همیشه کوشش ما این بوده که فعالیت های وزارت اقتصاد شفاف و قابل نظارت انجام گردد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، در این مراسم که با حضور دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور مالی و دارایی ، دکتر حسینعلی امیری معاون امور مجلس ریاست جمهوری و اعضای شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت اقتصاد برگزار گردید از سامانه الکترونیکی امور مجلس وزارت اقتصاد رونمایی شد .

همیشه کوشش ما این بوده که فعالیت های وزارت اقتصاد شفاف و قابل نظارت انجام گردد

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران؛ بر اساس این گزارش وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی سامانه یاد شده گفت : همیشه کوشش ما این بوده است که فعالیت های وزارت اقتصاد در قالب سیستم های شفاف و قابل نظارت انجام گردد.

دژپسند اضافه نمود: اقتضاء می نماید، ارتباط و تعامل وزارت اقتصاد با مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه ای که دامنه نظارتی آن بسیار گسترده است، در قالبی مشخص و قابل گزارش گیری انجام گردد.

وی در ادامه گفت : راه اندازی سامانه امور مجلس وزارت امور مالی و دارایی علاوه بر اینکه این امکان را فراهم می آورد به طور برخط و به صورت دقیق از نوع و چگونگی ارتباط بخش های مختلف وزارتخانه با مجلس شورای اسلامی آگاهی یابیم، زمینه اطلاع از موضوعات، سؤالات و درخواست های نمایندگان محترم، و میزان پاسخگویی دستگاه را نیز مهیا کرده تا تصمیمات مقتضی به وسیله تهیه گزارشهای لازم، برای تقویت روابط فی مابین اتخاذ گردد0

دژپسند اضافه نمود: با مستند سازی این گزارش ها به وسیله سامانه امور مجلس، موضوعات به طور کارا و اثربخش قابل پیگیری و گزارشگری خواهند بود.

وزیر اقتصا تأکید کرد: هدف از راه اندازی این سامانه، ارایه خدمات هر چه بیشتر و بهتر به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و مردم عزیز کشورمان است.

این گزارش در مورد سامانه امور مجلس وزارت امور مالی و دارایی می افزاید: در بخش بانک های اطلاعاتی این سامانه ، برای برنامه های هفتگی صحن علنی مجلس، اطلاعات نمایندگان، کمیسیون ها ، فراکسیون ها و دستگاهها و سازمان های مرتبط با معاونت امور مجلس وزارت اقتصاد، بانک اطلاعاتی در نظر گرفته شده تا امکان دسترسی به این اطلاعات به تناسب برای مخاطبین فراهم گردد .

همچنین بخش گزارش سازها و داشبورد های مدیریتی از دیگر بخش های سامانه الکترونیکی امور مجلس است که در دو قالب گزارشات تفصیلی و داشبوردهای مدیریتی طراحی شده است و گزارشات تفصیلی می تواند همزمان مورد استفاده مدیران و یا کارشناسان قرار گیرد و به آنها امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات در حوزه های مختلف کاری مجلس را می دهد.

همچنین بر اساس این گزارش داشبوردهای مدیریتی نیز در سطح بالاتر به مدیران ارشد وزارت امور مالی و دارایی امکان برنامه ریزی و مدیریت بهنگام امور مربوط به مجلس را فراهم می نماید .

بخش سوم سامانه الکترونیکی امور مجلس وزارت اقتصاد که امروز رو نمایی شد، مربوط به فرآیندهای تخصصی است که قرار است در این بخش ضمن استاندارد سازی و وحدت رویه برای انجام امور ، قابلیت ثبت و گردش کار، ارجاع و یادآوری اقدامات را ایجاد کند.

از ویژگی های سامانه امور مجلس می توان به تشکیل یک پایگاه اطلاعاتی و نیز دانشی برای نمایندگان کمیسیون ها و فراکسیون های مجلس و تعاملات کاری آنها با مجموعه وزارت امور مالی و دارایی به صورت یکپارچه و در سطوح مختلف اشاره نمود. امکان ارائه گردش کار و ارجاع فرآیندهای مختلف در سطوح ستاد وزارت و زیرمجموعه ها پوشش کلیه فرایندهای کاری مرتبط با امور مجلس از جمله طرح ها و لوایح اصل 90 تحقیق و تفحص سوال و تذکر و مکاتبات هیئت رئیسه و نمایندگان از دیگر ویژگی های این سامانه است همچنین مدیریت جلسات ملاقات با وزیر و مدیران ارشد وزارتخانه و جلسات سهم علنی کمیسیون ها و فراکسیون های ها و ارائه گزارش ساز و داشبورد مدیریتی از تمامی فرآیندهای امور مجلس در سطح ستاد و سازمانهای تابعه و استانها از ویژگی های دیگر این سامانه است که در مراسم امروز از آن رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1174

به "همیشه کوشش ما این بوده که فعالیت های وزارت اقتصاد شفاف و قابل نظارت انجام گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همیشه کوشش ما این بوده که فعالیت های وزارت اقتصاد شفاف و قابل نظارت انجام گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید