اتحادیه اروپا درباره هجدمین کمیسیون مشترک برجام بیانیه صادر کرد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، بعد از انتها دور دوم گفتگوهای کمیسیون مشترک برجام که امروز آدینه در وین برگزار گردید، اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای اظهار داشت: در این گفتگوها ابعاد بازگشت احتمالی آمریکا به توافق هسته ای آنالیز شد. نشست کمیسیون مشترک برجام امروز (آدینه) به صورت حضوری ادامه پیدا کرد. کمیسیون مشترک، مسئولیت نظارت بر برجام را بر عهده دارد. این جلسه به ریاست انریکه مو را، معاون جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار گردید که در آن نمایندگان ایران، فرانسه، انگلیس، چین و روسیه حضور داشتند.

اتحادیه اروپا درباره هجدمین کمیسیون مشترک برجام بیانیه صادر کرد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

اتحادیه اروپا با اشاره به بحث هایی که درباره بازگشت احتمالی آمریکا به برجام صورت گرفت، شرح داد: سازوکارها جهت تضمین بازگشت به برجام و اجرای موثر آن نیز مورد بحث نهاده شد. دو گروه کارشناسی برطرف تحریم و اجرای مقدمات هسته ای نیز اقدامات خود را به اطلاع کمیسیون مشترک رساندند. با توجه به بیانیه مشترک وزرای خارجه کشورهای عضو برجام در تاریخ 21 دسامبر 2020، اعضای [کمیسیون مشترک] بر اراده خود جهت تداوم کوشش های مشترک دیپلماتیک تاکید کردند.

اتحادیه اروپا همچنین اضافه نمود: هماهنگ کننده [بورل] به تماس های جداگانه با تمام کشورهای عضو برجام و همچنین آمریکا ادامه خواهد داد. کمیسیون مشترک، گروه های کارشناسی را ملزم کرد تا اقدامات خود را ادامه داده و توافق کرد تا در هفته آینده مجدداََ در وین نشست برگزار کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1517

به "اتحادیه اروپا درباره هجدمین کمیسیون مشترک برجام بیانیه صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا درباره هجدمین کمیسیون مشترک برجام بیانیه صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید