شعار روز زمین پاک اعلام شد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، تهران (پانا) - احیای زمین، افزایش بهره وری برای توسعه پایدار به عنوان شعار روز جهانی زمین پاک از سوی سازمان حفاظت محیط زیست برای سال 1400 تعیین شده است.

شعار روز زمین پاک اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیطزیست، روز دنیای زمین پاک فرصتی مغتنم است برای ترویج فرهنگ حفاظت و نگهداری از زیست بوم و زیستگاهی که در آن زندگی بشری به رشد و بالندگی خواهد رسید و توجه به آن نقش انکارناپذیری را در نهادینه ساختن باور و اراده انسان برای داشتن و حفظ محیطی سالم دارد.

روز زمین پاک یک روز نیست بلکه یک جنبش محیط زیستی است. سال جاری نیز مانند هر سال در ایران همراه با سراسر دنیا این روز گرامی داشته می گردد تا همگان از اهمیت زمین و موهبت های آن و گام هایی که می توانند برای حفظ آن بردارند، مطلع شوند.

در سال 1970 در پاسخ به بحران محیط زیست، روز 22 آوریل مصادف با دوم اردیبهشت و هر چهار سال یک بار سوم اردیبهشت ماه، به عنوان روز زمین پاک انتخاب شد؛ روزی برای ارتقای مطلعی و آموزش در خصوص مسائل زیست محیطی و ترویج فرهنگ حفاظت و پاسداری از زمین.

در این سال در پی برگزاری اولین روز زمین پاک، موجی از اقدامات محیط زیستی به راه افتاد. تصویب قوانین زیست محیطی، قانون هوای پاک، آب پاک و قانون حفاظت از گونه های در معرض انقراض در ایالات متحده آمریکا و تشکیل آژانس محیط زیست آمریکا از جمله اقداماتی بودند که در پاسخ به اولین روز زمین پاک انجام شدند.

ایران نیز در این رویداد با دیگر کشورهای دنیا همراه شده است و هر ساله هفته زمین پاک را که از روز دوم اردیبهشت ماه با نام روز زمین پاک شروع می گردد، به مدت یک هفته در سراسر کشور برپا می دارد.

چالش های فراوان و فرصت های بسیار موجود در اقدامات مرتبط با احیای زمین، این موضوع را به مهمترین موضوع روز زمین پاک سال جاری تبدیل نموده است و به همین دلیل شعار سال جاری روز زمین پاک، احیای دوباره زمین همراه با افزایش بهره وری برای توسعه پایدار انتخاب شده است.

هر چند سال جاری به دلیل حضور میهمان ناخوانده ای که به همه کشورهای دنیا سرزده و تعداد زیادی را خانه نشین نموده است، رعایت فاصله اجتماعی از اهم اقدامات پیشگیرانه است و لذا امکان برگزاری همایش و جشنواره های حضوری وجود ندارد، جشن های روز دنیای زمین پاک در جای جای دنیا به صورت مجازی برگزارمی گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1540

به "شعار روز زمین پاک اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شعار روز زمین پاک اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید