ظریف وارد باکو شد؛ آغوش باز ایران برای گفت وگو با همسایگان

به گزارش مجله فوتبال دوستان، ظریف وزیر خارجه کشورمان در سفری منطقه ای وارد باکو پایتخت جمهوری آذربایجان شد.

ظریف وارد باکو شد؛ آغوش باز ایران برای گفت وگو با همسایگان

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در سفری منطقه ای وارد باکو پایتخت جمهوری آذربایجان شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ظریف در بدو ورود به باکو در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه بسیار خشنودم که توانستم این سفر را انجام دهم، افزود: علاوه بر جمهوری آذربایجان در روزهای آینده به روسیه، ارمنستان، گرجستان و احتمالا در آخر هفته به ترکیه سفر خواهم داشت.

او ادامه داد: موضوع اصلی بحث، همکاری های منطقه ای در این منطقه است که برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخودار است، همین طور ارتباطات دوجانبه با همه این کشورها که جمهوری اسلامی با آنها رابطه بسیار خوب و نزدیک دارد.

ظریف گفت: ان شاءالله فردا (دوشنبه) در ملاقات با مقام های آذری در خصوص بازسازی و همچنین در خصوص شرایط قره باغ، همکاری و برای حفظ ثبات در اینجا هم صحبت خواهیم کرد.

وی توضیح داد: ما خرسند هستیم که کشور و ملت برادر ما جمهوری آذربایجان، سرزمین های خودش را بدست آورده و امروز سرزمین های آذری در اختیار مردم جمهوری آذربایجان است.

وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: ما دوست داریم که هرچه زودتر ساکنان سرزمین های آزاد شده بتوانند به محل اقامت خودشان بازگردند، اینها خویشان ما هستند و ان شاءالله در این زمینه گفت وگو خواهیم کرد.

ظریف افزود: همچنین ما در این سفر در خصوص مسائل مربوط به ترانزیت، کریدور شمال - جنوب و جنوب - غرب با دوستان مان گفت وگو خواهیم کرد.

وزیر خارجه کشورمان در گفت وگو با ایرنا، افزود: همواره در این زمینه آغوش ما برای همسایگان باز بوده و باز خواهد بود.

ظریف در بخش دیگری از این گفت وگو به سفر خود به منطقه قفقاز اشاره نمود و گفت: این سفر در رابطه با بحث بودجه به تاخیر افتاده بود و الان بسیار خشنود هستم که توانستم این سفر را انجام دهم.

وی افزود: علاوه بر جمهوری آذربایجان، در روزهای آینده به روسیه، ارمنستان، گرجستان و احتمالا آخر هفته نیز به ترکیه سفر خواهم داشت.

وزیر امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه موضوع اصلی در این سفر بحث همکاری های منطقه ای است که برای ما بسیار اهمیت دارد، افزود: رایزنی درباره همکاری های منطقه ای با این کشورها که روابط دوجانبه و بسیار خوب و نزدیکی با جمهوری اسلامی ایران دارند، از مهمترین اهداف این سفر می باشد.

ظریف همچنین با اشاره به این که فردا (دوشنبه) در ملاقات با مقامات جمهوری آذربایجان در باره موضوع بازسازی منطقه قره باغ و نیز شرایط قره باغ و همکاری برای حفظ ثبات در این منطقه گفت و گو خواهد نمود، افزود: ما خرسند هستیم که کشور و ملت برادر ما یعنی جمهوری آذربایجان سرزمین های خود را به دست آورده و دوست داریم یاری کنیم هر چه زودتر ساکنان سرزمین های آزاد شده به محل اقامت خود برگردند، آنها خویشان ما هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1388

به "ظریف وارد باکو شد؛ آغوش باز ایران برای گفت وگو با همسایگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف وارد باکو شد؛ آغوش باز ایران برای گفت وگو با همسایگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید