چگونه یک کفش پاشنه بلند مناسب بخریم؟

به گزارش مجله فوتبال دوستان، اگر به یک مجلس رسمی یا مهمانی دعوت شویم، شاید کمتر خانمی باشد که برای پوشش خود کفش پاشنه بلند را در نظر نگیرند و اغلب این کفش را به عنوان گزینه اول برای مراسمات رسمی در نظر می گیریم. اما کفش های پاشنه بلند فقط مختص به مهمانی های ما نیستند و از این کفش ها و قابلیت های آن در زیبایی پوشش خود، می توان در بسیاری از مکان های دیگر نیز استفاده کرد. با این حال بسیاری از افراد در استفاده کردن از کفش های پاشنه بلند، به دلیل سختی راه رفتن با آن تردید دارند، اما باید دانست که چنین تردید هایی بیشتر به دلیل انتخاب و خرید کفش پاشنه بلند نامناسب است. حال چگونه می توان کفش پاشنه بلند مناسب خود را انتخاب و خریداری کنیم؟ برای یافتن پاسخ این سوال با ما همراه شوید.

چگونه یک کفش پاشنه بلند مناسب بخریم؟

انواع کفش های زنانه براساس پاشنه

1. کفش تخت: کفش تخت به کفش هایی گفته می گردد که پاشنه های بسیار کوتاه تا حدود یک و نیم الی دو سانتی متر داشته باشند. این کفش ها به دلیل راحتی استفاده، هواداران زیادی دارند و بیشتر خانم ها از آن ها برای استفاده روزمره و خرید استفاده می نمایند. استفاده مداوم از کفش های تخت قطعاً به مقدار کفش های پاشنه بلند مضر نیست، اما خالی از اشکال نیز نیستند. این کفش ها به ویژه انواع غیراستاندارد آن ها، فشار زیادی به کف و ساق پا ها وارد می نمایند و بهتر است با کفش های طبی استاندارد یا کتانی های اسپرت جایگزین شوند.

2. کفش با پاشنه سه تا پنج سانتی متری: این کفش ها بیش تر مناسب خانم های میان سال و افرادی است که به تازگی پوشیدن کفش های پاشنه بلند را آغاز نموده اند. به علاوه این کفش ها برای کسانی که مسائل ستون فقرات و زانو درد دارند و می خواهند در میهمانی ها ظاهری مناسب و آراسته داشته باشند، انتخاب بسیار مناسبی هستند.

3. کفش با پاشنه هفت سانتی متری: این مدل از کفش های پاشنه بلند، هم به لحاظ زیبایی و هم به لحاظ حفظ سلامتی استانداردترین نوع از کفش های پاشنه بلند هستند. استایل کفش های پاشنه هفت سانتی به گونه ای است که هم مناسب جلسات رسمی و اداری و هم مناسب مجالس میهمانی هستند. کفش های پاشنه هفت سانتی غالباً با پنجه های باریک و رویه باز طراحی می شوند، اما اگر شما پنجه پهنی دارید یا به کفش های پوشیده تر علاقه مندید می توانید از انواع دیگر این کفش ها بهره ببرید و درعین حال آراسته و موقر به نظر بیایید.

4. کفش با پاشنه ده سانتی متری و بیش تر: این مدل کفش ها بیش تر کاربرد های خاصی نظیر ست کردن با لباس عروس یا لباس های شب بسیار مجلل، مزون های شو لباس و مدل های عکاسی دارند و راه رفتن با آن ها کار هرکسی نیست.

5. کفش لژدار: کفش های لژدار در حالت کلی به کفش های پاشنه بلندی گفته می گردد که فضای بین پنجه و پاشنه پوشیده شده باشد. راه رفتن با این کفش ها حتی انواع پاشنه بلند آن ها نیز بسیار راحت بوده و مسائل کفش های پاشنه بلند مرسوم را ندارند. این کفش ها که بیش تر ظاهری اسپرت دارند در مجالس رسمی قابل استفاده نبوده و بیش تر مناسب مراسم خودمانی و دورهمی هستند.

6. کفش لژدار در قسمت پنجه: این کفش ها چیزی بین کفش های پاشنه بلند مرسوم و کفش های لژدار هستند که فقط در قسمت پنجه پا لژ دارند و فضای بین پنجه و پاشنه خالی است. این کفش ها که استفاده از آن ها به سلیقه شخص بستگی دارد برای افرادی که تمایل به پوشیدن کفش هایی با پاشنه های خیلی بلند دارند و از طرفی از پس راه رفتن با آن ها برنمی آیند، انتخاب مناسبی هستند.

نکات مهم در خرید کفش پاشنه بلند

کفش پاشنه بلند بدون شک یک انتخاب مناسب برای داشتن استایل زیبا و رسمی تر است و از زمانی که پای خود را در عرصه مد و فشن وارد کرد، هواداران بسیاری را به سمت خود کشانده است. ولی به نظر می رسد با آمدن انواع کفش های راحتی و تخت، استفاده از کفش پاشنه بلند برای خانم ها سخت تر شده و به شکل یک چالش جدی در آمده است. با این حال هنوز کفش پاشنه بلند را نمی توان به این راحتی از میدان مد و زیبایی خارج کرد و هنوز این نوع کفش در بسیاری از مجالس و فضاها، بیش از هر کفش دیگری می درخشد. اما چگونه می توان یک کفش مناسب پاشنه بلند را برای خودمان انتخاب کنیم و چه اصولی را باید در هنگام خرید این نوع کفش در نظر بگیریم؟ در ادامه شما را با برخی از اصول مهم در هنگام خرید کفش پاشنه بلند آشنا خواهیم کرد؛

1. سایر کفش خود را بدانید: گاهی اوقات سایز پای ما به دو شماره هم می خورد، برای مقدار گیری دقیق سایز پا می توانید از فروشگاه های معتبر یاری بگیرید. برخی از آن ها ابزاری برای مقدار گیری دقیق سایز پا دارند. بعلاوه ممکن است برند های مختلف در سایز کفش تفاوت داشته باشند. بسته به برش کفش، شما می توانید در برند های متفاوت سایز متفاوتی داشته باشید. به طور مشابه باید بدانید که در مدل های اروپایی چه سایز دارید در مدل های دیگر چطور و به همین ترتیب.

2. خرید کفش را به بعداز ظهر موکول کنید: سایز پا ها در ساعت های مختلف روز تغییر می نماید و ممکن است کوچک و بزرگ گردد. پا ها صبح کمی کوچکتر و ظهر ها کمی بزرگتر می شوند و در بعداز ظهر عموما به سایز اصلی خود بازمی گردند. برای اینکه خرید خوب و اصولی داشته باشید باید وقتی این کار را انجام دهید که سایز پا ها در حالت طبیعی خود بوده و کفش به پای شما بزرگ و کوچک نگردد. به همین خاطر توصیه می گردد خرید کفش پاشنه بلند را به بعداز ظهر و بعد از کار روزانه موکول کنید.

3. قبل از خرید کمی با کفش ها راه بروید: موضوع راحتی کفش پاشنه بلند حتی بیشتر از کفش های معمولی است، بنابراین در انتخاب چنین کفش هایی حساسیت بیشتری در مورد راحتی آن به خرج بدهید. هر دو کفش را پوشیده و کمی با آن راه بروید، زیرا ممکن است کفشی در ابتدا راحت بنظر برسد، اما بعد از کمی راه رفتن احساس ناراحتی کنید. بعلاوه بهتر است از فروشگاه هایی خرید کنید که امکان بازگشت و تعویض کالا را داشته باشند.

4. به اتصال پاشنه به بدنه کفش دقت کنید: مهم ترین قسمت در کفش های پاشنه بلند به ویژه در انواع پاشنه باریک آن ها، نحوه اتصال پاشنه به کفش است. در هنگام خرید به خوبی به این قسمت دقت نموده و اطمینان حاصل کنید که اتصال پاشنه به بدنه کفش به درستی و با ابزار مناسب انجام شده باشد. متاسفانه ایجاد مشکل در این قسمت و جداشدن پاشنه از بدنه کفش در هنگام راه رفتن می تواند خسارت جبران ناپذیری برای پا های شما به وجود آورد.

5. به شکل رویه کفش توجه داشته باشید: در برخی از کفش های پاشنه بلند برای زیباتر جلوه دادن پا در کفش، رویه کفش بسیار باریک یا جلوباز طراحی می گردد. در هنگام خرید کفش پاشنه بلند حتماً به قسمت رویه کفش دقت نموده و آن را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. اگر در پوشیدن کفش های پاشنه بلند مهارت ندارید، کفش هایی خریداری کنید که رویه های پهن تری دارند. این کفش ها پای شما را بهتر دربرمی گیرند و راه رفتن و حفظ تعادل با آن ها برای تان راحت تر است.

6. حواس تان به شکل پاشنه باشد: بیشتر خانم ها تصور می نمایند که هرچه پاشنه کفش های شان بلندتر و باریک تر باشد، زیباتر و مجذوب کننده تر به نظر می آیند. جدای از این که در حالت کلی این مسئله کاملاً سلیقه ای است، توجه به تناسب لباس با کفش، مکان استفاده از آن و مهم تر از همه این ها دقت به حفظ سلامتی در اولویت قرار دارند.

7. به نوع کفی کفش دقت کنید: انتخاب کفی مناسب برای کفش های پاشنه بلند به سبب فشار بیش تری که به پا وارد می گردد، از سایر کفش ها مهم تر است. برای قرار دادن کفی در کفش احتیاج است که شماره کفش حدود نیم الی یک شماره از پای تان بزرگ تر باشد. اگر دوست ندارید کفش های تان بزرگ و زمخت به نظر بیاید، می توانید از انواع کفی و پد های طبی بسیار نازک، نیم کفی سیلیکونی و ژله ای زیر پنجه یا زیر پاشنه، فاصله دهنده و محافظ انگشتان پا، نوار های محافظ و یا قالب های کفش بهره ببرید.

8. کفش مناسب پای خود را بشناسید: اگرچه انتخاب کفش به سلیقه شما بستگی دارد، ولی برخی از فاکتور ها نیز وجود دارد که تناسب بیشتری میان پای شما و کفش برقرار می نماید. این فاکتور ها عبارتند از:

اگر مچ پای پهن دارید: به هیچ وجه از کفش پاشنه بلندی که در قسمت مچ بسته می شوند استفاده نکنید این کار مچ پا را پهن تر نشان می دهد. سعی کنید توجه را از مچ پا به سمت پنجه ها معطوف کنید.

اگر پا های کوتاه دارید: از کفش پاشنه بلند هایی که به شکل t هستند استفاده نکنید، زیرا باعث می شوند پاهایتان کوتاه تر بنظر برسد.

اگر می خواهید پا ها بلندتر نشان داده شوند: کفش های نوک تیز می توانند سبب بلندتر نشان داده شدن پا ها شوند، اما دقت کنید که در مناسبت های خاص از آن ها بهره ببرید، زیرا به پا ها آسیب می رسانند.

اگر کف پا های پهن دارید: از کفش های نوک گرد بهره ببرید هم نمای بامزه ای دارند و هم سبب راحتی شما می شوند هم چنین باعث می شوند پاهایتان کوچکتر بنظر برسند.

9. به جنس کفش دقت کنید: درست است که بازار پر از کفش پاشنه بلند است و خیلی هایشان هم قیمت های مناسبی دارند، اما یادتان باشد کیفیت بالا با قیمت پایین همراه نمی گردد؛ بنابراین به خصوص روی جنس کفش پاشنه بلند جدیدتان سرمایه گذاری کنید و از جیر مرغوب یا چرم اصل بهره ببرید. این دو جنس راحتی بیشتری برای پای شما فراهم می نمایند. چرم مصنوعی و انواع پلاستیک به خاطر خشک بودن و مرغوب نبودن فشار بیشتری به پا ها وارد می نمایند و ممکن است باعث زخم شدن شوند.

10. مراقب پنجه باشید: واقعیت این است که اگر پنجه کفش پاشنه بلند راحت باشد، پنجاه درصد از مسائل این کفش ها حل می شوند. در فصل های گرم سال سراغ مدل های جلو باز بروید که کمترین اندازه فشار را روی پنجه پا وارد می نمایند. پنجه های نوک تیز را هم تا جایی که امکان دارد از دور خارج کنید مگر اینکه استایلتان وابسته به آن باشد و مقدار پاشنه آنقدری نباشد که فشار زیادی به پنجه هایتان وارد گردد. پیشنهاد ما استفاده از مدل هایی با پنجه گرد یا مربع است.

چگونه استفاده راحت تری از کفش پاشنه بلند داشته باشیم؟

شاید برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد که با کلی ذوق و شوق کفش پاشنه بلندی را خریده باشند، اما پس از یکی دوبار استفاده، آن ها را به خاطر سختی استفاده کنار بگذارند. اما همواره راه هایی وجود دارد که با بهره گرفتن از آن ها می توان استفاده از کفش پاشنه بلند را نیز راحت تر کرد؛

1. آن ها را در طول روز بپوشید: آسان ترین و اصولی ترین کار این است که کفش پاشنه بلند را زیاد بهره ببرید. در خانه حین نگاه کردن تلویزیون، یا هنگام صرف شام و کار های دیگر، آن ها را بپوشید. حتی به طور مرتب با آن ها به محل کار بروید.

2. کفش پاشنه بلند را با جوراب بپوشید: این کار خلاف قوانین مد و فشن است، ولی پوشیدن جوارب در منزل به همراه کفش پاشنه بلند را می توان انجام داد. این کار می توان کفش را در پای شما به خوبی جا بیندازد.

3. خم کردن کفش ها: اگر کفش شما قابل انعطاف باشد این کار می تواند کفش شما را منعطف تر کند، فقط این کار را به صورت سریع و با دستان خود انجام دهید. حتی می تونید از سشوار برای گرم کردن و در نتیجه منعطف کردن کفش های خود بهره ببرید.

4. وقتی از کفش ها استفاده نمی کنید، درون آن ها را پر کنید: اصولا وقتی از کفش های خود استفاده نمی کنید، خشک تر می شوند و انعطاف خود را از دست می دهند. برای جلوگیری از این امر بهتر است با استفاده از روزنامه درون آن را پر کنید.

5. انگشتان تان را به هم ببندید: زمانی که کفش پاشنه بلند می پوشید بیش ترین فشار به پنجه پای تان وارد می گردد و انگشتان تان بیش از حد درد می گیرند. از قدیم معروف است که برای پوشیدن این کفش ها، انگشتان سوم و چهارم را به هم ببندید. شاید دلیل این مسئله کنترل عصب های انگشتان و افزایش آستانه تحمل درد به وسیله آن ها باشد.

6. قدم های کوتاه بردارید: زمانی که کفش پاشنه بلند به پا دارید، قدتان بلندتر از حالت معمول می گردد، پس برای حفظ تعادل ضروری است که قدم های تان را کوتاه تر و نزدیک تر بردارید.

7. قدم ها تان را از پاشنه به پنجه بردارید: زمانی که کفش پاشنه بلند می پوشید، بیش از حد به انگشتان و پنجه پای تان فشار وارد می گردد، پس از پاشنه به پنجه قدم بردارید تا قدری از این فشار کم کنید.

8. صاف راه بروید: در هنگام راه رفتن با کفش پاشنه بلند، قوز نکنید و در یک خط مستقیم راه بروید. با این کار علاوه بر حفظ راحت تر تعادل تان، وقار و سنگینی بیش تری خواهید داشت.

9. پاشنه های پهن تر را انتخاب کنید: هر چه پاشنه کفش نازک تر باشد، راه رفتن با آن سخت تر است و فشار بیشتری به پا وارد می گردد. برای این که راحتی بیشتری داشته باشید، می توانید کفش هایی را انتخاب کنید که پاشنه ضخیم تری دارند. با این مدل کفش ها تعادل هم در حین راه رفتن، راحت تر حفظ می گردد.

ویژگی مدل های مختلف کفش پاشنه بلند

کفش های پاشنه بلند، مدل های متفاوتی دارند و هریک برای خود ویژگی های خاصی دارند که با دانستن این ویژگی ها می توان استفاده های بهتر و مجذوب کننده تری از آن ها کرد و به عبارت دیگر ظاهری مجذوب کننده تر و زیباتر به خود بدهیم.

1. کفش پاشنه بلند سوزنی: کفش پاشنه سوزنی بلندترین پاشنه را دارد و به 10 تا 15 سانتی متر می رسد. شاید تصور کنید با چنین کفشی نمی توانید قدم از قدم بردارید. اما این طور ها هم نیست. این کفش ها جلوبسته هستند و خیلی شیک به نظر می رسند. کفش پاشنه سوزنی برای هر جایی می تواند مناسب باشد، از استفاده روزمره تا مهمانی. از آن جا که این مدل ها همه کاره هستند، با هر لباسی می توانید آن ها را به پا کنید، اما ترکیب کفش پاشنه بلند با لباس مجلسی چیز دیگری می گردد. ما می خواهیم یک مدل کفش و لباس را به شما پیشنهاد بدهیم.

2. کفش پاشنه بلند لژدار: در برخی از صندل ها ضخامت لژ به سمت پاشنه بیشتر می گردد، ما با این مدل کاری نداریم. این جا از کفش لژداری حرف می زنیم که از همان قسمت پنجه پا، لژ پهن دارد. راه رفتن با این مدل کفش ها خیلی راحت است. این کفش را با لباس جذب و چسبان امتحان کنید.

3. کفش پاشنه بلند جلوباز: احتمالا در کمد هر خانمی یک جفت کفش پاشنه دار جلوباز پیدا می گردد، کفشی که پشت بسته است و انگشت های پا از جلوی آن به بیرون سرک می کشند. اسمش که همین را می گوید! بلندی پاشنه آن ممکن است کوتاه یا بلند باشد و این به سلیقه شما بستگی دارد که کدام را خریداری کنید. با پوشیدن کفش پاشنه دار جلوباز خیلی مجذوب کننده می شوید. شلوار، پیراهن کوتاه یا هر لباس دیگری بپوشید به این کفش می آید. می توانید با لاک جلوه زیباتری هم به خودتان بدهید.

4. کفش پاشنه بلند مخروطی: همین طور که حدس می زنید، کفش پاشنه مخروطی ظاهری شبیه مخروط دارد. یعنی از بالا پهن است و وقتی به زمین می رسد باریک و نوک تیز دیده می گردد. بلندی پاشنه مخطروطی محدودیتی ندارد و این کفش در مدل ها و طرح های مختلف به فروش می رسد. بهتر است پیراهنی که با کفش پاشنه مخروطی به تن می کنید، جنس خشکی نداشته باشد و پایین آن لَخت به نظر برسد.

5. کفش پاشنه گربه ای: کفش پاشنه گربه ای با نام بازیگر محبوب، ادری هپبورن، گره خورده. اگر از آن دسته خانم هایی هستید که از کفش پاشنه بلند دل خوشی ندارید، با امتحان کردن این مدل نظرتان تغییر خواهد نمود. اگر کفش پاشنه گربه ای خریداری کنید، خواهید دید که خیلی راحت است، چراکه بلند یا باریک نیست و پا به حد کافی سطح اتکا دارد. تنها کاری که این کفش می نماید، کمی بلندتر نشان دادن قد شماست. کفش پاشنه گربه ای را با شلوار جذب و راسته بپوشید یا با پیراهن میدی امتحانش کنید.

6. کفش پاشنه بلند پشت باز: اگر با مدل های دیگر راحت نیستید، کفش پشت باز را امتحان کنید. ویژگی این کفش بندی ست که پشت پاشنه پا می افتد و تکیه گاه آن می گردد. این مدل کفش خیلی مجذوب کننده به نظر می رسد و تیپ شما را زیر و رو می نماید. کفش پاشنه دار پشت باز را با هر لباسی که دوست دارید، بپوشید. اما یادتان باشد پیراهن یا شلوارتان به قدری بلند نباشد که روی قوزک پا را بپوشاند. زیبایی این کفش را نباید پنهان کنید.

7. کفش پامپز کلاسیک: کفش های پامپز که می توانید خیلی ساده به آن ها کفش پاشنه بلند هم بگویید، خیلی شبیه کفش سوزنی هستند. پاشنه آن ها بین 7 تا 10 سانتی متر بلندی دارد و به مقدار کفش سوزنی باریک نیست. کفش پامپز اغلب پشت بسته و جلوبسته است و کفش راحتی ست. کفش پامپز کاربرد های زیادی دارد. با لباس رسمی اداری، لباس مهمانی، پیراهن عصرانه یا شلوار جین خیلی راحت ست می گردد. برای محل کار بهتر است رنگ آن مشکی یا قهوه ای باشد. یک جفت کفش پاشنه بلند کلاسیک مشکی خریداری کنید و هر زمانی نمی دانستید چه کفشی بپوشید، همین را انتخاب کنید.

منبع: فرارو
انتشار: 7 فروردین 1402 بروزرسانی: 7 فروردین 1402 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2164

به "چگونه یک کفش پاشنه بلند مناسب بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک کفش پاشنه بلند مناسب بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید