وزیر نیرو: مصرف برق نگران کننده شد، صرفه جوها پاداش نقدی خوبی می گیرند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، وزیر نیرو گفت: افزایش اوج بار گرما در سال 98 نسبت به 97 یک درصد بود، اما براساس آخرین گزارش ها در 12 خرداد امسال نسبت به سال قبل 23 درصد افزایش بار مصرفی برق داشته ایم که نگران کننده است و باید آن را مدیریت کنیم.

وزیر نیرو: مصرف برق نگران کننده شد، صرفه جوها پاداش نقدی خوبی می گیرند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رضا اردکانیان در مراسم بهره برداری از طرح های ملی استان های بوشهر و آذربایجان غربی با گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل و شهدای 15 خرداد اضافه نمود: همان گونه که امام راحل تاکید کردند در همه 15 خرداد ها در عزای خون های به ناحق ریخته ای هستیم که از آن موقع به پای نهال جمهوری اسلامی ایران و البته در پاسداشت ثمره خون ها، مجاهدت ها در کسب استقلال و پایداری سیاسی و مالی کشور ریخته شد.

وزیر نیرو همچنین در ادامه به سفر روز گذشته خود به کشور عراق اشاره نمود و گفت: روز گذشته به عراق که سال ها میزبان امام راحل بود برای انجام مذاکرات در بخش صنعت نیرو سفر کردم که در مجموع تبادل نظر های خوبی انجام شد.

اردکانیان با اشاره به پویش هر هفته الف ب ایران به منظور افتتاح طرح های مختلف صنعت نیرو در نقاط مختلف کشور اضافه نمود: امروز شاهد افتتاح طرح هایی در کرانه های خلیج فارس، استان بوشهر و منطقه عسلویه و همچنین در بخش کرانه دریاچه ارومیه شهرستان اشنویه از استان آذربایجان غربی خواهیم بود.

وی با اشاره به افتتاح طرح های برق در استان بوشهر گفت: در سال 57 حدود 7 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده داشتیم که در ابتدای دولت تدبیر و امید و نیمه سال 92 به 67 هزار مگاوات رسیدیم که به طور متوسط با احتساب سال های جنگ تحمیلی که امکان اجرای طرح ها نبود سالانه هزار و 700 مگاوات فراوری صنعت برق و ظرفیت ایجاد شده در کشور می باشد.

وزیر نیرو با بیان این که از نیمه سال 92 تا به امروز 83 هزار مگاوات ظرفیت کامل ما است ادامه داد: در این فاصله زمانی حدود 16 هزار مگاوات به ظرفیت فراوری برق کشور اضافه شده است.

وی با اشاره به فعال بودن پویش هر هفته الف ب ایران ادامه داد: امسال 18 واحد نیروگاهی با بیش از 3 هزار مگاوات وارد مدار خواهد شد و از ابتدای اردیبهشت در تهران، پرند، لرستان و امروز نیز در عسلویه و بوشهر شاهد افتتاح طرح های صنعت برق هستیم.

وزیر نیرو یادآور شد: به طور متوسط در این سال ها 40 هزار میلیارد تومان از منابع خصوصی و دولتی در این بخش سرمایه گذاری شده است.

اردکانیان با اشاره به کاهش تلفات در توزیع برق کشور گفت: توانستیم سال گذشته کاهش تلفات را تک رقمی کنیم و به 9 و 76 صدم درصد رسیدیم که نسبت به سال قبل 7 دهم درصد یعنی کمتر از یک درصد کاهش یافته است.

وی اضافه نمود: کاهش تلفات به عبارتی دیگر یعنی معادل 500 میلیون متر مکعب گاز مصرفی نیروگاه ها و معادل کاهش یک میلیون تن دی اکسید کربن هوای کشور و صرفه جویی 240 میلیون یورویی در احداث نیروگاه های جدید است.

وزیر نیرو با اشاره به شرایط کرونایی و ایجاد موج گرمای زودتر از موعد گفت: افزایش اوج بار گرما در سال 98 نسبت به 97 یک درصد بود، اما براساس آخرین گزارش ها در 12 خرداد امسال نسبت به سال قبل 23 درصد افزایش بار مصرفی برق داشته ایم که نگران نماینده است و باید آن را مدیریت کنیم.

اردکانیان ادامه داد: در صورت مدیریت و صرفه جویی مردم تابستان بدون وقفه ای را در راستا صنعت و فراوری با آرامش سپری خواهیم کرد و از سویی مردمی که این موضوع را رعایت نمایند در کنار آن پاداش نقدی قابل ملاحظه ای مانند سال گذشته دریافت خواهند کرد.

وی در پاسخ به سوال رئیس جمهور که مصرف بالای گفته شده در بخش صنعتی است یا خانگی گفت: خوشحالیم که گزارش های عمده کشور های صنعتی جهان به دلیل شرایط کرونایی حاکی از کاهش مصرف آنهاست و بیش از 20 درصد کاهش دارند و این برای ما علامتی دلگرم نماینده در سال جهش فراوری است، اما بدمصرفی را نباید فراموش کنیم.

وزیر نیرو گفت: بیش از 20 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده ما به دستگاه های مصرفی متصل است و اگر مردم رعایت نمایند تابستان آرامی را سپری خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 996

به "وزیر نیرو: مصرف برق نگران کننده شد، صرفه جوها پاداش نقدی خوبی می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو: مصرف برق نگران کننده شد، صرفه جوها پاداش نقدی خوبی می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید