت با ظاهری مجذوب کننده و تازه هستید، مطمئنا اقامتگاه فردیس قشم جزو انتخاب هایتان خواهد بود.

در میان اقامتگاه های بوم گردی قشم، اقامتگاه فردیس مانند نگین یک انگشتری می درخشد. اولین چیزی که در برخورد با این اقامتگاه به چشم می خورد، اتاق های گرد با سقف های گنبدی شکل همراه با زیلو و پشتی های سنتی است. تجربه ماندن در این اقامتگاه مجذوب کننده قطعا یکی از برترین تجربه های شما برای اقامت در سفر خواهد شد. نکته مهم درباره این اقامتگاه بوم گردی، نزدیکی بسیار زیاد به دریای نیلگون و سهولت دسترسی به ساحل است. با ماندن در اقامتگاه فردیس، می توانید هرگاه دوست داشتید دریا را در آغوش بگیرید!

اقامتگاه فردیس

این اقامتگاه به دیگر جاذبه های جزیره از جمله جنگل های اسرارآمیز حرا نیز نزدیک است. میزبانان، بسیار مهربان، خونگرم و شکیبا هستند و هر زمان که نیازمند هدایت باشید، به شما یاری می نمایند. اگر دوست دارید مدتی را از فضای شهر و سر و صدای ماشین ها دور باشید، برترین کار سفر به جزیره زیبای قشم و اقامت در اقامتگاه بی نظیر فردیس است.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، ساحل جنوبی، سه کیلومتری فرودگاه بین المللی قشم، رو به روی جزیره هنگام.

اقامتگاه خانه دوست

اقامتگاه خانه دوست

یکی از معروف ترین و درجه یک ترین اقامتگاه های بوم گردی قشم ، اقامتگاه خانه دوست است. این اقامتگاه دنج و دیدنی، در بندر سوزا و در قسمت ساحل جنوبی جزیره قرار گرفته است. محیط آرام اقامتگاه برترین محل برای ماندن است و فرصت یک استراحت چند روزه و به یادماندنی را برای شما فراهم می نماید.

اقامتگاه خانه دوست

میزبان خانه دوست آنقدر گرم و صمیمی است که می توانید از بابت رفت و آمد و نا آشنا بودن محیط خاطر جمع باشید. خوشمزه ترین غذاهای دریایی و بومی جنوب را می توانید در خانه دوست نوش جان کنید، و مزه خوب آن برای همواره زیر زبانتان بماند.

در این اقامتگاه می توانید اتاق حجله (عکاس خانه) را انتخاب کنید و عکس های زیبای یادگاری همراه با دکور سنتی و اتاق مخصوص عروس و دامادهای جنوبی بگیرید.

از امکانات این اقامتگاه می توان به رستوران سنتی همراه با غذای دریایی، شربت خانه، غرفه صنایع دستی، غرفه نقش حنا، گشت دوچرخه سواری ساحلی، درخت صدف و باغچه کاکتوس اشاره نمود. صبحانه محلی و اینترنت در این اقامتگاه رایگان است و انواع وسایل از جمله یخچال و تلویزیون، سرویس بهداشتی و حمام نیز در داخل اتاق قرار گرفته است.

اقامتگاه خانه دوست

اقامتگاه خانه دوست، می تواند انتخابی تمام و کمال برای یک سرگرمی به یادماندنی در جزیره قشم باشد.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، سوزا، میدان آزادی.

اقامتگاه ناخدا امینی

اقامتگاه ناخدا امینی

روستای طبل از جمله روستاهای جزیره است که یکی از معروف ترین اقامتگاه های بوم گردی جزیره را در خود جای داده. اقامتگاه ناخدا امینی، با محیطی مجذوب کننده و اتاق های کاملا سنتی همراه با وسایل جنوبی، یکی از مجذوب کننده ترین انتخاب ها برای محل اقامت است.

اگر بر بالای این اقامتگاه بایستید، می توانید چشم اندازی زیبا و مجذوب کننده از جزیره و ساحل را ببینید. اتاق های اقامتگاه ناخدا امینی، انواع وسایل رفاهی و اقامتی مانند رختخواب، سرویس بهداشتی و حمام را دارد.

اقامتگاه ناخدا امینی

موقعیت قرارگیری اقامتگاه به گونه ای است که بخش وسیعی از جنگل های شگفت انگیز حرا را در خود جای داده است و به راحتی می توانید از این جاذبه دیدن کنید. روستای طبل، به تنهایی مجموعه ای از جاذبه های دیدنی و طبیعی را همانند پدیده های رسوبی درون دره روستا و نخلستان های وسیع و زیبا را در خودش جای داده است. در فاصله سه کیلومتری روستای طبل، می توانید بام معروف قشم را ببینید و از چشم انداز پیش رویتان لذت ببرید. باید بدانید که اگر کودک کمتر از پنج سال به همراه دارید، اقامت در اقامتگاه مجذوب کننده و زیبای ناخدا امینی برای او رایگان است. با انتخاب این اقامتگاه می توانید سفرتان را به جزیره قشم ماندگار کنید.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، روستای طبل، جنب مسجد اصلاح.

اقامتگاه ناخدا امینی

اقامتگاه هفت رنگو

اقامتگاه هفت رنگو

یکی از مجذوب کننده ترین اقامتگاه های بوم گردی قشم ، اقامتگاه هفت رنگو است که در روستایی به همین نام قرار گرفته است.

این اقامتگاه دارای یک حیاط بزرگ است که دور تا دور آن را اتاق های مختلف پر نموده اند. اتاق های سنتی که با ترکیب بومی و محلی جنوب، جان تازه ای را به شما می بخشند. در حیاط اقامتگاه، استراحتگاه و سایبان هایی از برگ نخل وجود دارد که در زیر هر سایبان، ننوهایی برای استراحت و لذت بردن از سایه خنک حیاط قرار گرفته است.

اقامتگاه هفت رنگو

شب های پرستاره هفت رنگو ، جان می دهد برای خوابیدن بر روی ننوها و لذت بردن از هوای بی نظیر روستا. هم نشینی با میزبان و مهربانی بی دریغشان از دیگر مجذوب کنندهیت های این اقامتگاه است.

اگر هوس غذاهای دریایی و محلی قشم، مانند ماهی برشته (کباب ذغالی)، کلمبا، زیبون، موفلک، هواری، عنکاس (ماهی مرکب)، برنج دیشو، هواری چکو میگ را کردید، می توانید به صاحب اقامتگاه سفارش دهید تا خوش طعم ترین غذا را همراه با چیدمانی چشم نواز برایتان آماده کند.

یکی از پرطرفدارترین کارهایی که می توان در سفر به جزیره قشم انجام داد، نقش حنا یا طرح حنا و بعلاوه پوشیدن لباس های سنتی و محلی منطقه است. این امکان هر دو در اقامتگاه هفت رنگو برای شما فراهم است و بانوان هنرمند آنجا با ظرافت خاصی طرح های حنا را بر روی دست و یا پاهایتان نقش می زنند.

غرفه صنایع دستی اقامتگاه نیز دیدنی است و می توانید انواع سوغاتی را از آنجا برای عزیزانتان تهیه کنید.

موقعیت جغرافیایی روستا و اقامتگاه به گونه ای است که به مکان های دیدنی از جمله قلعه نادری، شهر بادگیرها و غار خوربس نزدیک است. بنابراین می توانید به راحتی و با صرف کمترین زمان از آنجا دیدن کنید.

اقامتگاه هفت رنگو

اقامت برای بچه ها زیر دو سال در هفت رنگو، رایگان است و هزینه بچه ها دو تا هفت سال نیز نیم بها به حساب می آید.

اگر در میان اقامتگاه های بوم گردی قشم ، اقامتگاه مجذوب کننده هفت رنگو را انتخاب کردید، می توانید از کیفیت بالای سفر و رقم خوردن لحظات مجذوب کننده در این اقامتگاه مطمئن باشید.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، جاده هفت رنگو، ابتدای ورودی روستای هفت رنگو.

اقامتگاه باغ آیین های زینت

اقامتگاه باغ آیین های زینت

شاید بتوان گفت متفاوت ترین اقامتگاه در میان اقامتگاه های بوم گردی قشم ، باغ آیین های زینت است. این اقامتگاه سنتی در روستای سلخ جزیره قشم قرار گرفته است و هر ساله مورد توجه بسیاری از جهانگردان قرار می گیرد.

اقامتگاه باغ آیین های زینت | اقامتگاه های بوم گردی قشم

این اقامتگاه شامل چندین اتاق با ظرفیت های گوناگون است که برای سفرهای گروهی و تورها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این اقامتگاه انواع وسایل رفاهی را برای شما فراهم نموده است و می توانید با خیال راحت آن را انتخاب کنید. در باغ آیین های زینت، می توانید انواع غذاهای سنتی و محلی و خوراکی های بومی جنوب ایران را نوش جان کنید و از طعم بی نظیر آن ها لذت ببرید.

اقامتگاه باغ آیین های زینت

غرفه صنایع دستی، نمایشگاه عکس و اجرای موسیقی زنده نیز از مجذوب کننده ترین اتفاقاتی است که در این اقامتگاه رخ می دهد. هزینه اقامت بچه ها زیر پنج سال رایگان است و هزینه اقامت بچه ها پنج تا هفت سال به صورت نیم بها به حساب می آید. محیط زیبا و فرهنگی باغ آیین های زینت باعث شده تا این اقامتگاه در میان اقامتگاه های بوم گردی قشم برجسته و پرطرفدار باشد.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، روستای سلخ.

اقامتگاه باغ آیین های زینت

اقامتگاه پیر حرا

دیگر اقامتگاهی که می توانید برای ماندن در جزیره قشم انتخاب کنید، اقامتگاه پیر حرا است. این اقامتگاه در روستای طبل جزیره قشم قرار گرفته است و شامل یک حیاط بزرگ با اتاق هایی در ظرفیت های متفاوت می شود. در این اقامتگاه می توانید آرامش را تجربه کنید و از فضای دنج و دلنشین آن لذت ببرید.

اقامتگاه پیر حرا

بعضی اتاق های اقامتگاه پیر حرا مجهز به سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی درون اتاق هستند و دیگر اتاق ها نیز از سرویس بهداشتی و حمام های بیرون از اتاق به صورت مشترک استفاده می نمایند. اجرای موسیقی محلی زنده در اقامتگاه، می تواند یک شب خاطره انگیز را برایتان رقم بزند. اگر دوست دارید غذاهای محلی مانند میگو، ماهی و دیگر غذاهای دریایی را نوش جان کنید، می توانید آن را به میزبانان خونگرم پیر حرا سفارش دهید. صبحانه این اقامتگاه به صورت رایگان است و عطر و طعم تازه نان محلی، شما را سر حال می آورد.

روستای طبل که اقامتگاه سنتی و زیبای پیر حرا را در خود جای داده، جاذبه های طبیعی و دیدنی زیادی نیز دارد. از جمله این مکان های دیدنی در روستای طبل می توان به دره های رسوبی، اشکال و سنگواره های تاریخی و تپه ای موسوم به بام قشم اشاره نمود.

جالب است بدانید اقامت در این اقامتگاه برای بچه ها کمتر از 10 سال رایگان است. هر ساله عده زیادی از جهانگردان این اقامتگاه مجذوب کننده را برای ماندن در جزیره قشم انتخاب می نمایند و به این ترتیب یک سفر خاطره انگیز و به یادماندنی را برای خود رقم می زنند.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، روستای طبل، روبه روی مسحد بازار.

اقامتگاه گفاره یکی از برترین اقامتگاه های بوم گردی قشم

اقامتگاه بومگردی گفاره

اقامتگاه گفاره از دیگر اقامتگاه های بوم گردی قشم است که هواداران زیادی دارد. اتاق های این اقامتگاه با سبکی سنتی و چیدمانی زیبا تزیین شده و برای یک سفر ماندگار مناسب است.

اقامتگاه بومگردی گفاره

هر اتاق با ظرفیتی متفاوت در این اقامتگاه قرار گرفته است که می توانید متناسب با تعداد همسفرانتان یکی از آن ها را رزرو کنید.

اگر هوس غذاهای محلی و بومی مردم قشم مانند قلیه ماهی، ماهی مرکب، پودینی کوسه، ماهی سرخ شده و … را نموده اید، می توانید در این اقامتگاه سفارش داده و نوش جان کنید.

اقامتگاه بومگردی گفاره | اقامتگاه های بوم گردی قشم

از ویژگی های منحصر به فرد اقامتگاه گفاره، نزدیکی آن به جزایر هنگام و ناز،جنگل های حرا، فرودگاه قشم و بعلاوه دریای جنوب است.

رختخواب، کولر گازی، اینترنت و وای فای رایگان و بعلاوه راهنمای تور جزیره از جمله امکانات این اقامتگاه زیبا و دیدنی به حساب می رود.

باید بدانید که هزینه اقامت برای بچه ها زیر شش سال در این اقامتگاه رایگان است.

با انتخاب اقامتگاه گفاره، یک سفر مجذوب کننده، به یادماندنی و خاطره انگیز را تجربه می کنید.

آدرس: استان هرمزگان، شهر سوزا، سوزا، میدان آزادی، روبه روی پارک محله ای قبله.

اقامتگاه فتاحی

اقامتگاه فتاحی

از دیگر اقامتگاه های بوم گردی قشم می توان به اقامتگاه فتاحی اشاره نمود که در روستای شیب دراز قرار گرفته است. این اقامتگاه دنج و دلنشین نیز شامل چند اتاق با ظرفیت هایی بین پنج تا 12 است که با چیدمانی سنتی، همراه با وسایل رفاهی برای اقامت، اینترنت و بعلاوه راهنمای تورگردی برای مسافران آماده است.

شما می توانید زیباترین منظره ها را در روستای شیب دراز دیدن کنید و حرکت دلفین ها و تخم گذاری لاکپشت های پوزه عقابی را در آن ببینید.

با اقامت در این اقامتگاه زیبا، شانس چشیدن انواع غذاهای محلی جنوب ایران مانند پودینی کوسه، هواری چکو میگ (پلو بچه میگو تازه صید شده)، برنج دیشو، عنکاس، موفلک، هواری را دارید و از طعم بی نظیرشان لذت خواهید برد.

اقامت در اقامتگاه فتاحی برای بچه ها زیر هفت سال رایگان و برای بچه ها هفت تا 10 سال نیم بها است.

انتخاب اقامتگاه فتاحی در جزیره زیبای قشم، سفری به یادماندنی را برایتان رقم می زند.

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، بخش شهاب، روستای شیب دراز.

اقامتگاه مدالی از اقامتگاه های بوم گردی قشم

اقامتگاه مدالی

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین اقامتگاه های بوم گردی قشم ، اقامتگاه مدالی است که در روستای گوران قشم قرار گرفته است.

قدمت این اقامتگاه دیدنی به 100 سال می رسد و بعد از بازسازی و بازسازی، با حفظ بافت سنتی و بومی خود تبدیل به اقامتگاهی برای پذیرایی از میهمانان شده است.

اقامتگاه مدالی پر از وسایل قدیمی است که با ورود به آنجا فکر می کنید وارد یک موزه دیدنی شده اید. بافت سنتی و بومی اقامتگاه و نمای خشت و کاهگل آن، روح شما را زنده می نماید. انواع غذاهای محلی جنوبی مانند ماهی برشته، زیبون، موفلک، هواری، برنج دیشو، هواری چکو میگ و عنکاس را می توانید در اقامتگاه مدالی نوش جان کنید.

اقامتگاه مدالی

از جمله امکانات این اقامتگاه پرطرفدار و کهن می توان به سرویس بهداشتی و حمام، کولر گازی، پنکه سقفی، آشپزخانه عمومی و راهنمای تورهای جهانگردی اشاره نمود. با اقامت در این اقامتگاه می توانید از سد تاریخی گوران درون روستا نیز دیدن کنید. این روستا به جزایر ناز و هنگام ، تنگه چاهکوه ، دره تندیس ها و جنگل های حرا نیز نزدیک است.

اقامتگاه مدالی | اقامتگاه های بوم گردی قشم

آدرس: استان هرمزگان، شهر قشم، بخش شهاب، روستای گوران.

چه زمانی به قشم سفر کنیم؟

جزیره قشم

قشم، از جزایر زیبا، دیدنی و اعجاب انگیز ایران است که سفر به آن خاطرات بی نظیر و فراموش نشدنی را برایتان رقم می زند. برترین زمان سفر به جزیره زیبای قشم ماه دی و بهمن است که هوا در برترین حالت خودش قرار گرفته است. اواخر بهار و تابستان برای سفر به منطقه ها جنوبی ایران، به علت گرمای هوا چندان مناسب نیست و ممکن است برایتان آزاردهنده باشد.

چگونه به جزیره زیبای قشم برویم؟

قشم زیبا

برای سفر به جزیره قشم، می توانید با قطار به بندر عباس سفر کنید و سپس از آن جا از طریق لنج های مقرون به صرفه قیمتی که به جزیره می فرایند، به قشم بروید. از جزیره قشم تا روستای محل اقامت تان نیز می توانید ماشین کرایه کنید تا به راحتی به مکان مورد نظر برسید.

راه هوایی برای رفتن به قشم نیز پرواز مستقیم به جزیره قشم است که راحت تر و البته کمی گران تر است.

نکاتی برای سفر به جزیره قشم

جزیره قشم

سفر به جزیره زیبای قشم تجربه ای متفاوت، ماندگار و مجذوب کننده از سفر به بخش های جنوبی ایران است. از آنجایی که بیشتر دیدنی های این جزیره، محیط طبیعی و مکان های بکر هستند، باید نهایت دقت و حساسیت را در تمیز نگاه داشتن آن به خرج دهیم.

اقامت در روستاها و اقامتگاه های بوم گردی قشم ، تازه و خاطره انگیز است. یادتان باشد که پوشش، نوع رفتار و منش خود را همانند یک جهانگرد حرفه ای، متناسب با بافت سنتی و فرهنگی مردم روستا به کار بگیرید و نهایت احترام را به افراد، عقاید و مذاهب شان بگذارید.

در آخر اگر به جزیره قشم سفر می کنید، حتما تور گردشی جزیره زیبای هرمز را هم انتخاب کنید و بهشت گمشده ایران را در آنجا بیابید.

جزیره قشم

شما برای ما بنویسید

آیا تا به حال به جزیره زیبای قشم سفر نموده اید؟ به نظر شما انتخاب اقامتگاه های بوم گردی تا چه مقدار مجذوب کننده و فرق دارد؟ آیا اقامتگاه های بوم گردی قشم ، تاثیری در توسعه صنعت توریسم و جذب جهانگرد به جزیره داشته است؟ اگر تجربه مجذوب کنندهی از سفر به این جزیره و ماندن در خانه های بوم گردی دارید، یا نکته قابل توجهی درباره آن ها می دانید، با خبرنگاران به اشتراک بگذارید.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2052

به "اقامتگاه های بوم گردی قشم ؛ تجربه ماندن در خانه های بومی مردمان جنوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامتگاه های بوم گردی قشم ؛ تجربه ماندن در خانه های بومی مردمان جنوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید