هشدار شرکت برق تهران به 2 نهاد در خصوص مصرف بی رویه

به گزارش مجله فوتبال دوستان، سازمان حفاظت از محیط زیست و یکی از شعبه های بانک ملت از شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در رابطه با افزایش مصرف هشدار گرفتند.

هشدار شرکت برق تهران به 2 نهاد در خصوص مصرف بی رویه

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ امروز با مراجعه به سازمان حفاظت از محیط زیست و شعبه بانک ملت هشدار مصرف بی رویه برق برای آن ها صادر کرد.

رامین پوریا مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در این باره گفت: باهدف حفظ و پایداری شبکه سراسری برق هیئت وزیران هیجدهم اردیبهشت ماه سال جاری یک مصوبه ابلاغ کرد که بر اساس آن مصوبه همه دستگاه های اجرایی، بانک ها، نیرو های مسلح و نهاد های عمومی غیردولتی موظف هستند تا مصرف خود را در ساعت اداری 30درصد نسبت به پارسال کاهش دهند.

وی ادامه داد: بعلاوه بعد از ساعت اداری باید مصرف را نسبت به روز 60 درصد کاهش داده و نیز باید لوازم غیرضروری را خاموش نموده و تأسیسات نیز بعد ساعت اداری از مدار خارج باشد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: بعلاوه بر اساس مصوبه هیئت دولت همه دستگاه های اجرای، بانک ها، نیرو های مسلح و نهاد های عمومی غیردولتی موظف هستند دیزل ژنراتور آماده داشته باشند تا با استفاده از ظرفیت آن بتوانند مصرف خود را کاهش دهند و راه دیگری غیر از این نیست.

پوریا ادامه داد: باهدف همکاری با این دستگاه ها و نهاد ها تا بتوانند دیزل ژنراتور های خود را در مدار قرار دهند چندین جلسه با وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برگزار نموده و همکاری لازم اجرا شده است.

وی اضافه کرد: درصورتی که این اداره ها با شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ تفاهم نامه همکاری امضا نمایند در ازای ارائه تفاهم نامه و ثبت آن سوخت خیلی سریع از سهمیه سوخت دولتی برخوردار خواهند شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ خاطرنشان ساخت: چنانچه اداره ای برای تأمین سوخت دارد می تواند با منطقه برق هماهنگ نموده و تا مورد پیش آمده رفع گردد.

پوریا ادامه داد: در تهران پنج هزار 700 اداره و شعبه بانک وجود دارد که به صورت ویژه یک هزار و 100 دستگاه از آن ها در ستاد شرکت توزیع به وسیله کنترل های هوشمند رصد می شوند و از روز 16 خرداد اگر اداره ای باتوجه به بازدید هایی که در دوماهه اخیر از آن ها اجرا شده رعایت الزام ها را نکند مدیریت اضطراری بار یا قطع برق برای آن ها اعمال خواهد شد.

وی گفت: برای وصل مجدد برق آن ها که قطع برق می شوند تعهد دریافت خواهد شد و درخواست ما این است برای آنکه خدمات رسانی به مردم قطع نگردد دستگاه ها و نهاد های عمومی غیردولتی نسبت به رعایت مصرف جدی باشند.

مدیر دفتر مدیریت مصرف اضافه کرد: همه اداره ها من جمله سازمان حفاظت از محیط زیست در اردیبهشت ماه مورد بازدید قرار گرفتند و سازمان حفاظت از محیط زیست برای آخرین بار در هفتم خردادماه مورد بازدید قرار گرفته بود که در بعضی موارد مثل داشتن مولد و استفاده از انرژی خورشیدی کار هایی را انجام داده است.

پوریا ادامه داد:، اما رعایت مصوبه هیئت دولت به وسیله این سازمان به صورت کامل انجام نشده است و بر همین اساس امروز از آنان درخواست شد مصوبه را مجدد مطالعه نموده و نسبت به اجرای الزام های آن جدی تر باشند.

وی گفت: اداره ها چنانچه رعایت لازم را نداشته باشند با اطلاع قبلی برق آن ها قطع خواهد شد و این قطعی برق تا زمانی که تعهد لازم را ندهند برقرار خواهد بود.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ساعت اوج مصرف تهران را ساعت 12 تا 16 بیان کرد و خاطرنشان ساخت: قطع برق در ساعت اوج مصرف صورت خواهد گرفت.

پوریا ادامه داد: مصوبه هیئت دولت از ابتدای خرداد تا پانزده شهریورماه است، اما باتوجه به شرایط دمای هوای تهران و بازدید های اجرا شده از شانزدهم خرداد هر اداره ای رعایت نکند قطع برق می گردد.

وی اضافه کرد: بعلاوه یک سامانه برای دستگاه های سرمایشی اداره ها بر اساس اینترنت اشیا از ابتدای سال 1400 تا کنون ایجاد شده که این تجهیز بر روی سیستم های سرمایشی نصب شده و با تفاهم نامه ای که بین اداره ها منعقد می گردد در روز و در ساعت پیک سیستم های سرمایشی آن ها به مدت یک ساعت قطع خواهد شد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: این روش برای کنترل مصرف در ساعت اوج مصرف است و در صورت همکاری ها به دستگاه ها پاداش همکاری تعلق خواهد گرفت.

پوریا ادامه داد: مصوبه در باره صنایع هم مقرر نموده در هفته یک زمانی را برای تأمین مصارف به وسیله دیزل اختصاص داده و مصرف خود را از بار شبکه کاهش دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2026

به "هشدار شرکت برق تهران به 2 نهاد در خصوص مصرف بی رویه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شرکت برق تهران به 2 نهاد در خصوص مصرف بی رویه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید