نامه نگاری وزیر کشور با رئیس مجلس

به گزارش مجله فوتبال دوستان، خبرنگاران : قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس اظهار داشت که نامه ای رسمی به امضای وزیر کشور به رئیس مجلس شورای اسلامی درباره مساله لایحه جامع انتخابات ارسال شده است.

نامه نگاری وزیر کشور با رئیس مجلس

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، محمد جواد کولیوند قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس با اظهار اینکه، صحبت های مطرح شده در مورد اینکه لایحه جامع انتخابات به کمیسیون امورداخلی کشور نیامده، فاقد وجاهت قانونی است؛گفت: با پیگیری های وزارت کشور، دولت، برای برطرف کاستی های موجود در قوانین جاری انتخابات و برطرف پراکندگی موجود در این قوانین، لایحه جامع انتخابات را در اسفند 97 با قید دو فوریت به مجلس دهم ارائه کرد، اما به سبب طولانی شدن فرایند آنالیز و نبود وقت کافی جهت سیر مراحل قانونی تصویب نهایی این لایحه در مجلس دهم، این مهم به منتخبین مردم در مجلس یازدهم محول شد.

کولیوند با اشاره به اینکه امروز شاهد این هستیم که به جای اینکه لایحه جامع انتخابات را که با همکاری دولت، مجلس و نهاد شورای نگهبان آماده شده بود؛ در دستور کار نمایندگان و اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها قرار گیرد؛ اساسا ارسال و ارجاع اصل لایحه به مجلس و کمیسیون مربوطه مورد انکار واقع می گردد.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس توضیح داد: در همان ابتدای شکل گیری مجلس یازدهم، نامه ای از سوی دولت به مجلس ارسال شد که دولت همچنان مصر بر پیگیری لایحه جامع انتخابات در مجلس است.

وی اضافه نمود: از شروع فعالیت مجلس جدید، یکی از مواردی که بسیار مورد تاکید دولت و وزارت کشور بوده است؛ موضوع ادامه سیر مراحل تصویب لایحه جامع انتخابات بود.

کولیوند مطرح کرد: این لایحه اکنون در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها موجود است و نامه دولت هم ابلاغ شده است.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس در سرانجام با بیان اینکه نامه ای رسمی به امضای وزیر کشور به رئیس مجلس شورای اسلامی در مورد مساله لایحه جامع انتخابات ارسال شده است، گفت: نظر و رویکرد وزارت کشور بر لزوم در دستور کار قرار دریافت لایحه جامع انتخابات است و انتظار داریم نمایندگان مجلس با همکاری و تعامل با دولت و وزرات کشور به آنالیز این لایحه و تبدیل آن به قانون یاری نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1183

به "نامه نگاری وزیر کشور با رئیس مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه نگاری وزیر کشور با رئیس مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید