تحریم دیپلماتیک المپیک پکن؛ خودخواهانه و ضربه ای به ورزشکاران

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رادیو بین المللی چین نوشت: در حالی که ورزشکاران سراسر جهان مشتاقانه منتظر افتتاح بازی های زمستانی المپیک پکن هستند که قرار است 66 روز دیگر آغاز شود، برخی سیاستبازان غربی به گزینه تحریم دیپلماتیک این رویداد، روی آورده اند. این یک اقدام خودخواهانه و نهایتا آسیب زاست.

تحریم دیپلماتیک المپیک پکن؛ خودخواهانه و ضربه ای به ورزشکاران

دیک پوند قدیمی ترین عضو کمیته بین المللی المپیک، تحریم المپیک زمستانی پکن را به عنوان یک اقدام کاملا غیرکارآمد مردود شمرده است. وی به شبکه خبری سی بی اس نیوز کانادا در این باره گفت: این به دور از عقل است که ورزشکاران کسانی باشند که بهای این اقدام را می پردازند.

وی افزود: ایده المپیک و فلسفه آن کمک به ساختن زندگی بهتر مردم در یک شرایط صلح آمیز است. ما نمی خواهیم از رویکرد فلسفی خود درباره آنچه ورزش می تواند برای دنیا انجام دهد، کوتاه بیاییم.

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک که مدال طلای المپیک 1976 مونترال را در رشته شمشیربازی از آن خود کرده، از جمله ورزشکارانی است که از تحریم بازی های المپیک ضرر کرده چرا که آلمان غربی در سال 1980 تصمیم گرفت بازی های مسکو را تحریم کند.

باخ یاد آورد شد: بعد از آن اتحاد جماهیر شوروی سابق رهبری یک کمپین تحریم دیگر را برای تلافی به دست گرفت و چهار سال بعد بازی های لس آنجلس را تحریم کرد؛ نتیجه این تحریم ها این بود که دو نسل از ورزشکاران رویای المپیکی خود را از دست دادند.

وی افزود: هر کس به تحریم فکر می کند بهتر است این درس را از تاریخ فرا بگیرد. تحریم ورزش هیچ کمکی نمی کند. این کار فقط به ورزشکاران و مردم آن کشور لطمه می زند چرا که آنها از شادی، افتخار و موفقیت تیمشان در المپیک محروم می شوند

رئیس کمیته بین المللی المپیک با طرح این سوال که بنا بر این تحریم بازی ها برای چیست؟ گفت: این اقدام علیه روح المپیک است. علیه تمام ارزش هایی است که ما در ورزش در پی آنیم و برای از ارزش ها در ورزش خود حمایت می کنیم.

یانگ یانگ اولین قهرمان المپیک زمستانی و رئیس کمیته ورزشکاران المپیک 2022 پکن نیز از اهمیت المپیک زمستانی نزد همه ورزشکاران کاملا آگاه است.

وی افزود: تحریم المپیک فقط به ورزشکاران آسیب می زند به ویژه آنهایی که اهل کشورهایی هستند که ممکن است سیاستمداران آنها تصمیم به تحریم بگیرند. ورزشکاران سال ها به سختی تلاش و تمرین کرده اند تا رویای المپیکی خود را جامه عمل بپوشانند.

وی افزود: همچنین این اقدامات به کسانی ضربه می زند که به ورزش عشق و ایمان دارند، مانند بچه ها، زیرا آنها به قهرمانان نیاز دارند. به طور خاص در دوران اپیدمی، روحیه ورزشکاران به افراد بیشتری که با چالش ها روبرو اند و بشدت برای حل مشکلاتشان تلاش می کنند، کمک خواهد کرد.

بازی های المپیک در بحبوحه شرایط پیچیده بین المللی به تنها سکوی ورزشکاران برای تعقیب رویاهاشان تبدیل شده است اما از سوی دیگر صحنه ای برای ابراز صلح، دوستی، ارتباط و تعامل نیز هست.

مردم سراسر دنیا با الهام از روح المپیک در حکم یک پیکره متحد خواهند بود و از بازی های باشکوه المیپک زمستانی پکن در سال آینده لذت خواهند برد. تحریم فقط به اتحادی ضربه می زند که بازی های المپیک را زیباتر می کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1883

به "تحریم دیپلماتیک المپیک پکن؛ خودخواهانه و ضربه ای به ورزشکاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم دیپلماتیک المپیک پکن؛ خودخواهانه و ضربه ای به ورزشکاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید