روسیه از 5 شبکه اجتماعی شکایت کرد، تهدید فیس بوک با جریمه میلیونی

به گزارش مجله فوتبال دوستان، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، مقامات روسیه از 5 شبکه اجتماعی به اتهام عدم حذف پست هایی شکایت کرده است که بچه ها را تشویق به شرکت در تظاهرات غیرقانونی می کنند.

روسیه از 5 شبکه اجتماعی شکایت کرد، تهدید فیس بوک با جریمه میلیونی

خبرگزاری اینترفاکس روسیه با اشاره به سندی در دادگاه مسکو این خبر را منتشر کرده است.

توئیتر، گوگل و فیس بوک هرکدام به طور جداگانه با سه شکایت روبرو هستند. به ازای هر تخلف ممکن است جریمه ای تا سقف 4 میلیون روبل (حدود 54 هزار دلار) برای هر شرکت مشخص شود. شکایاتی علیه تیک تاک و تلگرام نیز مطرح شده است.

شکایات مذکور پس از آن ثبت شده اند که ماه گذشته تظاهرات گسترده ای در این کشور برگزار شد.

گوگل از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است. فیس بوک، توئیتر، تیک تاک و تلگرام نیز هنوز به درخواست اظهار نظر پاسخی نداده اند. دادرسی شکایات علیه گوگل، فیس بوک و توئیتر در 2 آوریل برگزار می شود.

فیس بوک قوانین روسیه را نقض کرده است

از سوی دیگر خبرگزاری تاس در گزارشی جداگانه به گله مقامات روسیه از فیس بوک اشاره کرده است. روسیه فیس بوک را متهم کرده با مسدود سازی محتوای انتشار یافته توسط برخی از رسانه ها، حقوق شهروندی را نقض کرده است.

به همین دلیل راسکامنادزور (نهاد نظارت بر ارتباطات این کشور) تهدید کرد فیس بوک با جریمه ای حداقل یک میلیون روبلی (13 هزار و 433 دلار) روبرو خواهد شد. همچنین نهاد مذکور از شبکه اجتماعی خواسته تا دسترسی به محتوای مذکور را بازیابی کند. طبق ادعای راسکامنادزور، فیس بوک پست هایی مربوط به دستگیری حامیان یکی از گروه های راستگرای افراطی اکراینی را مسدود کرده است.

وایچسلاو ولودین سخنگوی مجلس روسیه در این باره گفت: این رفتار غیرقابل قبول و خلاف قوانین ملی ما است.

ولودین در بیانیه ای گفت فیس بوک حقوق اساسی مربوط انتشار و دریافت اطلاعات را نقض کرده است. به همین دلیل قوانینی برای حفظ حاکمیت دیجیتال روسیه ارائه می شود.

طی ماه های اخیر روسیه نیز مانند کشورهای دیگر از جمله هند و استرالیا، گام هایی برای قانونمند کردن قدرت شبکه های اجتماعی اتخاذ کرده است.

در ماه دسامبر، لایحه هایی در روسیه تصویب شده اند که بر اساس آنها پلتفرم های اجتماعی که محتوای ممنوع را حذف نکنند با جریمه روبرو خواهند شد. همچنین اگر تشخیص داده شود شبکه های اجتماعی آمریکایی رفتار تبعیض آمیزی با رسانه های روسیه دارند، دسترسی به آنها محدود خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1486

به "روسیه از 5 شبکه اجتماعی شکایت کرد، تهدید فیس بوک با جریمه میلیونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه از 5 شبکه اجتماعی شکایت کرد، تهدید فیس بوک با جریمه میلیونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید