جشنواره فرهنگی هنری تخصصی ویژه معلمان در 6 محور برگزار می شود

به گزارش مجله فوتبال دوستان، تهران (پانا) - مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری تخصصی ویژه معلمان در 6 محور خبر داد.

جشنواره فرهنگی هنری تخصصی ویژه معلمان در 6 محور برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی گفت: جشنواره های فرهنگی و هنری در میهن عزیزمان ایران اسلامی عمری به بزرگی تلاش ها و اهتمام مربیان و معلمان دلسوز و عاشقی دارد که تعالی و رشد دانش آموزان را صرفا در کلاس و کتاب خلاصه نمی دانستند و تلاش برای ارتقاء اندیشه های فرهنگی و تقویت باورهای هنری دانش آموزان را فریضه ای به عظمت معلمی می دانستند.

وی ادامه داد: از این رو در سال تحصیلی 62-61 و همزمان با فروغ نورانی انقلاب اسلامی جشنواره های فرهنگی و هنری در گوشه گوشه کشور و با نگاه متعهدانه به حوادث روز کشور و بیان احساسات و تمایلات دانش آموزان برگزار شده است.

رمضانی خاطر نشان کرد: اما تا به امروز جشنواره فرهنگی هنری تخصصی ویژه معلمان در سطح کشور برگزار نشده است و در سال تحصیلی 1400-1399 برای اولین بار این جشنواره با اهداف جربان سازی و بستر سازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر فرهنگ اسلامی، انقلابی ملی و بومی، برگزار خواهد شد.

مدیر کل فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی ادامه داد: از کارکردهای دیگر این جشنواره علاوه بر موارد فوق می توان به تقویت مبانی فکری، فرهنگی هنری معلمان،ایجاد زمینه تحرّک، پویایی، شادابی و نشاط بیشتر معلّمان از طریق رقابت های سازنده و تعالی بخش ،ایجاد فضای همدلی، هم افزایی، تعامل فرهنگی و اجتماعی و تبادل دانش و مهارت بین معلمان،شناسایی معلمان علاقه مند به فعالیت های فرهنگی و هنری اشاره کرد.

وی ایجاد بسترهای لازم برای ارتقای دانش، بینش و مهارت های فرهنگیان، ارج گذاری و معرفی توانمندی ها و مهارت های علمی، ادبی و هنری معلمان وتوسعه و تعمیق فعالیت های جمعی و گروهی و جذب حداکثری معلمان در فعالیت های فرهنگی و هنری را از سایر محورهای این جشنواره بر شمرد.

رمضانی با اشاره به رشته های جشنواره معلمان گفت: این جشنواره در 6 محور آفرینش های ادبی ، نقد ادبی و هنری، رسانه و فضای مجازی ، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی در 40 رشته ویژه تمامی معلمان رسمی، پیمانی، قراردادی، حق التدرس در مدارس دولتی، غیر دولتی و اداری در سراسر کشور برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1350

به "جشنواره فرهنگی هنری تخصصی ویژه معلمان در 6 محور برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره فرهنگی هنری تخصصی ویژه معلمان در 6 محور برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید