گوگل با کابل اینترنت زیردریایی آمریکا را به اروپا متصل می نماید

به گزارش مجله فوتبال دوستان، گوگل ساعاتی قبل از طرح خود برای تعبیه کابل اینترنت زیردریایی بین نیویورک و شهر بود در بریتانیا و بیلبائو در اسپانیا اطلاع داد. این کابل جدید به افتخار دانشمند پیشگام در حوزه کامپیوتر، گریس هاپر (Grace Hopper) نامگذاری شده است؛ این کابل جدید به دیگر کابل های اینترنت زیردریایی گوگل می پیونند. گوگل تا حالا کابل های کوری (Curie) بین آمریکا و آمریکای جنوبی، دانانت (Dunant) بین آمریکا و فرانسه و اکوئیانو (Equiano) بین اروپا و آفریقا راه اندازی نموده است.

گوگل با کابل اینترنت زیردریایی آمریکا را به اروپا متصل می نماید

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

این کابل اینترنت قرار است در سال 2022 عملیاتی گردد و توسط شرکت SubCom در بستر دریا تعبیه خواهد شد. باید خاطرنشان کنیم کابل های اینترنت دانانت و کوری هم توسط این شرکت برای گوگل در بستر دریا قرار گرفته اند.

گوگل در نظر دارد در آینده نزدیک در شهر مادرید اسپانیا یک مرکز جدید برای سرویس پردازش ابری خود راه اندازی کند بنابراین با تعبیه چنین کابلی می خواهد ارتباط بین مراکز خود را بهبود ببخشد. این کابل از 16 جفت فیبر نوری بهره می برد که یک ویژگی استاندارد محسوب می گردد اما تیم گوگل تایید نموده که برای نخستین بار یک معماری سوییچینگ جدید که در همکاری با شرکت SubCom توسعه یافته، مورد استفاده قرار می گیرد. هدف این سیستم جدید، افزایش اطمینان بابت ثبات شبکه و قادر ساختن شرکت برای انتقال بهتر ترافیک در صورت بروز مسائل است.

گریس هاپر چهارمین کابل اینترنت زیر دریایی است که کاملا تحت مالکیت گوگل واقع شده است. علاوه بر این کابل های خصوصی، این شرکت همچنین عضو تعدادی کنسرسیوم است که به طور مشترک کابل های اینترنت زیردریایی را در مناطق مختلف دنیا مدیریت می نمایند.

  • گوگل توسعه هوش مصنوعی برای شرکت های نفت و گاز را متوقف می نماید

منبع: TechCrunch

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1074

به "گوگل با کابل اینترنت زیردریایی آمریکا را به اروپا متصل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل با کابل اینترنت زیردریایی آمریکا را به اروپا متصل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید