نرخ بیکاری زنان تهرانی اعلام شد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، براساس اطلاعات ارائه شده در این گزارش نرخ بیکاری مردان 15 تا 24 ساله در استان تهران 17 درصد بوده است و نرخ بیکاری زنان قرار گرفته در این بازه سنی در سراسر کشور حدودا 38 درصد اعلام شده است.

نرخ بیکاری زنان تهرانی اعلام شد

به گزارش ایسنا، طبق برآوردهای اجرا شده بیش از 71 درصد زنان شاغل در استان تهران در بخش خصوصی فعال هستند و این آمار برای مردان 84 درصد اعلام شده است.

همچنین در استان تهران بیش از 76 درصد از زنان و 63 درصد از مردان در بخش خدمات مشغول به کار هستند. برآوردها نشان می دهد، سهم شاغلان بیشتر از 15 سال که در هفته بیش از 49 ساعت کار می نمایند در میان زنان کل کشور 13 و در زنان استان تهران 20 درصد بوده است.

همین آمار درباره مردان در سطح کشور 41 درصد و در سطح استان تهران 52 درصد اعلام شده است. همچنین نرخ مشارکت مالی نیروی کار بالای 15 سال در میان زنان کل کشور 17 درصد و در استان تهران کمتر از 15 درصد اعلام شده است.

در نرخ بیکاری نیروی کار بالای 15 سال شرایط مردان بهتر از زنان بوده است و در سراسر کشور نرخ بیکاری مردان 8.9 و در استان تهران 7.4 درصد اعلام شده است.

این درحالی است که نرخ بیکاری زنان در استان تهران حدود 19 درصد و در سطح کشور حدود 17 درصد اعلام شده است.

شرایط فعالیت های مالی در حوزه های مختلف کاری نیز نشان می دهد که حدود 19 درصد از زنان در آمار کشوری در حوزه کشاورزی مشغول به کار هستند 30 درصد از آنها در حوزه صنعت و 50 درصد در حوزه خدمات، به این ترتیب در آمار کشوری درصد زنانی که در حوزه کشاورزی و خدمات فعالیت می نمایند از مردان بیشتر است.

در استان تهران تنها یک درصد از جمعیت زنان و مردان در حوزه کشاورزی فعالیت می نمایند و پس از آن در حوزه صنعت مشارکت زنان 22 درصد و در حوزه خدمات 76 درصد اعلام شده است. دراین آمار به ترتیب سهم مشارکت مردان 35 درصد در صنعت و 63 درصد در خدمات اعلام شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 942

به "نرخ بیکاری زنان تهرانی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری زنان تهرانی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید