برانکو ایوانکوویچ: با بازی امروزمان نشان دادیم که چرا قهرمان ایران هستیم، هیچ وقت دنبال حاشیه نبودیم و همیشه فوتبال بازی کردیم

به گزارش مجله فوتبال دوستان، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از عملکرد تیمش در دیدار مقابل ماشین سازی تبریز ابراز رضایت کرد و گفت: با این بازی نشان دادیم چرا قهرمان ایران هستیم.

برانکو ایوانکوویچ: با بازی امروزمان نشان دادیم که چرا قهرمان ایران هستیم، هیچ وقت دنبال حاشیه نبودیم و همیشه فوتبال بازی کردیم

به گزارش خبرنگار خبرنگاران از تبریز، برانکو ایوانکوویچ بعد از برد یک بر صفر تیمش مقابل ماشین سازی تبریز گفت: همانطور که قبلاً گفته بودم، می دانستم حریف با سیاستی داریم، تیمی که در پنج شش بازی گذشته به تساوی رضایت داده بود و به جرأت می توانم بگویم از رقبای ما سپاهان و استقلال بهتر بازی نموده بود.

می خواهیم نیم فصل را به بهترین شکل به انتها برسانیم وی اضافه نمود: ما در این بازی با اینکه پنج شش بازیکن مان را نداشتیم، اما خوب بازی کردیم. به بازیکنانم به خاطر شوق و اراده ای که برای برد داشتند، تبریک می گویم. آنها به خاطر همین شوق و اراده توانستند به سه امتیاز برسند. آنها توانایی خود را مقابل یک حریف سر سخت نشان دادند و باید از آنها تشکر کنم. طبیعتاً می خواهیم نیم فصل را به بهترین شکل به انتها برسانیم.

مستحق پیروزی بودیم چون شانس های بیشتری داشتیم سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه شانس با آنها یار بوده و آیا فکر می کرد در این بازی به پیروزی برسد یا نه و چرا برخی بازیکنان تیمش از روی نیمکت حاشیه ایجاد می کردند و جو استادیوم را به هم ریختند که آیا این دستور کادرفنی بوده است، گفت: در مورد شانس که گفتید، فقط می توانم بگویم ما در این بازی با استحقاق برنده شدیم، چون موقعیت های گل بیشتری نسبت به حریف داشتیم. می دانستیم که در ثانیه های انتهای می توانیم به گل برسیم. نمی خواستیم نتیجه را حفظ کنیم و حتی بازیکنان کم تجربه خود را در عقب زمین گذاشتیم تا بتوانیم به گل برسیم.

هیچ وقت دنبال حاشیه نبودیم و همیشه فوتبال بازی کردیم این مربی کروات همچنین خاطر نشان کرد: در مورد بعدی باید بگویم آیا فکر می کنید من مربی ای هستم که به بازیکنانم یاد بدهم حاشیه درست نمایند؟ من مربی ای هستم که به بازیکنانم فوتبال یاد می دهم و به همین دلیل دو قهرمانی پیاپی کسب کردیم. سال اول هم نایب قهرمان شدیم. ما سال جاری فینال لیگ قهرمانان را تجربه کردیم. ما هیچ وقت دنبال حاشیه نبودیم و همیشه فوتبال بازی کردیم. در مورد این حواشی هم نگاه کنید که چه کسانی بازیکنان ما را تحریک کردند و باعث عصبانیت آنها شدند.

چرا باید با رادوشوویچ برخورد کنم؟! برانکو در پاسخ به این سؤال که آیا با بازیکن خاطی تیمش (رادوشوویچ) برخورد خواهد نمود یا نه، گفت: چرا باید این کار را انجام بدهم؟! بازیکن ما فقط توپ را شوت کرد. این شرایط طبیعی است و هیچ تحریکی هم در کار نبود.

وی در مورد اینکه چطور می گوید تحریک نبوده است، اما رادوشوویچ از روی نیمکت کارت زرد گرفت و امید عالیشاه بعد از بازی به سمت طرفداران تبریزی آمد و آنها را تحریک کرد که کارت زرد هم گرفت، اظهار داشت: شما همه طرفدار هستید و من هم این موضوع را درک می کنم. این هم فوتبال است.

همه تیم ها می آیند تا مقابل قهرمان ایران بهترین بازی را انجام دهند پس از این سؤال و جواب ها کنفرانس برانکو ایوانکوویچ با حاشیه هایی همراه شد، اما خبرنگاری از او سؤال پرسید که پرسپولیس نشان داده با وجود کمبود بازیکن برنامه بازی های پرفشاری هم دارد و بازهم می تواند نتیجه بگیرد و اکنون که در آستانه نیم فصل هستند چه بازیکنانی را برای تقویت تیمش جذب خواهند کرد و صندلی تیمش را در انتها فصل چطور پیش بینی می نماید، گفت: ما در بازی هایی که داریم، طبیعتاً همه تیم ها می آیند تا مقابل قهرمان ایران بهترین بازی را انجام دهند. قبل از فینال هم بازی سنگینی مقابل سایپا انجام دادیم که گلایه ای نکردیم و اکنون هم گلایه ای نداریم. طبیعی است که در بازی های پرفشار خستگی در بین بازیکنان به وجود می آید. ما شش بازی سنگین در آسیا انجام دادیم، آن هم نه در مرحله گروهی، بلکه در مراحل یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال که مقابل تیم های بسیار قدرتمند بود.

با بازی امروزمان نشان دادیم که چرا قهرمان ایران هستیم وی اضافه نمود: از هیچ کس هم انتظار نداریم و بازی خودمان را انجام می دهیم، اما می بینید که برای ما چگونه داوری می گردد و چه اتفاقاتی رخ می دهد. قطعاً در نیم فصل بازیکن می گیریم، اما در بازی امروز مقابل ماشین سازی هم نشان دادیم با همین ظرفیت چگونه بازی می کنیم. بازیکنان این تیم را هم دیدید که چگونه بازی کردند. رضا خالقی فر که بازیکن سابق خود ما بود بهترین بازی را انجام داد و دمش هم گرم، چون یک بازیکن حرفه ای نشان داد. با این حال ما با بازی امروزمان نشان دادیم که چرا قهرمان ایران هستیم.

انصاری فصل را از دست داد، ماهینی تا عید آماده می گردد برانکو در خصوص اینکه چه بازیکنانی را در اختیار نخواهد داشت و چه بازیکنانی را به جز خریدهایی که داشته جذب خواهد نمود، گفت: حسین ماهینی تا عید نوروز آماده خواهد شد، اما متأسفانه محمد انصاری تا انتها فصل نمی تواند ما را همراهی کند. سیامک نعمتی و شایان مصلح هم مصدومیت سبکی دارند. کمال کامیابی نیا هم در این بازی به دلیل مصدومیت از ناحیه کتف و البته محرومیت همراه ما نبود و مسئله ای در ادامه وجود ندارد. ما اکنون روی بازی های خودمان تا نیم فصل تمرکز داریم و بعد از آن فرصت آنالیز خواهیم داشت. البته آن طور که می دانم لیست بازیکنان بالای 23 سال ما تکمیل است و باید این موضوع را آنالیز کنیم.

در موفقیت های ما مدیریت در کنار کادر فنی و بازیکنان بود سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به احتمال تغییرات مدیریتی در این باشگاه گفت: من از این ماجرا بی خبرم و نمی دانم موضوع چیست. این قانون و مقررات جدیدی است که وضع نموده اند. فقط می توانم از آقای گرشاسبی تشکر کنم که در این مدت پشتیبان ما بودند. اگر ما به موفقیت رسیدیم، فقط ما نبودیم بلکه مدیریت کنار کادرفنی و بازیکنان بود و طرفداران هم همیشه پشتیبان ما بودند.

پرسپولیس همچنان جای پیشرفت دارد وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با وجود کمبود بازیکنان تا به اینجای فصل چه میزان از فلسفه تاکتیکی شما در تیم اجرایی شده است، گفت: وقتی کمبود بازیکن وجود دارد و بازیکنان جوان و جدید هم به سیستم شما اضافه می شوند، تغییراتی در فلسفه تاکتیکی شما ایجاد می گردد. با این حال چیزی که باعث خوشحالی من است، اینکه پس از چهار سال حضور من در پرسپولیس، این تیم همچنان جای پیشرفت دارد.

در انتها خبرنگاری به سرمربی پرسپولیس اظهار داشت که در فوتبال ایران برانکو را به عنوان یک مربی بااخلاق می شناسد، اما به عنوان یک خبرنگار اظهار تأسف می کنم که از بازیکن خاطی خودتان (امید عالیشاه) حمایت می کنید که طرفداران را تحریک کرد و روز گذشته هم در نشست خبری حاضر نشد که برانکو در واکنش به صحبت های این خبرنگار گفت: پرواز روز گذشته ما با یک ساعت تأخیر به تبریز رسید. به همین دلیل نتوانتسنم به نشست خبری بیایم. هر موقع توانستم به نشست خبری آمدم و به نظرم خبرنگاران عضوی از ما هستند، چون همگی یک هدف داریم و آن هم خوشحالی طرفداران فوتبال است. از خبرنگارانی که از تهران آمدند بپرسید که درهای تمرینات ما همیشه به روی آنها باز است و هر موقع بخواهند می آیند و سؤالی هم داشته باشند می پرسند. این سؤال را از شما دارم که آیا دیگر مربیان هم این کار را می نمایند یا نه؟! ما فقط یک روز پیش از شروع بازی ها تمرینات را پشت درهای بسته برگزار می کنیم که آن هم نه برای اینکه چیزی را مخفی کنیم، بلکه می خواهیم تمرین خود را در آرامش بیشتری برگزار کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 14

به "برانکو ایوانکوویچ: با بازی امروزمان نشان دادیم که چرا قهرمان ایران هستیم، هیچ وقت دنبال حاشیه نبودیم و همیشه فوتبال بازی کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو ایوانکوویچ: با بازی امروزمان نشان دادیم که چرا قهرمان ایران هستیم، هیچ وقت دنبال حاشیه نبودیم و همیشه فوتبال بازی کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید