چرا گلف همگانی نمیشود؟

به گزارش مجله فوتبال دوستان، محمد کاظمی با حضور در مجمع سالیانه هیات گلف استان البرز اظهار کرد: بیش از 27 سال در البرز و رشته های ورزشی فعالیت و با جامعه آماری ورزش آشنا هستم و در کوشش هستیم تا بتوانیم در کشور و استان البرز ورزش گلف را بین مردم وارد فاز حرفه ای نماییم.

چرا گلف همگانی نمیشود؟

سرپرست فدراسیون گلف در ادامه از تخصیص بودجه به هیات های استانی اطلاع داد و گفت: بودجه از طرف وزارت ورزش به هیات های استانی اختصاص داده شده و این فدراسیون در زمینه یاری مالی در برگزاری مسابقات به هیات گلف استان البرز دریغ نخواهد کرد.

کاظمی بیان نمود: همگانی کردن ورزش گلف و همراه کردن شهرداری و ایجاد تفاهم نامه در این زمینه مورد توجه و پیگیری های بیشتر قرار گیرد.

رییس فدراسیون گلف با تاکید بر اینکه در بحث استعداد یابی تفاهم نامه با آموزش و پرورش بسته گردد و تعاملات لازم بوجود آید توضیح داد: کوشش می کنم حرکت رو به جلو ورزش، گلف استان البرز را به افق های جلوتر رهنمون نماییم چرا که نگاه ما اشاعه ورزش گلف در میان جوانان است.

در ادامه رضا عباس زاده، رئیس هیات گلف استان البرز با اشاره به ظرفیت های این رشته ورزشی درسطح استان و کوشش هایی که صورت گرفته اظهار کرد: خوشبختانه در مسابقات کشوری توانستیم با فعالیت هایی که صورت گرفت صاحب مقام قهرمانی در بخش انفرادی در کشور شویم و در بخش تیمی نیز برای دو سال پیاپی صاحب مقام دوم شدیم که این امر به رغم عدم امکانات و عایدی خاص مورد انجام گرفت و ورزشکاران ما مجبور بودند برای انجام تمرین های خود به زمین گلف تهران بروند.

عباس زاده بیان نمود: با توجه به بودجه هیات برای اعزام هایمان نیز از اسپانسر ها یاری گرفتیم که همراهی آنان جای تشکر بسیار دارد.

رییس هیات گلف استان توجه به بعد همگانی این رشته ورزشی را مورد توجه قرار داد و توضیح داد: کوشش های بسیاری تا به امروز در زمینه همگانی کردن رشته مینی گلف و گلف صورت گرفته است و هیات گلف استان با مکاتبات و انجام برنامه های اموزشی در بین ادارات، دانشگاه های استان، مهد های کودک و در سطح پارک های شهر کوشش نموده است.

وی ادامه داد: مکاتبات بسیاری نیز در این زمینه با دانشگاه های استان و آموزش و پررش و شهرداری و ... داشته ایم و در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم این ورزش را در سطح مدارس و پارک ها اشاعه دهیم.

وی با تاکید بر اینکه در بخش آموزش و پرورش دو هزار مربی آموزش و پرورش نیروی محرکه در جهت تحقق این امر هستند گفت:در بحث استعداد یابی اگر فعالیت ها با حمایت مسوولان تقویت گردد خدمات موثری در سطح مدارس و جذب استعداد ها صورت خواهد گرفت.

عباس زاده اظهار کرد: 38 میدان مینی گلف در سطح استان البرز برای علاقه مندان به این رشته وجود دارد و مابقی میادین در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته است.

رییس هیات گلف استان البرز گفت: 10هکتار زمین با توجه به رایزنی های صورت گرفته در زمین های فرودگاه پیغام در حال انعقاد تفاهم نامه است.

عباس زاده به زمین های کاخ مروارید مهرشهر و رایزنی های صورت گرفته در زمینه به کارگیری زمین های این کاخ درجهت توسعه ورزش گلف استان و کشور اشاره نمود و گفت: بحث زمین های کاخ مروارید مقدماتش آماده است و دوستان اعلام نموده اند که مقدمات لازم را برای به کارگیری این زمین فراهم خواهند کرد.

رئیس هیات گلف استان اعلام کرد: بیش از 22 برنامه در جدول برنامه های سال 1402 مورد برنامه ریزی قرار گرفته که از آن جمله می توان ارایه فعالیت در بخش های آموزشی و کارگاه های آموزش و ایجادزمین ورزشی گلف در دهکده ورزشی دانشگاه خوارزمی اشاره نمود.

منبع: فرارو
انتشار: 29 آبان 1401 بروزرسانی: 29 آبان 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2106

به "چرا گلف همگانی نمیشود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا گلف همگانی نمیشود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید