خبر خوش برای جوانان متقاضی وام مسکن

به گزارش مجله فوتبال دوستان، به گزارش خبرنگاران، محمود شایان درباره خبرخوش خاتمه سال به دارندگان حساب جوانان بیان کرد: براساس مصوبه جدید هیات مدیره بانک، نرخ سود تسهیلات حساب پس­ انداز مسکن جوانان برای دوره بازپرداخت حداکثر 5 ساله، از 9 درصد به 6 درصد کاهش پیدا کرد.

خبر خوش برای جوانان متقاضی وام مسکن

حساب پس­ انداز مسکن جوانان یکی از حساب های مورد توجه قشر زیادی از خانوارها است. خانوارها برای برنامه ریزی بلندمدت جهت خانه دار شدن فرزندانشان از امکانات و مزیت های حساب پس انداز مسکن جوانان استفاده می نمایند به این صورت که با سپرده گذاری تدریجی و کم هزینه از امتیاز بلندمدت دریافت تسهیلات خرید مسکن بهره مند می گردند. سقف و نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان به گونه ای است که در انتها مدت زمان سپرده گذاری، تسهیلات مناسب به لحاظ قدرت پوششی هزینه خرید خانه به جوانان دارای این حساب پرداخت می گردد.

مدیرعامل بانک مسکن درباره جزئیات تصمیم جدید درباره تغییر کاهشی نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان گفت: نرخ سود تسهیلات پرداختی در قالب فروش اقساطی مسکن (اعم از خرید یا واگذاری سهم الشرکه ناشی از تسهیلات اعطایی مشارکت مدنی) از محل حساب پس انداز مسکن جوانان با مدت بازپرداخت حداکثر 5 ساله، از 9 درصد به 6 درصد کاهش یافت. نرخ سود 6 درصدی برای تسهیلات مربوط به این حساب، ناظر به آن دسته از قراردادهای تسهیلاتی است که از تاریخ 12 اسفند سال 99 و بعد از این تاریخ، با مدت بازپرداخت حداکثر 5 ساله منعقد (ثبت قطعی قرارداد) می شوند. شایان توضیح داد، در مورد نرخ سود سایر تسهیلات و یا تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان با مدت بازپرداخت بیش از 5 سال، کماکان ضوابط و مقررات قبلی به قوت و اعتبار خود باقی است.

شایان توضیح داد: از آنجا که خانوارها برای صاحب خانه کردن فرزندان شان در شرایط تورمی ضروری است از مدل پس انداز تدریجی برای تجهیز منابع مورد نیازشان استفاده نمایند، حساب مسکن جوانان یک خدمت اقتصادی اعتباری مناسب به خانوارها است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، به این ترتیب، با اجرای این مصوبه جدید از این پس تسهیلات فروش اقساطی مسکن از محل حساب پس انداز مسکن جوانان با دو نرخ 6 و 9 درصد، حسب مورد، قابل پرداخت خواهد بود.

حساب پس انداز مسکن جوانان یکی از انواع حساب های سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت است که دارنده حساب قادر می باشد با رعایت برنامه سپرده گذاری ارایه شده توسط بانک در بلندمدت با شرایط خاص استثنایی از مزایا و تسهیلات ویژه حساب مذکور برخوردار گردد. مدت انتظار برای دریافت تسهیلات در این حساب بین 5 تا 15 سال است و مدت زمان بازپرداخت تسهیلات به روش ساده20 ساله و به روش پلکانی 12 سال تعریف شده است که در مقایسه با سایر تسهیلات، مناسب ارزیابی می گردد. همچنین دریافت نمایندگان تسهیلات مسکن جوانان برای نحوه بازپرداخت می توانند از یکی از دو مدل ساده یا پلکانی بهره ببرند.

هر شخصی که به سن 18 سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از سوی دادگاه صادر شده باشد می تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیمومیت او باشند حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کند.

در حال حاضر حداکثر سقف پرداخت تسهیلات مسکن جوانان در تهران در انتها سال پنجم سپرده­ گذاری مبلغ 210 میلیون تومان و در انتها سال پانزدهم نیز 400 میلیون تومان است. این تسهیلات برای شهرهای عظیم نیز در انتها سال پنجم مبلغ 150 میلیون و در انتها سال پانزدهم 330 میلیون تومان مشخص شده است. همچنین برای شهرهای کوچک این دو سقف تسهیلاتی به ترتیب 100 میلیون و 290 میلیون تومان است.

با توجه به قیمت مسکن در شهرهای مختلف کشور قدرت پوشش تسهیلات مسکن جوانان برای خرید خانه توسط زوج ها نسبتا مناسب است.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1454

به "خبر خوش برای جوانان متقاضی وام مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای جوانان متقاضی وام مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید