وزیر کشور: طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه اجرایی می شود

به گزارش مجله فوتبال دوستان، فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا از آغاز فاز نخست طرح هوشمند بیماری کرونا از هفته بعد در دستگاه های اجرایی خبر داد.

وزیر کشور: طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه اجرایی می شود

به گزارش ایرنا، احمد وحیدی روز سه شنبه پس از برگزاری نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، در جمع خبرنگاران درباره مراحل اجرای طرح هوشمند بیماری کرونا در بستر سامانه امید، گفت: دستگاه­ های اجرایی، حمل و نقل درون شهری، واحد ها و فعالیت های صنفی، حمل و نقل برون شهری و تردد خودرو های شهری، و علمی، تحقیقاتی و آموزشی، پنج مرحله اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید هستند و در نشست امروز این موضوع بررسی شد.

وزیر کشور، موضوع دوم این نشست را مرز ها و بیماریابی در مرز ها مطرح کرد و گفت: در نشست امروز مجدداً تاکید شد چه ایرانیانی که وارد کشور می شوند، یا چه خارجی ها که از مرز وارد می شوند، به دقت کنترل شوند و تست پی سی آر منفی داشته باشند و اگر بیماریابی شده اند و مشکوکیت وجود داشت، به شکل مناسب قرنطینه شوند.

وحیدی از تهیه و تدوین طرحی در مورد پیامد های اجتماعی مربوط به کرونا خبر داد و گفت: امروز درباره این طرح مباحث روانشناختی و سلامت های اجتماعی کرونا گفتگو شد و اعضا پیشنهاداتی داشتند و قرار شد به طور کامل تر مطالعه شود.

وی همچنین درباره بحث اصناف برای اخذ مجوز و کسب و کارها، گفت: درخواست مجوز اصناف قبلا به سازمان مالیاتی ارسال می شد که قرار شد وزارتخانه های مربوطه این اقدام را انجام دهد و نیازی به ارسال درخواست به سازمان مالیاتی نیست.

وزارت بهداشت ابتلای دانش آموزان به کرونا را اعلام می کند

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، درباره واکسن دانش آموزان با توجه به حضوری شدن مدارس، گفت: برای واکسیناسیون دانش آموزان زیر12 سال هنوز تصمیمی گرفته نشده است. این موضوع در ستاد ملی به صراحت بررسی و قرار شد وزارت علوم، تحقیقات و آموزش فناوری در کمیته ای بررسی کند که آیا واکسن زدن افراد زیر 12 سال موثر است یا نه و سپس در جلسه ستاد کرونا درباره آن بحث شود.

به گفته وحیدی مدارس هم 2 روز در هفته باز است و بقیه در فضای مجازی آموزش داده می شود.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا صحت دارد که با بازگشایی مدارس تعدادی دانش آموز به کرونا مبتلا شده اند یا نه، گفت: شرایط نابسامان یا شرایط جدیدی در حوزه مدارس نداشتیم. این موارد لزوما مربوط به بازگشایی مدارس است. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم تا به امروز درباره این قضیه اظهار نظر نکرده است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 بهمن 1400 بروزرسانی: 3 بهمن 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1874

به "وزیر کشور: طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه اجرایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر کشور: طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه اجرایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید