30 درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: 30 درصد مدارس کشور نیازمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی هستند.

30 درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در آیین بهره برداری از 254 فضای آموزشی در قالب 860 کلاس درس که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر آموزش و پرورش در استانداری خوزستان برگزار گردید، با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حافظی به عنوان بنیانگذار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، گفت: نهالی که آقای حافظی در کشور کاشت هم اکنون به درخت تنومندی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه تعهدات خیرین طی سال های 96 تا 98 رشد چشمگیری داشته است، ادامه داد: این تعهدات در سال 1396 به رقم 800 میلیارد تومان، در سال 1397 به رقم یک هزار و 200 میلیارد تومان و در سال 1398 به رقم یک هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است.

رخشانی مهر گفت: البته در کنار خیرین، دولت هم کوشش نموده است که سهم خود را در امر مدرسه سازی و پروژه های مشارکتی خیرین به درستی به انجام برساند. در حال حاضر 100 درصد پروژه های مشارکتی در سال 1396 و 110 درصد این پروژه ها در سال 1397 و 100 درصد آن طی سال 1398 تاکنون تخصیص یافته که جا دارد از سازمان برنامه و بودجه تشکر کنم.

وی اعلام کرد: هیأت مدیره جدید خیرین مدرسه ساز با عزمی پایدار در صدد هستند مسائل مدارس تخریبی کشور را حل نمایند و علی رغم تمامی کوشش های انجام شده امروز 30 درصد مدارس کشور احتیاجمند تخریب و بازسازی و مقاوم سازی هستند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: بیشتر کلاس های تخریبی به ترتیب در استان های تهران، خراسان رضوی، گیلان، خوزستان و سیستان و بلوچستان قرار دارند و بیشترین کلاس های احتیاجمند مقاوم سازی نیز در استان های تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس و خوزستان واقع شده اند.

رخشانی مهر اضافه نمود: میانگین سرانه فضاهای آموزشی کشور 5.2 مترمربع است در حالی که قبل از انقلاب این عدد فقط 1.5 مترمربع بود ولی باید اعلام کنم که استان های البرز، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، تهران و قم از این نظر زیر خط میانگین قرار دارند و استان خوزستان با سرانه 4.83 مترمربع پایین تر از میانگین کشوری قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برای افزایش این سرانه در خوزستان کوشش های زیادی انجام شده است، گفت: در سال 1395 از محل اعتبارات ملی فقط 8 میلیارد تومان در سه طرح اصلی به استان خوزستان اختصاص پیدا کرد و این عدد در سال 96 به 18 میلیارد تومان و در سال 97 به 107 میلیارد تومان و در 98 به 105 میلیارد تومان رسید.

رخشانی مهر توضیح داد: تعهدات خیرین در استان خوزستان در سال 95 ، 87 میلیارد تومان، در سال 96، 98 میلیارد تومان، در سال 97 ، 130 میلیارد تومان و در سال 98 ، 155 میلیارد تومان بوده است.

وی این کشور را جزو کشورهای حادثه خیز جهان دانست و گفت: در اثر وقوع زلزله مدارس این کشور با آسیب های زیادی رو به رو شد. البته ساختمان مدارس از نظر شرایط اولیه دارای ایمنی مطلوبی هستند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در عین حال به بروز پدیده سیل در استان خوزستان نیز اشاره نمود و گفت: در اثر پدیده سیل 113 مدرسه در استان خوزستان آسیب دید که 76 مدرسه احتیاجمند تعمیر اساسی و 35 مدرسه احتیاج به تخریب و بازسازی پیدا کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 355

به "30 درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید