اخبار سیاسی

عبدالله عبدالله: طالبان شکست خورده

رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان از کندی پیشرفت در مصاحبه های بین الافغانی انتقاد کرد حال آنکه دفتر سیاسی طالبان، دولت کابل را به سد کردن راه مذاکره متهم می کند.

30 تیر 1400

دورخیز مکزیک برای جذب دو میلیون جهانگرد هندی تا سال 2022

جذب گردشگران خارجی بیشتر، منبع عایدی خوبی برای هر کشور است و هر کشور می خواهد سهم بیشتری را از این بازار تصاحب کند. مکزیک هم کوشش می نماید که از این گردونه عقب نماند.

29 تیر 1400

شروع نشست مصاحبه های بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان و طالبان در تهران

نشست مصاحبه های بین الافغانی با حضور نمایندگان دولت افغانستان و طالبان و با سخنرانی افتتاحیه ظریف وزیر امور خارجه ایران در تهران شروع شد.

28 تیر 1400

جزئیات دیدارهای وزیر خارجه قطر با مقامات ارشد لبنانی در بیروت

وزیر خارجه قطر که به لبنان سفر نموده است با مقامات ارشد این کشور در بیروت ملاقات و گفت وگو کرد.

27 تیر 1400

حرکت به سوی بازار 10 میلیارد دلاری لجستیک در دستور کار منطقه ها آزاد

در اولین نشست شورای تخصصی لجستیکی منطقه ها آزاد با حضور حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی منطقه ها آزاد و ویژه اقتصادی، حرکت به سوی بازار ده میلیارد دلاری لجستیک در دستور کار منطقه ها آزاد کشور قرار گرفت.

26 تیر 1400

اقدامات الکاظمی علیه مسئولان وزارت برق عراق؛ از توبیخ تا برکناری

پس از اینکه عراق را خاموشی فرا گرفت نخست وزیر عراق دستور برکناری مدیر کل شرکت برق عراق و توبیخ مسئولان وزارت برق این کشور را صادر کرد.

25 تیر 1400

نجات جان بازیکن نود ارومیه به وسیله پزشک چوکا

سرمربی تیم نود ارومیه گفت: پزشک تیم فوتبال چوکای تالش به موقع به سراغ بازیکن ما آمد و او را از خفگی نجات داد.

23 تیر 1400

اولویت من تشکیل دولت نو لبنان است، استعفا نمی دهم

به گزارش خبرنگاران به نقل از العهد، سعد حریری نخست وزیر مکلف لبنان آخرین مواضع خود در قبال تشکیل کابینه تازه این کشور را بیان کرد.

23 تیر 1400

اولین واکنش خطیب زاده به تحولات نگران کننده افغانستان

خبرنگاران : سخنگوی وزارت امور خارجه با انتشار توئیتی به تحولات اخیر افغانستان و تصرف بعضی منطقه ها از سوی گروه طالبان واکنش نشان داد.

22 تیر 1400

آلمان فروش تسلیحات به عربستان را متوقف نکرده است

صادرات بحث برانگیز تسلیحات از آلمان به عربستان سعودی ظاهرا ادامه دارد. وزارت اقتصاد آلمان این موضوع را رسما تائید نموده است. عربستان سعودی یکی از مشتریان اصلی تسلیحات آلمانی است.

19 تیر 1400

رایزنی بایدن با مقامات سوئیس درباره ایران و برجام

خبرنگاران : رئیس جمهور آمریکا در جریان سفر به سوئیس با رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور درباره ایران و برجام رایزنی کرد.

17 تیر 1400

راه اندازی 15 اتاق چند حسی با اعتبار 48 میلیارد ریال

تهران (پانا) - در نشست شورای برنامه ریزی سازمان آموزش و پرورش استثنایی فعالیت های جدید سازمان در حوزه آموزش و توانبخشی در سال 1400 تشریح شد.

12 تیر 1400

روسیه 9 تن از مقام های کانادا را تحریم کرد

مسکو در واکنش به تحریم های کانادا در ماه مارس، 9 تن از مقام ها از جمله دو وزیر دولت این کشور را تحریم و ورود آنها به خاک خود را ممنوع نمود.

9 تیر 1400

افزایش چشمگیر ممانعت از سفر اروپاییان به انگلیس بعد از برگزیت

یک روزنامه انگلیسی از افزایش چشمگیر ممانعت دولت انگلیس از ورود شهفرایندان اروپایی به این کشور از زمان تکمیل شدن فرایند برگزیت خبر داده است.

3 تیر 1400

دانشگاه های کشور در حوزه فناوری های پیشرفته اهتمام ورزند

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست تخصصی (مجازی) همکاری های علمی، فناوری و دانشگاهی در برنامه راهبردی ایران و چین، بر ضرورت اهتمام دانشگاه های کشور در حوزه فناوری های پیشرفته تاکید کرد.

2 تیر 1400

چین: بایدن می خواهد با سیاسی کاری، ما را مقصر همه گیری کرونا معرفی کند

سخنگوی وزارت امورخارجه چین دستور جو بایدن به آژانس های اطلاعاتی برای آنالیز نظریه های منشاء کرونا را کوشش برای بدنام کردن دولت چین خواند.

27 خرداد 1400

اعتراف رسمی ماکرون به نقش داشتن فرانسه در نسل کشی روآندا

رئیس جمهور فرانسه رسماً گفت که نقش کشورش در کشتار هزاران نفر از مردم روآندا در سال 1994 را می پذیرد.

27 خرداد 1400

با اعلام اتاق اصناف ایران وضع خرده فروشی در اسفند ماه بهبود یافت

تهران (پانا) - بر اساس اعلام معاونت مالی و برنامه ریزی اتاق اصناف ایران، فروش خاتمه سال، اهدای کارت خرید به کارکنان ادارات و ارائه تخفیفات فروشگاهی موجب شد تا شرایط خرده فروشی در اسفند نسبت به بهمن 1399 بهبود پیدا کند.

25 خرداد 1400

برگزیدگان نخستین دوره جایزه پژوهش های ادبی سیمین معرفی شدند

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، گرامیداشت صدمین زادروز سیمین دانشور و آیین اختتامیه اولین دوره جایزه پژوهش های ادبی سیمین شامگاه سه شنبه 21 اردیبهشت ماه طی مراسمی با حضور مصطفی ندیم، ابوالقاسم فقیری، سولماز دهقانی و سعید نظری عضو شورای شهر و نیز...

12 خرداد 1400

خبرنگاران کابین کلیدی ایستگاه فضایی چین به فضا پرتاب شد

تهران- خبرنگاران- کابین کلیدی تیان هه وابسته به ایستگاه فضایی چین ظهر امروز پنجشنبه با موشک راهپیمایی طولانی 5 بی- وای 2 با موفقیت به فضا پرتاب شد و فعالیت ایستگاه فضایی چین را وارد عصر جدیدی کرد.

7 خرداد 1400
تعداد: (406)