محمود معتقدی تازه ترین کتاب شعرش را منتشر کرد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، تهران (پانا) - محمود معتقدی از انتشار مجموعه شعر چیزی نمانده به گزاره چشم هایت اطلاع داد.

محمود معتقدی تازه ترین کتاب شعرش را منتشر کرد

به گزارش هنرآنلاین،محمود معتقدی نویسنده و شاعر، با اعلام این خبر گفت: کتاب چیزی نمانده به گزاره چشم هایت حدود 75 شعر کوتاه و بلند در سبک آزاد را دربرمی گیرد که طی دو سال اخیر سروده شده اند.

او با این شرح که منظره شکلی و معنایی اشعار بیشتر عاشقانه، اجتماعی، فرهنگی و تجربه های شخصی است، ادامه داد: در پیوند با نگرش طبیعت گرانه و از سوی دیگر، منظری از به کارگیری مسایل اجتماعی و فرهنگی و فردیت به طور کلی مضامین و محتوا در راهنمایی هم به پا ایستاده اند.

معتقدی با بیان این که در اشعار هم نشینی واژه و به کارگیری موسیقی جانبی رعایت شده، توضیح داد: در زبان شناسی مقوله ای به عنوان (جانشینی) و (هم نشینی) واژه ها وجود دارد که در مجموعه شعر چیزی نمانده به گزاره چشم هایت بحث هم نشینی واژه را شاهدیم که حس موسیقایی دارد.

به گفته او، این کتاب در هشتاد صفحه از سوی نشر دانیار منتشر شده است.

معتقدی که مجموعه شعر گاهی هم خلاصه خودت باش را در انتشارات سیب سرخ در دست چاپ دارد، اضافه نمود: این کتاب شامل 90 شعر بلند و کوتاه در فضای عاشقانه، اجتماعی و فرهنگی است و در صد صفحه به زودی نشر می یابد.

او هم چنین با این شرح که ادبیات و هنر سال هاست دچار بحران شده به ویژه در حوزه شعر، اظهارداشت: این بحران چند وجهی است از شاعر، نویسنده و ناشر تا پخش کتاب و مخاطب. همه گیری کرونا، تورم و مسئله گرانی کاغذ تا حد زیادی هم بر این فضا تاثیر گذاشته است. چاپ و پخش کتاب هم شرایط مساعدی ندارد.

معتقدی اضافه نمود: طبیعی است که در این شرایط ناشران علاقه ای برای مجموعه شعر ندارند. از سویی فضای مجازی عرصه شعر و داستان را پر نموده و بعضی شاعران را به سمت خود کشانده است. این موضوع تا حدودی بر چاپ و نشر کتاب تاثیر منفی گذاشته است. در نتیجه کتاب شعر بسیار کم چاپ می گردد و یا خود شاعر برای نشر کتاب هزینه پرداخت می نماید. امیدوارم شرایط مالی و جامعه شناختی رو به بهبودی باشد تا حال ادبیات و هنر خوب گردد.

از این منتقد ادبی تا به امروز، 27 عنوان کتاب چاپ شده که 18 اثر مجموعه شعر و باقی آثار مجموعه مقالات هستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1784

به "محمود معتقدی تازه ترین کتاب شعرش را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمود معتقدی تازه ترین کتاب شعرش را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید