هدیه جنجالی ترامپ به دوستان و حامیان خود

به گزارش مجله فوتبال دوستان، خبرنگاران : در حالی که ریاست جمهوری دونالد ترامپ به خاتمه خود نزدیک می گردد، وی به بعضی از گردآورندگان ارشد سرمایه برای کمپین خود، سمت های عالی فدرال اعطا نموده که بیشتر از دوره ریاست جمهوری او دوام می آورند.

هدیه جنجالی ترامپ به دوستان و حامیان خود

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، کاخ سفید روز پنج شنبه خاطرنشان کرد که ترامپ برایان بالارد لابی گر را به عضویت هیئت مدیره مرکز جان اف کندی برای هنرهای اجرایی و جف میلر، یکی از دیگر لابی گرهای برجسته را به عضویت شورای یادبود هولوکاست آمریکا درآورده است.

بنابر گزارش دیلی بیست، هر دوی این افراد از گردآورندگان اقتصادی مهم برای انتخاب مجدد رئیس جمهور بودند. میلر از جمع آوری بیش از 3.5 ملیون دلار برای پیروزی ترامپ در حساب جمع آوری اقتصادی مشترک مربوط به کمپین ترامپ و عملیات میدانی کمیته ملی جمهوری خواه خبر داده بود. بالارد نیز نزدیک به 600 هزار دلار برای پیروزی ترامپ گردآوری نموده بود.

هدیه خداحافظی برای دو تن از سخاوتمندترین حامیان اقتصادی رئیس جمهور، آن ها را در نقش های تشریفاتی قرار می دهد که در آن ها به دولت جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا خدمت خواهند کرد. اعضای هیئت مدیره مرکز کندی، به مدت شش سال و سمت های شورای یادبود هولوکاست آمریکا، 5 سال خدمت می نمایند.

انتصاب بالارد و میلر تنها دو مورد از 24 انتصاب در چند نهاد فدرال است که روز پنج شنبه اعلام شد. هایدی استیراپ، رابط کاخ سفید با وزارت دادگستری نیز به عضویت هیئت مدیره بازدیدنمایندگان آموزشگاه نیروی هوایی آمریکا درآمد. دقایقی پس از ایمیل کاخ سفید که انتصابات را اعلام نموده بود، آسوشیتدپرس گزارش کرد که هایدی استیراپ، متحد مشاور ارشد کاخ سفید استفن میلر، به خاطر تحت فشار گذاشتن مقامات وزارت دادگستری برای افشای اطلاعات درباره تحقیقات جاری مربوط به بی نظمی های ادعایی در انتخابات ریاست جمهوری ماه گذشته، از سوی دفاتر این وزارت خانه با ممانعت روبه رو شده است.

در فهرست انتصابات، دیگر مقامات پیشین یا کنونی دولت ترامپ هم حضور داشتند. برایان هوک، مقام سابق وزارت خارجه آمریکا که بر سیاست آمریکا در قبال ایران نظارت داشت، هم سمتی در هیئت مدیره مرکز بین المللی وودرو ویلسون برای محققان به دست آورد. هوک در کوشش ها برای برکناری مقامات وزارت خارجه که به میزان کافی به رئیس جمهور وفادار نبودند، نقش داشت؛ نقشی که باعث آنالیز هایی از سوی بازرس کل وزارت امور خارجه شد.

ری واشبرن که تا سال گذشته رئیس شرکت سرمایه گذاری خصوصی خارجی آمریکا بود، نیز به انتصاب هیئت مدیره آموزش امنیت ملی درآمد.

ترامپ همچنین پاملا دووس، حامی اقتصادی عظیم جمهوری خواه و خواهر همسر بتسی دووس، از وزارت آموزش را به هیئت مدیره مرکز جان اف کندی منصوب کرد.

ترامپ برای کمیته رئیس جمهور در مدال ملی علوم، دیوید لگاتس، یک مقام اداره ملی اقیانوس و جوی را منصوب کرد که توافق علمی در خصوص تغییرات آب و هوایی توسط انسان را زیر سوال برده و اخیراً نیز احتیاج به اقدامات سخت گیرانه برای کاهش شیوع ویروس کرونا را مورد سؤال قرار داده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1296

به "هدیه جنجالی ترامپ به دوستان و حامیان خود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدیه جنجالی ترامپ به دوستان و حامیان خود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید