مدیر ارشد مایکروسافت: جلوگیری از دستیابی دولت به نرم افزارهای تشخیص چهره بی رحمانه است!

به گزارش مجله فوتبال دوستان، برد اسمیت از مدیران ارشد مایکروسافت می گوید: عدم استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره، به وسیله سازمان های دولتی بی رحمانه است. این موضوع در شرایطی مطرح می گردد که بسیاری از شرکت های فناوری طی سال 2018 چالش هایی جدی با کارکنان خود و مردم در مورد استفاده از این نرم افزارها داشتند.

مدیر ارشد مایکروسافت: جلوگیری از دستیابی دولت به نرم افزارهای تشخیص چهره بی رحمانه است!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طی ماه گذشته مایکروسافت، آمازون و گوگل اعلام نموده اند که فروش نرم افزار تشخیص چهره به بخش دولتی را متوقف نموده اند.

در همان زمان اسمیت گفت که ممنوعیت فروش می تواند موقتا مثبت باشد اما با این حال او گفت می توان با ایجاد تغییرات درتنظیم فناوری تشخیص چهره از مواردی مانند تعصب و تبعیض جلوگیری کرد. بیش از 85 گروه حقوق بشر در ماه گذشته از مایکروسافت، آمازون و گوگل درخواست کردند که فروش نرم افزارهای تشخیص چهره به بخش دولتی را متوقف نمایند.

اما جالب است که برد اسمیت به شدت مخالف این ایده است که سازمان های دولتی، از جمله سازمانهای قانونگذار باید از این نوع فناوری عقب نشینی نمایند.

او گفت: من این استدلال را درک نمی کنم که شرکت ها باید از هر گونه اعطای مجوز برای همکاری با سازمانهای دولتی برای هر هدف دیگری اجتناب نمایند.ممنوعیت گسترده استفاده دولت از نرم افزارهای تشخیص چهره می تواند به مرور زمان به جای مثبت بودن به ضرر حقوق بشر تمام گردد.

برای مثال اسمیت به این واقعیت اشاره نمود که موسسه تحقیقاتی ژنوم ملی انسانی در بخش هایی از آفریقا، آسیا و امریکای لاتین از هوش مصنوعی برای افزایش مراقبت های بهداشتی و شناسایی بیماری ها استفاده می نمایند. اسمیت در این خصوص می گوید: این ها اختلالاتی هستند که منجر به نارسایی قلبی و یا مسائل کلیوی می شوند. چرا باید دولت را از یاری به شناسایی بیمارانی که به مراقبت های پزشکی احتیاج دارند محروم کنیم؟. افزون بر این، اسمیت به گزارش های پلیس هند اشاره نمود که نشان می دهد پلیس در دهلی نو، هند، از نرم افزار تشخیص چهره استفاده نموده است تا 5،000 کودک مقود شده را شناسایی کند.

اسمیت یکی از افرادی است که مدافع استفاده دولت از نرم افزار تشخیص چهره محسوب می گردد. وی از تنظیم مجدد استفاده از تشخیص چهره در دولت در سه حوزه حمایت کرد: شناسایی مجرمان و تبعیضگران، حفظ حریم خصوصی افراد و آزادی های دموکراتیک و حقوق بشر.

نظر شما چیست؟ آیا استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره با این اهداف از سوی دولت ها توجیه دارد؟

منبع: انتخاب
انتشار: 3 دی 1401 بروزرسانی: 3 دی 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2120

به "مدیر ارشد مایکروسافت: جلوگیری از دستیابی دولت به نرم افزارهای تشخیص چهره بی رحمانه است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر ارشد مایکروسافت: جلوگیری از دستیابی دولت به نرم افزارهای تشخیص چهره بی رحمانه است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید